Akcje w USA zamykają się wyżej, meta zyski, ponieważ inwestorzy skupiają się na średnich terminach

  • Metaplatformy zbierają się po doniesieniach o zwolnieniach w pracy
  • Apple spada, gdy COVID-19 wstrzymuje produkcję iPhone’a w Chinach
  • Zamknięte indeksy: S&P 500 +0,96%, Nasdaq +0,85%, Dow +1,31%

7 listopada (Reuters) – Wall Street gwałtownie wzrosła w poniedziałek, ponieważ inwestorzy skupili się na wtorkowych wyborach, które określą kontrolę nad Kongresem, podczas gdy udziały meta-platform wzrosły po raporcie o zwolnieniach miejsc pracy przez macierzystego Facebooka.

Oczekuje się, że Republikanie zdobędą większość w Izbie Reprezentantów w wyborach, a Senat jest oceniany jako podrzucony przez niezależnych prognostów. Republikanie mogą wykorzystać swoją większość w każdej izbie, aby zakłócić program demokratycznego prezydenta Joe Bidena.

„Prawdopodobieństwo przejęcia przez Republikanów Izby Reprezentantów lub Senatu jest bardzo wysokie, więc to uzasadniałoby pewną formę powściągliwości w ciągu najbliższych kilku lat. To może wyeliminować podwyżki podatków, a wszelkie duże cięcia wydatków mogą zniechęcić inflację do tabeli”, powiedziała Rose Mayfield, strateg inwestycyjny w Baird.

Meta Platformy Inc (META.O) Firma wzrosła w tym tygodniu o ponad 6% po doniesieniach, że planuje rozpocząć zwolnienia na dużą skalę. Akcje spadły w tym roku o ponad 70%.

Akcje Microsoftu ostatnio spadają (MSFT.O) i alfabet nadrzędny Google (GOOGL.O) Każdy z nich zyskał ponad 2% i w znacznym stopniu przyczynił się do zysków indeksu S&P 500 podczas sesji.

W tym tygodniu skupimy się również na danych o cenach konsumenckich w USA za październik, które zostaną opublikowane w czwartek, aby dowiedzieć się, na ile szybkie podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej pomagają schłodzić gospodarkę.

Czterech decydentów z banku centralnego zasugerowało, że rozważy niewielką podwyżkę stóp na następnym posiedzeniu w piątek, po tym, jak nowe dane pokazały kolejny miesiąc silnego wzrostu liczby miejsc pracy i niewielkie oznaki postępu w spowolnieniu inflacji.

Są handlowcami został oddzielony Na grudniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej USA chodzi o to, czy bank centralny podniesie stopy procentowe o 50 czy 75 punktów bazowych.

READ  Gitarzysta Lynyrd Skynyrd Gary Rossington zmarł w wieku 71 lat, ostatni żyjący członek-założyciel

„Wszystko bez zmian, niezależnie od tego, czy stopa końcowa wynosi 4,5%, 5% czy więcej, polityka monetarna może mieć negatywny wpływ na gospodarkę w 2023 r.” – napisali stratedzy inwestycyjni z Glenmede w poniedziałkowej notatce.

Nieoficjalnie S&P 500 zyskał 0,96%, kończąc sesję na 3806,90 pkt.

Nasdaq wzrósł o 0,85% do 10 564,52, podczas gdy Dow Jones Industrial Average wzrósł o 1,31% do 32 827,00.

S&P 500 według kapitalizacji rynkowej

Spośród 11 indeksów sektorowych S&P 500 osiem wzrosło, na czele z usługami komunikacyjnymi (.SPLRCL) Wzrósł o 1,83%, a następnie o 1,73% (.SPNY).

Wszystkie trzy główne indeksy w USA spadły w tym roku, w tym zaawansowany technologicznie Nasdaq (.IXIC) Spadł o 33% w obawie, że agresywne zacieśnienie polityki pieniężnej może sparaliżować amerykańską gospodarkę.

Digital World Acquisition Corporation (DWAC.O) 66% wzrosło po tym, jak były prezydent USA Donald Trump zasugerował kolejną ofertę Białego Domu. Blank Check zgodził się na upublicznienie startupu społecznościowego Trump Media & Technology Group Corp.

Buty Walgreens Alliance Inc (WBA.O) VillageMD zyskał 4,1% po tym, jak wspierany przez sieć aptek dostawca podstawowej opieki zdrowotnej VillageMD powiedział, że kupi Summit Health w transakcji o wartości prawie 9 miliardów dolarów.

W przyszłości jest więcej problemów niż problemów wchodzących do S&P 500 (.AD.SPX) W stosunku 2,8 do jednego.

S&P 500 opublikował 18 nowych maksimów i 15 nowych minimów; Nasdaq odnotował 93 nowe maksima i 221 nowe minima.

Wolumen na giełdach amerykańskich był stosunkowo niewielki, z 10,5 mld akcji w obrocie, w porównaniu ze średnią 11,8 mld akcji w ciągu ostatnich 20 sesji.

Sprawozdania Shubhama Patry i Amruthy Khandekar w Bangalore i Noela Randevicha w Oakland w Kalifornii; Dodatkowe raporty Shreyashiego Sanyala i Devika Jaina; Montaż przez Maju Samuela, Chisu Nomiyamę i Deepę Babington

READ  Kierowcy trafili na wakacyjną blokadę: zator na autostradzie

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *