Minister Kacır: „Kontynuuj prace nad turecką bazą naukowo-badawczą”

Minister Przemysłu i Technologii Mehmet Fatih Kasir ogłosił, że naukowcy i badacze wyjechali ze Stambułu, aby wziąć udział w 8. Narodowej Antarktycznej Ekspedycji Naukowej.

Minister Kacır powiedział, że naukowcy i badacze opuścili Stambuł, aby wziąć udział w 8. Narodowej Antarktycznej Ekspedycji Naukowej i powiedział, że 24 naukowców biorących udział w wyprawie, w tym 20 Turków i 4 obcokrajowców, będzie pracować nad 22 różnymi projektami.

Kasir powiedział, że licealiści, którzy zajęli pierwsze miejsce w „Konkursie uczniów szkół średnich na projekt badań polarnych” organizowanym przez TÜBİTAK w ramach TEKNOFEST, również będą mieli możliwość wzięcia udziału w wyprawie i przetestowania swoich projektów. „Zorganizowaliśmy 10 wypraw naukowych na Antarktydę i do Arktyki, pomógł 116 tureckim naukowcom w prowadzeniu badań w tych regionach i otrzymał 252 publikacje naukowe” – powiedział.

Kacır złożył następujące oświadczenia, stwierdzając, że prace nad utworzeniem tureckiej bazy naukowo-badawczej na Antarktydzie są kontynuowane:

Naszym celem jest pozycjonowanie Turcji jako głównego członka Organizacji Traktatu Antarktycznego.Nasz kraj szybko zmierza w stronę celu, jakim jest stanie się silnym i w pełni niezależnym krajem we wszystkich dziedzinach, takich jak przestrzeń kosmiczna, systemy satelitarne, krajowy przemysł samochodowy, przemysł obronny i Antarktyda. Regularnie podejmowane są studia nad Narodowym Ruchem Technologicznym i inne ważne projekty. „”

Agencja informacyjna Hipya

READ  Filmy science fiction się spełniają: wiadomości z ery inteligentnej odzieży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *