Krytyka wobec İsmaila Kartala po meczu Fenerbahçe – Alanyaspor: „Dlaczego Edin Dzeko odszedł?” | „Galatasarai ma podobne zdanie!”

class=”medyanet-inline-adv”>

Fenerbahçe podejmie Gorendon Alanyaspor w 25. tygodniu Trendiol Super League. Kadikoil nie wygrał wieloetapowego meczu. Benerbahçe stracił prowadzenie na rzecz Galatasaray, a obie drużyny zakończyły mecz remisem 2:2.

Po tym wyniku Fenerbahce zajęło drugie miejsce z 64 punktami, 2 punkty za Żółto-Czerwonymi.

Nasi pisarze Uğur Meleke i Fırat Aydınus dokonali znaczących ocen po meczu. Pojawiła się także kluczowa analiza komentatorów sportowych.

Uğur Meleke: Fenerbahçe i Galatasaray mają dwa wieczory

W tym sezonie mecz dwóch gigantów na szczycie ligi składa się z dwóch ważnych części: Davinson jest głównym aktorem zapewniającym ciągłość ofensywy Galatasaray, a jego pierwsze interwencje polegają na oddawaniu niekompletnych ataków. Serce żółto-czerwonej drużyny. Kiedy był zdrowy, Fred odegrał kluczową rolę w drugim i trzecim meczu regionalnym Fenerbahce. Kiedy był zdrowy, odgrywał ważną rolę dla Fenerbahce, nie tylko wygrywając luźne piłki i notując procentowy udział w kontratakach, ale także swoją rolę w grze kombinacyjnej. Pod jego nieobecność Fenerbahce starała się zrekompensować Krunikowi, ale nie takim zawodnikiem jak bośniacki pomocnik Fred. Wraz z Ismailem zapewniają wygląd większej liczby zaworów bezpieczeństwa, ale mogą być bezbarwne w meczach, w których Fenerbahçe jak wczoraj przejmuje połowę przeciwnika.

Uszkodzenie połączenia

To jest powód, dla którego Fenerbahce spodziewało się gola na poziomie 0,57, szczególnie w pierwszej połowie, mimo że wczoraj przeciwko Alanyi posiadało 70 procent posiadania piłki. Podczas nieobecności Freda pomocnik z Ismailem-Kruniciem stworzył osłabienie połączenia w drugiej i trzeciej strefie. Dlatego Dzeko musiał iść dalej głęboko. Wczoraj widzieliśmy, jak Dzeko przez długi czas próbował zagrać na lewym skrzydle. W tym momencie nieuchronnie nasuwa się pytanie: czy nie można zatrzymać w składzie pomocnika Lincolna Henrique? Lincoln to utalentowany piłkarz z wysokim odsetkiem podań oraz arsenałem asyst i strzelców. Myślę, że Lincoln mógłby być numerem 8 bez Freda.

READ  Który kanał będzie transmitował na żywo mecz Turcja–Grecja, czy jest on niezaszyfrowany? Kiedy odbędzie się mecz Mistrzostw Europy Turcja–Grecja 2023, o której godzinie i na jakim kanale? - Galeria

Alanya nie zapewnia niedoborów

Wczorajsza interwencja Irfana Khana w 46. minucie nieco zmieniła rytm gry jego drużyny, a Ismail Kartal w tym duchu strzelił 2 gole w 15 minut. Te dwie bramki nie wystarczyły jednak do wygrania meczu. W drugiej połowie Ismail Kartal zmienił ustawienie na podwójny środkowy napastnik, podobnie jak w meczach Gaziantep, Samson i Basaksehir. Odważna obrona Alanyi nie spowodowała jednak nowego deficytu żółto-granatowej drużyny.

Fatih Tekke pokonał w tym sezonie Beşiktaş, używając Oğuza-Yusufa Özdemira na obu skrzydłach. Wczoraj zdobył punkt dzięki formule Oğuz i Loide Augusto z wariacjami skrzydeł w dwóch liniach.

Fırat Aydınus: Fenerbahçe wpadł w panikę

Fenerbahce jak zawsze rozpoczęło mecz z Alanyą od presji ataku. Drużyna przeciwna jednak bardzo dobrze zamykała te bloki. Alanyaspor blokował podania, szczególnie po podaniach do Cengiza po prawej i Tadiego po lewej. Podczas gdy drużyna śródziemnomorska starała się skutecznie operować długimi piłkami i Ciso-Augusto, udało jej się objąć prowadzenie po szokującym golu. Do zdobycia gola przyczynił się także łączny błąd Ferdy'ego i Dzigu.

Nie graj zbyt szybko i nie panikuj

Po zdobyciu bramki żółto-granatowa drużyna przez część meczu zaczęła strzelać spoza pola karnego. Próbując szybko odpowiedzieć na bramkę Alanyi, Fenerbahce nie zrobiło tego i popadło w bezsensowną panikę. Zespół gospodarzy był zdezorientowany, grając w panice i szybko. W tym odcinku Dzeko walczył o zrobienie tego, czego chciał. Bośniak przychodzi, bierze, chowa się i oddaje, ale nie jest już Dzeko z dawnych lat w polu karnym. W miarę skracania się ligi statystyki nie mają większego znaczenia przy ustalaniu wyników. W pierwszej połowie Fenerbahçe grał na 70 procent piłki, strzelił 13 strzałów, 21 razy trafił w pole karne przeciwnika i 16 dośrodkowań, ale Alanya zakończyła pierwszą połowę wcześniej.

Wracając do rosyjskiej ruletki

READ  Oglądaj na żywo mecz FATİH KARAGÜMRÜK TRABZONSPOR | Kiedy mecz Trabzonsporu? Na którym kanale jest mecz Karakumruk - Trabzonspor? - Wiadomości z ostatniej chwili Trabzonspor

Zwłaszcza zmiana Czyngis-Irfan Khan w drugiej połowie. Po zdobyciu rzutu karnego i zwiększeniu presji po bramce Fenerbahçe, na którą Dzeko zdobył 2:1, drużyna myślała, że ​​„przypieczętuje mecz”, ale szokujący gol Alanyi doprowadził do remisu. Pierwsza połowa. Następnie Fenerbahçe podjął całe ryzyko i próbował zdobyć trzeciego gola. Ale w tym procesie świadkiem było także stanowisko zajęte przez Alanyę. Tak naprawdę w pewnym momencie drugiej połowy mecz stał się dla Rosjan głupi i toczył się według scenariusza, w którym zwycięzca bierze wszystko. Mimo że w dogrywce Fenerbahçe znalazło pozycje do wygrania, kosztowało to pozycje przeciwnika. W efekcie Fenerbahce, które spotkało się 54 razy w polu karnym przeciwnika, nie zdołało zdobyć trzeciego gola i straciło 2 punkty.

Yanel: „Dlaczego Dzeko wyszedł?”

Ersen Yanel (beIN Sports): „Fenerbahçe potrzebuje kilku zawodników, którzy poradzą sobie z tą presją. Kiedy gra się z taką dominacją, w 85. minucie następuje 15-minutowy mecz z 10-minutową przedłużeniem. Grasz w polu karnym. W środku jest bardzo tłoczno. Dlaczego zabrać teraz Dzeko?

Krytyka Ismaila Kartala po meczu Fenerbahçe – Alanyaspor: Dlaczego Edin Dzeko odszedł |  Galatasarai ma podobne zdanie

KERİmoĞlu: „Fałszywe zmiany”

Tugay Kerimoğlu (TRT Sports): „Zdejmujesz Ismaila, bo potrzebujesz gola. Potem idziesz i zdejmujesz Dzeko w 86. minucie. Złe zmiany. Jeśli spodziewasz się zmiany od Kenta, którego próbujesz sprzedać, on tego nie zrobi. Daj ci to zmiana w tym meczu. Potrzebujesz gola. Kent nie będzie zbawicielem. „