Naukowcy ogłaszają: Odkryliśmy najstarszy las świata – gazeta Istiklal

Naukowcy z uniwersytetów w Cambridge i Cardiff odkryli skamieniały las na wysokich klifach z piaskowca w Minehead w Somerset. Odkrycie rzuca światło na najstarsze drzewa kopalne w Wielkiej Brytanii i najstarsze drzewa na świecie.

Naukowcy twierdzą, że drzewa zwane kalamofitonami przypominają palmy. Skamieniałości te dostarczają informacji o największych drzewach uznawanych za „prototypy” współczesnych drzew; Ich długość waha się od dwóch do czterech metrów.

Skamieniałości obejmują pozostałości roślin, ślady pni drzew i ślady korzeni. Skamieniałości te pokazują, jak drzewa kształtowały ekosystemy setki milionów lat temu, stabilizując koryta rzek i linie brzegowe.

Jeden z autorów badania, ze Szkoły Nauk o Ziemi i Środowisku Uniwersytetu w Cardiff, dr. „Po 30 latach badań tego typu drzew na całym świecie wiedziałem, co to jest, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcia pni drzew” – mówi Christopher Perry. „Wspaniale było zobaczyć to tak blisko domu. Ale najważniejszym odkryciem było zobaczenie tych drzew, gdzie po raz pierwszy rosną”.

READ  Naukowcy będą badać wyspę Karantina w Urla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *