Na wyspach trwa reakcja „złego minibusa”: raport IMM – Last Minute Türkiye, Wiadomości polityczne

Po tym, jak pod rządami Dyrekcji Generalnej IETT stowarzyszonej z IEM zaczęły kursować na wyspach minibusy elektryczne, wyspiarze kontynuują swoje reakcje.

Ataol Behramoğlu, rzecznik Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy i jeden z autorów naszej gazety, przeczytał komunikat prasowy skierowany przeciwko „złym minibusom”.

Behramoslu powiedział:

„Ponieważ ulice i aleje naszych wysp są legalnie utwardzone, obszar zabaw naszych dzieci na ulicach wyspy jest zawężony, a osoby powyżej pewnego wieku nie mogą nawet chodzić po ulicach ze względu na chaos pojazdów na baterie. To pogorszy się wraz z pojawieniem się rowerów i autobusów, Rada Ochrony Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego w Stambule sprzeciwia się ustalonej decyzji Republiki Turcji, ponieważ Nie stosuje się przejrzystych i demokratycznych metod, ponieważ te minibusy nam nie odpowiadają ulic i tras oraz ich brzydkiego wyglądu, wyspiarze, władze gmin wysp i partie polityczne są przeciwni tym minibusom i wyrazili swoje demokratyczne reakcje za pomocą około 4 tysięcy oficjalnych podpisów, ponieważ są przeciwni tej kwestii. organizacje rządowe takie jak Fundacja Islands, Stowarzyszenie Przyjaciół Wysp, Stowarzyszenie Kulturalne Wysp, Fundacja Islands Academy, Stowarzyszenie Ochrony Zasobów Kulturalnych i Przyrodniczych Wysp Stambulskich od wielu lat produkują ten produkt na lądzie już od wielu lat i dzięki deklaracji Specjalnej Ochrony Środowiska Strefa dekretem prezydenckim. Pojazdy niszczą siedliska kotów, psów, ptaków i innych zwierząt na wyspach. Według dyrektora generalnego İETT, Irfana Dimeta, te minibusy należy natychmiast usunąć z wysp, ponieważ zajmą one chodniki naszych obywateli, dzieci, wyspiarzy i turystów powyżej pewnego wieku i zajmą je. Dotyczy wysp.

Behramoğlu zadzwonił także do prezydenta gminy metropolitalnej Stambułu Ekrema İmamoğlu i powiedział: „Oświadczam, żądam, żądam, abyście porzucili ten upór”.

Raport z IMM

IMM wydał także oświadczenie w sprawie omawianego kryzysu. W raporcie IMM znajdują się następujące stwierdzenia:

READ  Historia Marcowego Szaleństwa przeszła w burzę Purdue, stając się pierwszym Nie. 15 nasion do gry w Elite Eight

„Gmina metropolitalna Stambułu świadczy usługi transportu publicznego w dzielnicy Adalar, podobnie jak w innych 38 dzielnicach. Usługa jest wymogiem prawnym w przypadku wysp, których dzienna populacja sięga 60 000 w miesiącach letnich. Jest to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy zimą mieszkają na spokojnej wyspie. Decyzją Rady Miejskiej Stambułu z dnia 16 stycznia 2020 r. IMM usunął wózki z wysp. Nie tracąc czasu, do komunikacji miejskiej trafiło 40 13-osobowych, elektrycznych, niezarejestrowanych pojazdów klasy L. Ale licencja na te pojazdy wygasła. Tym razem do służby trafiły nowe licencjonowane, elektryczne, wyposażone w zabezpieczenia pojazdy wyprodukowane wspólnie przez firmy ASELSAN i KARSAN i użytkowane w 12 różnych krajach.

Odpowiedzi na wszystkie pytania

Co się dotychczas wydarzyło w związku z aplikacją transportu publicznego, którą IMM dotował, nie czerpiąc zysków z IETT?

Kto powiedział co? Co się naprawdę stało? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się tutaj:

Dzielnica Adalar, podobnie jak pozostałych 38 dzielnic Stambułu, to dzielnica zamieszkana przez Stambułów, której dzienna populacja w miesiącach letnich przekracza 60 tysięcy. IMM i jego spółka zależna IETT zapewniają wszystkie usługi samorządu lokalnego, w tym transport publiczny w dystrykcie Adalar, jak i we wszystkich pozostałych dzielnicach.

Kiedy zniknęły siatki napędzane końmi?

Usługi transportu publicznego świadczone powozami konnymi zostały odwołane decyzją Rady Miejskiej Stambułu z dnia 16 stycznia 2020 r. ze względu na zanieczyszczenie środowiska, nadmierne i niespełniające norm opłaty, przemoc i złe traktowanie. koni.

Jakie pojazdy obsługiwał IETT?

Na podstawie decyzji UKOME z dnia 6 lutego 2020 r. IETT kontynuował działalność w zakresie transportu publicznego w dystrykcie Adalar, dysponując 40 13-osobowymi elektrycznymi niezarejestrowanymi pojazdami klasy L, aby świadczyć usługi transportu publicznego wszystkim mieszkańcom wyspy.

Dlaczego warto przesiąść się na nowe pojazdy?

Zezwolenie na użytkowanie wydane przez UKOME dla istniejących 13-osobowych, elektrycznych, niezarejestrowanych pojazdów klasy L wygasa 30 kwietnia 2024 roku. Z tego powodu w usługę objęte są pojazdy elektryczne, ciche i przyjazne dla środowiska, ale muszą należeć do klasy M i zarejestrowane zgodnie z odpowiednimi przepisami.

READ  ostatnia chwila | Sprawa ataku bombowego na ulicy Istiklal! „Kiedy przyjechaliśmy z Syrii, nie mieliśmy bomby, Bilal odebrał ją w Stambule”

Jakiej marki są nowe pojazdy?

Ponieważ w przetargach otwartych przez IETT nie uczestniczyli krajowi i międzynarodowi producenci pojazdów, pojazdy elektryczne z wyposażeniem bezpieczeństwa dopuszczonym specjalnie dla wysp były wspólnie produkowane przez ASELSAN i KARSAN. Program Współpracy Przemysłowej z Ministerstwem Przemysłu i Technologii Republiki Turcji.

Jakie są cechy nowych pojazdów?

Do usługi dodano nowe, licencjonowane pojazdy Klasy M;

– Zerowa emisja,

– ?100% energii elektrycznej,

– ?przystosowany dla osób niepełnosprawnych,

– ?cicho,

– Ma zasięg do 150 km na jednym ładowaniu i jest w stanie zapewnić 21 przejazdów w Piugada bez konieczności dodatkowego ładowania,

– Jest w stanie pomieścić 12 osób,

– ?Są to pojazdy wyposażone w nową generację systemów bezpiecznego transportu.

Czy te pojazdy są używane tylko w Turcji?

Pojazdy, które rozpoczęły służbę w dystrykcie Adalar; Jest stosowany we Francji, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Polsce, Chorwacji, Japonii, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, USA i Kanadzie.

Czego chcą mieszkańcy wysp?

Duża część ludności w okręgach Adalar, Büyükada, Heybeliada, Burgazada i Kınalıada wyraża w całkowicie jasny i zaplanowany sposób swoje zadowolenie z usunięcia powozów konnych i zapewnienia transportu publicznego za pośrednictwem IMM i IETT. i tryb ekonomiczny od 2020 roku.

Część wyspiarzy twierdzi jednak, że w dzielnicy Adalar nie powinien działać transport publiczny i że transport po wyspach można zapewnić pieszo. Część z nich twierdzi, że nie chce w dalszym ciągu korzystać z niezarejestrowanych pojazdów elektrycznych, których pozwolenia na użytkowanie wygasły, a także nie chcą nowych zarejestrowanych, bezpiecznych i elektrycznych pojazdów ze względu na ich większy rozmiar.

Czy na wyspach można nie świadczyć usług transportu publicznego?

Nie tylko prawnie nie można nie świadczyć usług transportu publicznego na terenie dzielnicy Adalar, ale konieczne jest, aby osoby w różnym wieku i o różnym stanie zdrowia mieszkające na wyspach mogły dojeżdżać do szpitali, szkół, cmentarzy i wybranych przez siebie miejsc. Plaże.

READ  Z 57 prowincjami mianowanymi gubernatorami, niektórzy gubernatorzy bliscy Soylu wycofali się do centrum; Szef AFAD, bardzo krytykowanej agencji po trzęsieniu ziemi, został mianowany gubernatorem

Czy możliwe jest, aby ruch odbywał się wyłącznie dla pieszych?

Dzielnica Adalar zajmująca powierzchnię 16 km2 nie jest w stanie zapewnić wyłącznie transportu pieszego w różnych porach roku, takich jak lato i zima, a także turystom odwiedzającym ponad 60 wysp. tys., w święta i weekendy.

Czy IETT jest opłacalny na wyspach?

IETT obsługuje transport publiczny w Adalar w ramach obowiązku publicznego we wszystkich pozostałych dzielnicach Stambułu. Stosunek przychodów IETT do kosztów wynosi zaledwie 35%. „Koszty transportu publicznego pokrywa gmina metropolitalna Stambułu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *