Kryptowaluta Luna spadła do 0 USD, gdy UST spadł z dziobania; Bitcoin rośnie

Bitcoin Pomimo obecnych nieszczęść Staplecoin TerraUSD, który wywołał panikę na rynku kryptowalut, spowodował w piątek odrodzenie, wznosząc się powyżej 30 000 USD.

Według danych CoinGecko, największa na świecie kryptowaluta bitcoin kosztowała około 30 262,85 USD w piątek o 4 rano, co oznacza wzrost o 8% w ciągu ostatnich 24 godzin do poziomów nienotowanych od początku 2020 roku.

Jednak waluta cyfrowa nadal spadła o 16% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Najnowszy łagodny krypto, zobaczył Miliardy dolarów zniknęły z rynkuWiele z nich było spowodowane awarią kontrowersyjnego Staplecoina znanego jako Terroyust Lub UST, który powinien być powiązany z dolarem amerykańskim.

Jednak, według danych CoinGecko, w piątek USD stracił stabilizację iw piątek oscylował wokół 14 centów.

LunaToken ściśle powiązany z UST, wynik jest teraz wart 0 $.

UST i luna są połączone. USD to algorytm zwany staplecoin, który jest zarządzany przez jego kod bazowy o wartości 1 pec. Zasadniczo różni się od innych podstawowych monet Wiążący I USDC Są wspierane przez aktywa świata rzeczywistego, takie jak obligacje. UST nie ma rezerw światowych.

Algorytm UST działa poprzez Kompleksowy system tokenów i wypalania Aby utrzymać stabilność cen. Token UST powstaje poprzez zniszczenie części kryptowalutowej Luny związanej z utrzymywaniem banku dolarowego.

Jednak ekstremalna zmienność rynku wystawiła UST na próbę i nie nadążała.

Dodatkowym problemem jest fakt, że firma Terra Blockchain, która obsługuje USD i Luna, dwukrotnie przestała przetwarzać transakcje w ciągu 24 godzin.

Oprócz sagi UST, rynki kryptowalut zostały dotknięte kilkoma trudnościami Inflacja i rosnące stopy procentowe To spowodowało Sprzedaż na światowych giełdach Przefiltrowane. Ruchy cen kryptowalut są powiązane z giełdą.

„Sytuacja Luna / USD bardzo wpłynęła na zaufanie rynku. Ogólnie rzecz biorąc, większość kryptowalut upadła. [more than] Połączenie tego z 50% globalną inflacją i obawami o wzrost generalnie nie jest dobre dla kryptowalut ”- powiedział Vijay Iyer, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego i spraw międzynarodowych w Luno, giełdzie kryptograficznej.

READ  Platynowy jubileusz królowej Elżbiety: siedem dekad w fotografii

Nawet regeneracja dużych bitcoinów nie będzie trwała.

„Na takich rynkach normalne jest, że odbicia wynoszą około 10-30%. Są to normalne odbicia na rynku niedźwiedzia, testujące w stosunku do poprzednich poziomów wsparcia”, powiedział Iyer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *