McCarthy zapewnia kluczową koncesję na telefon ze sfrustrowanymi republikanami z Izby ReprezentantówCNN

Lider House GOP, Kevin McCarthy, przedstawił niektóre ustępstwa, na które się zgodził Jego kampania dla Marszałka Podczas telekonferencji w niedzielę wieczorem — w tym ułatwienie obalenia mówcy, zgodnie z wieloma źródłami GOP podczas rozmowy. Ale nawet po poddaniu się niektórym z najpilniejszych żądań prawicy, McCarthy nie może powiedzieć, czy będzie miał głosy na mówcę.

W niedzielny wieczór Republikanie Izby Reprezentantów opublikowali swój zestaw zasad na 118. Kongres, formalizując niektóre ustępstwa, na które zgodził się McCarthy. Izba przyjmuje swoje zasady dopiero po tym, jak McCarthy wybierze mówcę, który nie jest zamknięty, więc w nadchodzących dniach można pójść na więcej kompromisów.

W liście „Drogi Koledze” z Partii Republikańskiej w Kalifornii przedstawił swoje argumenty za mówcą i złożył dodatkowe obietnice, w tym zapewnienie lepszej reprezentacji grup ideologicznych w komisjach.

Po niedzielnym wezwaniu grupa dziewięciu twardogłowych – którzy przedstawili McCarthy’emu swoje żądania w zeszłym miesiącu – wystosowała nowy list wyjaśniający, że niektóre z ogłoszonych przez niego ustępstw są niewystarczające i że nadal nie zostały mu sprzedane. Powiedział, że są postępy.

„Do tej pory konkretne zobowiązania nie były konsekwentnie znajdowane w każdym elemencie naszej prośby, dlatego nie ma sposobu, aby zmierzyć, czy obietnice są spełniane, czy łamane” – napisali członkowie w liście otrzymanym przez CNN.

Grupa wciąż naciska, aby jeden prawodawca miał prawo obalić mówcę i zarządzić głosowanie, i chce między innymi zapewnień, że przywódcy nie będą grać w prawyborach. McCarthy ma jeszcze wiele do zrobienia przed wtorkiem, ponieważ może stracić House Ford tylko czterema głosami.

Kalifornijska Partia Republikańska powiedziała swoim członkom podczas niedzielnego wezwania, że ​​po tygodniach negocjacji zgodzili się na niższy próg pięciu osób, aby w dowolnym momencie wywołać głosowanie w celu usunięcia mówcy, znanego jako „wniosek mówcy o zwolnienie”. krzesło i nazwał to „kompromisem”. jako pierwszy poinformował CNN W zeszłym tygodniu opowiedział się za tym progiem.

READ  Samolot uderzył w linię energetyczną w hrabstwie Montgomery w stanie Maryland.

Niektórzy umiarkowani – którzy obawiają się, że ruch do zwolnienia zostanie wykorzystany jako stały pionek nad głową McCarthy’ego – odepchnęli się i wyrazili swoją frustrację podczas wezwania, podają źródła.

Przedstawiciel Dusty Johnson z Południowej Dakoty powiedział, że jest niezadowolony z dolnego limitu, na który zgodził się McCarthy, chociaż zasugerował, że go przełknie, ale tylko wtedy, gdy pomoże to McCarthy’emu wygrać przemówienie. Inni członkowie dali jasno do zrozumienia, że ​​jeśli krytycy McCarthy’ego zablokują jego ofertę przemawiania, wynegocjowane warunki pakietu będą nie do pomyślenia.

Reprezentant Mario Diaz-Ballard z Florydy nalegał, aby ustępstwo dało mu 218 głosów na wniosek o zwolnienie McCarthy’ego. Ale nie odpowiedział bezpośrednio, chociaż McCarthy wcześniej wzywał ludzi do „powolnego” poruszania się we właściwym kierunku.

Jednak później w rozmowie, Florida Rep. Matt Gaetz — jeden z pięciu „najtrudniejszych” głosów oddanych na McCarthy’ego — powiedział, że mimo wszystkich ofert nie poprze McCarthy’ego.

Przedstawiciel Carlos Gimenez z Florydy powtórzył pytanie Diaz-Ballarda, prosząc McCarthy’ego o odpowiedź. Według źródeł McCarthy odpowiedział, że mają dwa dni na zamknięcie transakcji i musieli ją zamknąć.

Reprezentant-elekt Mike Lawler z Nowego Jorku zapytał Getsa, czy poparłby McCarthy’ego, gdyby choć jeden poseł zgodził się złożyć wniosek o opuszczenie progu przed mówczynią Nancy Pelosi w D-Calif. Zasady. McCarthy odmówił rozważenia tego pomysłu, ale Gates odpowiedział, że rozważyłby to, gdyby przedstawiono mu teraz ofertę.

McCarthy powiedział, że nie zgadza się z charakterystyką Getza, argumentując, że reszta konwencji nie może poprzeć obniżenia progu do jednej osoby. „Tu nie chodzi o mnie” – powiedział republikanin z Kalifornii. Jednak McCarthy poprosił Getza, aby powiedział „tak”, jeśli dana osoba osiągnęła limit, do którego Getz jeszcze się nie zobowiązał, mówiąc, że gdyby to była prawdziwa oferta, rozważyłby ją.

READ  Nagrał ostatnie zdjęcia tonącego statku: odnaleziono martwe ciało Hüseyina Dutaka - w ostatniej chwili Turcja Aktualności

Pakiet wydany w późną niedzielę obejmuje przyznanie pięciu republikanom uprawnień do zwołania głosowania w sprawie impeachmentu siedzącego mówcy; Przywrócenie możliwości zerowania wynagrodzenia urzędnika państwowego; dając prawodawcom 72 godziny na przeczytanie ustawy, zanim trafi ona do Izby; oraz stworzenie nowego selektywnego zobowiązania do zbadania „uzbrojenia” Departamentu Sprawiedliwości i FBI.

Zestaw zasad nie zmienia procesu petycji o absolutorium, które pozwalają prawodawcom ominąć kierownictwo i przeforsować ustawę, jeśli ma ona poparcie 218 prawodawców.

Inne godne uwagi elementy: pakiet zasad zakazuje zdalnych przesłuchań i narzutów, eliminuje wysiłki związane z tworzeniem związków zawodowych i umożliwia Komisji Etyki Izby Reprezentantów przyjmowanie skarg dotyczących etyki od społeczeństwa.

Podczas gdy pakiet jest rozliczany jako ostateczny, źródła GOP ostrzegają, że nic nie jest ostateczne, dopóki nie zostanie zatwierdzone.

Po wybraniu przez Izbę mówcy i zaprzysiężeniu członków, prawodawcy głosują nad zbiorem zasad regulujących funkcjonowanie izby.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *