Marcowe szaleństwo: Gonzaga znów odpada jako faworyt

Timme prowadził Gonzagę z 25 punktami i 7 zbiórkami, a Holmgren dodał 11 punktów, 14 zbiórek i 2 bloki, ale nie otrzymali wystarczającej pomocy od kolegów z drużyny.

„Potrzebowaliśmy Cheta, aby mógł zostać tam trochę dłużej” – powiedział niewiele osób o Holmgrenie, który nie był jednym z trzech graczy Gonzagi przywiezionych na konferencję prasową po meczu.

Felgi w Chase Center nie były tak miłe dla Arkansas i Gonzagi, jak dla zwykłych mieszkańców areny – Stephena Curry’ego, Klaya Thompsona i reszty Golden State Warriors. Przez większą część wieczoru trójniki brzęczały z felg, a biegacze zjeżdżali z nich. Żadna z drużyn nie strzelała rzutami wolnymi z czymkolwiek przypominającym biegłość.

Kiedy Gonzaga odpadł po przerwie 32-29, nie była to niezwykła pozycja w tym turnieju. The Zags prowadzili z 16. rozstawionym Georgia State tylko 4 punktami w połowie drugiej połowy, po czym wygrali w rozgrywce. I wyprzedzili Memphis o 12 punktów na początku drugiej połowy, zanim zdobyli niewielkie zwycięstwo.

Zags mieli nietypowe problemy ze zdobywaniem bramek w odcinkach.

Najskuteczniejsze ofensywy reprezentacji trwały prawie cztery minuty bez strzelenia gola w pierwszej połowie, co pozwoliło Arkansas odrobić stratę 27-19, z której Gonzaga nigdy nie odzyskał formy. Sprawcą był nierówny rzut za 3 punkty. Chet Holmgren, strzelec za 3 punkty w 43,8 procentach w sezonie zasadniczym, zdobył tylko 2 z 16 rzutów za 3 punkty w pięciu meczach Gonzagi po sezonie. Julian Strawther, który wszedł do turnieju strzelając 39,6 procent przy rzutach za 3, w czwartek strzelił swoją jedyną za 3 w turnieju i zakończył ją 1 do 14.

„Pod koniec dnia nie ma znaczenia, jak świetnym strzelcem jesteś, przegapisz strzały” – powiedział w środę Holmgren. „Nie możesz stracić pewności siebie. Codziennie chodzę na siłownię i pracuję nad swoimi ujęciami, więc następnym razem, gdy zrobię to ujęcie, wiem, że się zbliża.

READ  Mega Millions: Jeden los w Illinois wygrywa drugi co do wielkości jackpot Mega Millions o wartości prawie 1,34 miliarda dolarów

Holmgren, który prawdopodobnie znajdzie się w czołówce w drafcie NBA, miał pilniejszy problem z Arkansas – pozostanie na boisku.