Mecze NBA 2022 – LeBron, Kevin Love i inni reagują na thriller Brooklyn Nets-Boston Celtics Game 1

Weźmy więcej tego, proszę. Play-offy NBA 2022 miały dobry początek, a mecz 1 z serii play-off pierwszej rundy między Brooklyn Nets a Boston Celtics nie był wyjątkiem. Zwycięstwo 115-114 w Bostonie wywołało wiele emocji, w dużej mierze dzięki bohaterskim wyczynom Jayson Tatum oraz Kyrie Irving.

Tatum (31 punktów) przypieczętował zwycięstwo Celtics, gdy złapał podanie od Marcus Smart, obrócił się i upadł w układzie tuż przed upływem czasu. Zwycięstwo to czwarty z rzędu 30-punktowy mecz Tatuma w play-offach od ostatniego postsezonu. 24-latek łączy Larry’ego Birda w 1987 roku z najdłuższą taką passą w historii Celtics.

Po stronie Nets równania Irving dał przedstawienie. Zdobył 39 punktów, w tym 18 w czwartej kwarcie. Kevin Durant dodał 23 punkty, ale strzelił zaledwie 9 z 24, gdy defensywa Bostonu wywierała presję, sprawiając, że gwiazda Brooklynu była trudna.

W meczu, który zakończył się remisem na mniej niż dwie minuty do rozegrania, liga przemówiła.

James Lebron, Draymond zielony, Kevin Love i więcej gwiazd NBA zwróciło się do palców Twittera, aby zareagować na umiejętności Kyrie, trzepaczkę Tatum i możliwość rozegrania sześciu kolejnych meczów, takich jak ten: