Losowanie rekordowego na świecie jackpota Powerball o wartości 1,9 miliarda dolarów zostało opóźnione

Des Moines, Iowa – Losowanie Powerball zaplanowane na poniedziałek wieczorem zostało opóźnione, a oficjalne wyniki będą znane dopiero we wtorek rano, poinformowało w oświadczeniu Multistate Lottery Association.

Rekordowe losowanie Powerball o wartości 1,9 miliarda dolarów zostało odwołane, ponieważ biorąca w nim udział loteria potrzebowała zbyt dużo czasu na przetworzenie sprzedaży, powiedzieli urzędnicy. Stan z problemami nie został nazwany.

„Wszystkie 48 uczestniczących loterii Powerball musi przesłać swoje dane o sprzedaży i dane przed wybraniem zwycięskich liczb. Gdy Powerball otrzyma oczekujące zgłoszenie, losowanie może być kontynuowane” – powiedziała loteria.

Urzędnicy California Lottery zamieścili na Twitterze dodatkowe informacje:

Nagrany film ze zwycięskich liczb i losowania zostanie opublikowany na stronie Powerball i kanale YouTube. Gracze powinni zachować swoje kupony, napisano w oświadczeniu Multi-State Lottery Association.

Jackpot to prawie 400 milionów dolarów Poprzedni rekordowy jackpot w sobotę wieczorem wynosił około 1,6 miliarda dolarów Rośnie, dopóki ktoś nie zdobędzie nagrody.

Tylko cztery poprzednie jackpoty przekroczyły 1 miliard dolarów, ale żaden nie zbliżył się do obecnego, które zaczęło się od 20 milionów dolarów 6 sierpnia i urosło jeszcze bardziej w ciągu trzech miesięcy bez wygranej. Nikt nie wygrał jackpota od 3 sierpnia.

Zwycięzca, który wybierze rentę wypłacaną corocznie przez 29 lat, otrzyma wypłatę szacowaną na 1,9 miliarda dolarów. Prawie wszyscy zwycięzcy wybierają gotówkę, a w poniedziałek do wygrania 929,1 miliona dolarów.

Wszystkie kwoty nagród są przed opodatkowaniem.

Nawet jeśli więcej osób przyciągnie olbrzymia wygrana w wysokości 2 USD na kuponie Powerball, najdłuższe szanse w grze wynoszą 1 do 292,2 miliona, więc nadal istnieje duża szansa, że ​​w kolejnym losowaniu nikt nie wygra wielkiej nagrody. To zwiększyłoby jackpot na środowe losowanie do ponad 2 miliardów dolarów.

READ  Igrzyska Olimpijskie na żywo: liczba medali i aktualizacje z zimowych igrzysk

Ludzie, którzy wydadzą 2 dolary na kupon Powerball, mogą się zastanawiać, czy coś poszło nie tak, gdy w 40 losowaniach nie ma zwycięzcy jackpota, ale gra jest zaprojektowana: nikt nie może wygrać nagrody, dopóki szanse nie wzrosną do 1 do 292 milionów. Jackpot przyciąga więcej graczy. A większa sprzedaż biletów oznacza, że ​​loteria może zebrać więcej pieniędzy na programy publiczne, co jest celem loterii państwowych. Mimo to minęło dużo czasu bez jackpota i gdyby we wtorek nie było zwycięzcy z powodu opóźnienia, zostałby osiągnięty inny rodzaj rekordu: 41 losowań bez nikogo pasującego do wszystkich sześciu liczb.

Gra jest rozgrywana w 45 stanach, Waszyngtonie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Bilety kosztują 2 dolary za sztukę.

Losowania Powerball będą transmitowane na żywo w każdy poniedziałek, środę i sobotę o 22:59 i transmitowane na żywo. Powerball.com.

Kupując kupon Powerball, gracz jest proszony o wybranie pięciu liczb od 1 do 69 i jednej liczby od 1 do 26, z łącznie sześcioma cyframi wydrukowanymi na kuponie gry. Ci, którzy nie chcą wybierać liczb, mogą wybrać terminal loterii i losowo wybrać swoje liczby.

Małe nagrody są przyznawane graczom, którzy posiadają losy z numerami częściowo zgodnymi z kolejnością ogłoszoną podczas losowania. Aby wygrać jackpot, kupon musi pasować do wszystkich sześciu liczb, w tym ostatecznej liczby Powerball.

Emily Mae Czachor przyczyniła się do powstania reportaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *