Kryptowaluta Luna spadła do 0 USD, gdy UST spadł z dziobania; Bitcoin rośnie

Bitcoin Pomimo obecnych nieszczęść Staplecoin TerraUSD, który wywołał panikę na rynku kryptowalut, spowodował w piątek odrodzenie, wznosząc się powyżej 30 000 USD.

Według danych CoinGecko, największa na świecie kryptowaluta bitcoin kosztowała około 30 262,85 USD w piątek o 4 rano, co oznacza wzrost o 8% w ciągu ostatnich 24 godzin do poziomów nienotowanych od początku 2020 roku.

Jednak waluta cyfrowa nadal spadła o 16% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Najnowszy łagodny krypto, zobaczył Miliardy dolarów zniknęły z rynkuWiele z nich było spowodowane awarią kontrowersyjnego Staplecoina znanego jako Terroyust Lub UST, który powinien być powiązany z dolarem amerykańskim.

Jednak, według danych CoinGecko, w piątek USD stracił stabilizację iw piątek oscylował wokół 14 centów.

LunaToken ściśle powiązany z UST, wynik jest teraz wart 0 $.

UST i luna są połączone. USD to algorytm zwany staplecoin, który jest zarządzany przez jego kod bazowy o wartości 1 pec. Zasadniczo różni się od innych podstawowych monet Wiążący I USDC Są wspierane przez aktywa świata rzeczywistego, takie jak obligacje. UST nie ma rezerw światowych.

Algorytm UST działa poprzez Kompleksowy system tokenów i wypalania Aby utrzymać stabilność cen. Token UST powstaje poprzez zniszczenie części kryptowalutowej Luny związanej z utrzymywaniem banku dolarowego.

Jednak ekstremalna zmienność rynku wystawiła UST na próbę i nie nadążała.

Dodatkowym problemem jest fakt, że firma Terra Blockchain, która obsługuje USD i Luna, dwukrotnie przestała przetwarzać transakcje w ciągu 24 godzin.

Oprócz sagi UST, rynki kryptowalut zostały dotknięte kilkoma trudnościami Inflacja i rosnące stopy procentowe To spowodowało Sprzedaż na światowych giełdach Przefiltrowane. Ruchy cen kryptowalut są powiązane z giełdą.

„Sytuacja Luna / USD bardzo wpłynęła na zaufanie rynku. Ogólnie rzecz biorąc, większość kryptowalut upadła. [more than] Połączenie tego z 50% globalną inflacją i obawami o wzrost generalnie nie jest dobre dla kryptowalut ”- powiedział Vijay Iyer, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego i spraw międzynarodowych w Luno, giełdzie kryptograficznej.

READ  Bostoński ojciec został usunięty z listy operacji przeszczepu serca, ponieważ stan szczepionki „bardzo, bardzo szybko” psuje się, mówi rodzina

Nawet regeneracja dużych bitcoinów nie będzie trwała.

„Na takich rynkach normalne jest, że odbicia wynoszą około 10-30%. Są to normalne odbicia na rynku niedźwiedzia, testujące w stosunku do poprzednich poziomów wsparcia”, powiedział Iyer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *