Świat krypto jest stabilny, a Bitcoin maszeruje po slajdzie Staplecoin

  • Bitcoin w ciągu dnia przekracza 30 000 $
  • Upadek TerraUSD wstrząsnął rynkiem kryptowalut
  • Analitycy twierdzą, że wpływ jest mniejszy na tradycyjnych rynkach

HONG KON / LONDYN / NOWY JORK, 13 maja (Reuters) – Kryptowaluty nie zmieniły się w piątek, gdy Bitcoin odbił się od 16-miesięcznego minimum po niestabilnym tygodniu zdominowanym przez spadek wartości tzw. staplecoina.

Aktywa kryptograficzne zostały zniszczone w szeroko zakrojonej sprzedaży ryzykownych inwestycji z powodu obaw o wysoką inflację i rosnące stopy procentowe. Jednak szersze rynki finansowe do tej pory nie odnotowały efektu domina w wyniku krachu kryptowalut.

„Krypto jest wciąż niewielkie, a integracja kryptowalut z szerszymi rynkami finansowymi jest wciąż niezliczona”, powiedział James Malcolm, szef strategii FX w UPS.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Agencja ratingowa Fitch poinformowała w czwartkowej notatce, że słabe powiązania z regulowanymi rynkami finansowymi ograniczyłyby potencjał zmienności rynku kryptowalut, prowadząc do większej zmienności finansowej.

Bitcoin, największa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, wzrosła o 3,5% do 29 884 USD, powracając z najniższego poziomu 25 400 USD w czwartek grudnia 2020 r.

Ale pomimo wzrostu poniżej 31 000 $ w piątek, Bitcoin spadł poniżej 40 000 $ tydzień wcześniej, a bez większego weekendowego rajdu jest na dobrej drodze do siódmej z rzędu tygodniowej straty.

Według głównego stratega giełdowego Stifel, Barry’ego Bunnistera, Bitcoin nadal jest ujemny do 15 000 USD.

„Bitcoin jest również wrażliwy na PKB, ponieważ Bitcoin spada, gdy indeks produkcji BMI spada, czego oczekujemy (w trzecim kwartale 2022 r.), co wskazuje, że upadek ostatniego, poddanego bitcoinowi może jeszcze nastąpić” – powiedział.

Ether, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, wzrosła o 5,8% do 2068 USD.

Największa linka do podstawowych monet, która według deweloperów jest wspierana przez aktywa dolarowe, powróciła do 1 dolara po spadku do 95 w stosunku do dolara w czwartek. Czytaj więcej

READ  Ostrzeżenie przed burzą z piorunami Met Office

Według firmy śledzącej dane CoinGecko, TerroyST, podstawowa moneta, o której mówi się, że jest powiązana z dolarem, nadal traciła na wartości o 11 centów. Został usunięty z amerykańskiej waluty od 9 maja.

Reprezentacje walut wirtualnych ripple, bitcoin, ether i litcoin można zobaczyć na tym wykresie na płycie głównej komputera, 14 lutego 2018 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

Ogólna kapitalizacja rynkowa sektora kryptowalut wzrosła w piątek o 5,6% do 1,4 biliona dolarów, jak pokazują dane CoinGecko.

Poza Bitcoinem

Akcje związane z kryptowalutami spadły na rynku, ale w piątek broker Coinbase (MONETA.O) Wzrosła o 23% do 72,12 USD, jednak w ciągu tygodnia spadła o 30%.

Technologia hobbystyczna notowana w Hongkongu w Azji (1611.HK) I Komitet Techniczny BC (0863.HK)Operacyjne platformy handlowe i inne usługi kryptograficzne odnotowały tygodniowy spadek o ponad 20%.

Sprzedaż zmniejszyła o połowę globalną wartość rynkową kryptowalut od listopada, ale utonięcie wywołało panikę, naciskając na staplecoins podczas ostatnich sesji.

Staplecoiny są głównym środkiem przekazu pieniędzy lub zamiany sald na walutę fiducjarną pomiędzy tokenami a kryptowalutami, często powiązanymi z wartością tradycyjnych aktywów, dolara amerykańskiego. Czytaj więcej

Rynkami kryptowalut wstrząsnął upadek Terrausta (USD) w tym tygodniu, który przebił swój funt 1:1 w stosunku do dolara.

Złożony mechanizm stabilizacji waluty, który obejmuje równoważenie za pomocą swobodnie płynącej kryptowaluty zwanej luną, przestał działać, gdy luna spadła w pobliżu zera. Czytaj więcej

„W przypadku tego rodzaju podstawowych monet rynek musi ufać, że dostawca ma wystarczającą ilość płynnych aktywów, które mogą sprzedać pod presją rynku” – powiedzieli analitycy Morgan Stanley w notatce badawczej.

Inna firma operacyjna Staplecoin, Tether, powiedziała, że ​​posiada aktywa potrzebne w skarbach, gotówce, korporacyjnych papierach wartościowych i innych produktach rynku pieniężnego.

Jednak analitycy obawiają się, że podstawowe monety mogą zostać poddane dalszym testom, jeśli inwestorzy będą nadal sprzedawać, a dalsza likwidacja może rozprzestrzenić napięcie na rynkach pieniężnych.

Fitch powiedział, że kryptowaluty i finanse cyfrowe mogą napotkać „znaczne negatywne skutki”, jeśli inwestorzy stracą wiarę w staplecoin, ponieważ wiele regulowanych instytucji finansowych zwiększyło swoją ekspozycję na ten sektor w ostatnich miesiącach.

Raport Toma Westbrooka w Singapurze, Aluna Johna w Hongkongu, Elizabeth Howcraft w Londynie i Gertrude Chavez-Trafus w Nowym Jorku; Montaż przez Bradleya Bereta i Emilię Sithol-Modris

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *