Double-double Alperena Şenguna nie wystarczyło Houston

W NBA Houston Rockets przegrali 106:104 z Brooklyn Nets.

W tym meczu nasz narodowy zawodnik Alperen Şengün zaliczył dla Rockets „double-double” zdobywając 15 punktów i 11 zbiórek. Rockets przegrali 6 z ostatnich 8 meczów i ponieśli 24. porażkę w sezonie. Alperan przebywał na boisku przez 27 minut i zanotował 2 asysty.

W tym wyjazdowym meczu Rockets Cam Whitmore, Dillon Brooks i Jalen Green zdobyli po 19 punktów, aby prowadzić swój zespół, ale wysiłek nie wystarczył, aby wygrać.

Z drugiej strony Brooklyn Nets dzięki temu zwycięstwu odnieśli 18. zwycięstwo w sezonie. Cam Thomas zdobył dla Nets 37 punktów, a Dorian Finney-Smith i Michael Bridges mieli po 19 punktów.

Triple-double LeBrontona

W innym ważnym meczu Los Angeles Lakers pokonali Golden State Warriors 145:144 po dwóch dogrywkach.

Dzięki temu zwycięstwu Lakers odnieśli 24. zwycięstwo w sezonie. Gwiazda zespołu LeBron James zanotował „triple-double” z 36 punktami, 20 zbiórkami i 12 asystami, Anthony Davis miał 29 punktów i 13 zbiórek, a D'Angelo Russell miał 28 punktów i 5 asyst.

Warriors ponieśli 24. porażkę w sezonie. Stephen Curry zdobył 46 punktów, Klay Thompson zdobył 24 punkty, a Jonathan Cuminga i Andrew Wiggins zdobyli po 22 punkty.