„Walki uliczne”, gdy Rosjanie wkraczają na Kreminnę we wschodnim Ługańsku, mówi ukraiński urzędnik

Wojska rosyjskie wkroczyły do ​​Kreminny, miasta we wschodnim obwodzie ługańskim, które zostało bombardowani tygodniami kiedy siły rosyjskie posuwają się na zachód w Donbasie, powiedział wysoki rangą ukraiński urzędnik.

„Rosjanie weszli na Kreminnę. Rozpoczęły się walki uliczne” – powiedział Serhii Haidai, szef regionalnej administracji wojskowej Ługańska, w krótkim poście na Facebooku na początku poniedziałku.

Rosjanie weszli do miasta z „ogromną ilością sprzętu”, powiedział.

Ofensywa się rozpoczęła – powiedział.

Rosjanie próbują przełamać ukraiński opór na Kreminnie i w szeregu miasteczek Ługańska, próbując posuwać się w kierunku granic zarówno obwodu ługańskiego, jak i donieckiego – zadeklarowany cel „specjalnej misji wojskowej” prezydenta Władimira Putina.

Ewakuacja była teraz niemożliwa, powiedział Haidai.

„Zaplanowaliśmy ewakuację, dosłownie leśnymi ścieżkami, żeby ludzie nie znaleźli się pod ostrzałem. Ale z dnia na dzień sytuacja się zmieniła. [has broken out] w mieście liczenie cywilów, którzy tam pozostają, jest nierealne – powiedział Haidai.

Haidai powiedział, że obiekt sportowy Olympus w Kreminnie „płonął”, a pożar obejmował teraz powierzchnię 2400 metrów kwadratowych.

„Ratownicy ciężko pracują, ponieważ w pobliżu centrum znajduje się las” – powiedział.

Haidai powiedział, że w innych częściach regionu w Zołote zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne, a siedem osób zostało odzyskanych z gruzów budynku zniszczonego w Rubiżne.

W niedzielę wieczorem siły rosyjskie ostrzelały budynek policji w Łysychańsku, powiedział Haidai, raniąc sześciu policjantów.

Strzelanie trwa nadal, powiedział.

READ  Dow rośnie, aby rozpocząć tydzień, ponieważ inwestorzy czekają na wybory w połowie kadencji i raport o inflacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *