Nadchodzą nowe regulacje związane z kartami kredytowymi. Oto opcje w tabeli

W Turcji, która przeżywa kryzys gospodarczy, którym nie zajęły się oficjalne władze, zmiany w polityce pieniężnej „Na mocnym stanowisku” Jednak koszty kart kredytowych rosną. Dane od strony konsumenckiej pokazują, że popyt wciąż żyje.

W swoim oświadczeniu w tej sprawie bank centralny dał zdecydowany komunikat w sprawie walki z inflacją i ogłosił, że spodziewa się uregulować karty kredytowe. Prezes CBRT Fatih Karahan wyjaśnił, że jego zdaniem karty kredytowe powinny zostać uregulowane. „Mamy pewne pomysły w tej sprawie i nasze prace trwają. Gdy osiągną pewien etap, udostępnimy je opinii publicznej”. powiedział.

Czy wzrosną oprocentowanie kart kredytowych?

W miarę jak rosną oczekiwania dotyczące regulacji kart kredytowych w gospodarce, ludzie zastanawiają się, jakie będą zasady. Alpaslan Çakar, prezes Tureckiego Stowarzyszenia Banków, wydał w ostatnich tygodniach oświadczenie w tej sprawie, zauważając, że można podjąć środki w zakresie stóp procentowych, limitów rat lub kwoty, jaką można wydać.

W tym kontekście eksperci stwierdzili, że banki oferują bardzo wysokie limity na kartach kredytowych i taka sytuacja może wywołać efekt inflacyjny. Eksperci podkreślają, że banki oferują bardzo wysokie limity kart kredytowych i podkreślają, że taka sytuacja prowadzi do efektu inflacyjnego.

Banki ustalając limity kart kredytowych oceniają zwyczaje płatnicze swoich klientów, bilans dochodów i wydatków oraz zdolność kredytową.

W tym momencie mogą zostać przyznane limity karty kredytowej przekraczające wysokość wynagrodzenia. Obywatele starają się zaspokoić swoje potrzeby za pomocą kart kredytowych, szczególnie w czasach, gdy korzystanie z kredytu jest ograniczone. Ogłoszono, że mogą zostać wprowadzone ograniczenia w limitach kart kredytowych, biorąc pod uwagę próbę schłodzenia popytu.

tg.jpg

Wykorzystanie karty i limit rat

Wśród opcji znajdują się także limity rat dla kart kredytowych. Agencja Regulacji i Nadzoru Bankowego (BDDK) Podjął decyzje ograniczające raty do określonych okresów. Od sierpnia 2023 r. wprowadzony został zakaz wpłacania rat za wydatki zagraniczne związane z liniami lotniczymi, biurami podróży i zakwaterowaniem.

READ  Czy rząd centralny podniesie stopy procentowe? Oczekuje się wdrożenia nowych polityk w gospodarce

Na tym etapie mogą zostać nałożone ograniczenia na korzystanie z kart kredytowych w branży usługowej. Prym wiodą sektory usług, które w zeszłym tygodniu odnotowały znaczny wzrost wydatków. Na szczególną uwagę zasługuje sektor restauracyjny i hotelowy. Ograniczone może być także korzystanie z zagranicznych kart zakupowych.

ryh.jpg

Minimalna kwota płatności może wzrosnąć

Opcje obejmują również opcję zwiększenia minimalnej kwoty płatności. Obecnie 20 proc. kredytu terminowego stanowi minimalną kwotę płatności dla kart kredytowych z limitem poniżej 25 tys. lirów.

W przypadku kart kredytowych powyżej 25 tysięcy lirów należy spłacić 40 procent kredytu terminowego. Ostatnie ograniczenie płatności minimalnych zostało wprowadzone w czerwcu 2022 roku.

25383.jpg

Stopy procentowe nie uległy zmianie

Od listopada bank centralny utrzymuje stałe oprocentowanie kart kredytowych. W styczniu Komitet Polityki Pieniężnej (MPC) Chociaż na posiedzeniu główna stopa procentowa została podniesiona o 250 punktów bazowych, ogłoszono, że nie będzie to miało wpływu na referencyjne stopy procentowe kart kredytowych.

Bank Centralny Republiki Turcji (CBRT) W oświadczeniu „Obecny poziom stawki referencyjnej został ustalony jako górna granica 3,11 i nie wprowadzono żadnych zmian w dotychczasowym sposobie kalkulacji stawek poniżej tego poziomu. W tym kontekście nie nastąpi podwyżka ostatnio ogłoszonych stawek. Maksymalnie maksymalne stawki odsetek i prowizji w miejscu pracy dla kart kredytowych.” Użyto wyrażeń.

Ponieważ oczekiwania dotyczące przepisów dotyczących kart kredytowych rosną, metodologia, którą należy zastosować, jest nadal niepewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *