Biden popycha Karolinę Południową do pierwszego pierwotnego stanu, wywyższając Georgię i Michigan

Komentarz

Prezydent Biden poprosił przywódców Komitetu Narodowego Demokratów, aby uczynili Karolinę Południową pierwszym stanem podstawowym w kraju, a tydzień później New Hampshire i Nevada, a kolejne cotygodniowe prawybory w Georgii i Michigan.

Decyzja tektoniczna o przerobieniu kalendarza kandydatów na prezydenta jego partii na rok 2024 zszokowała urzędników partyjnych i przywódców państwowych, którzy w ostatnich tygodniach mocno lobbowali za miejsce w poprzednim kalendarzu, który historycznie przyciąga miliony dolarów wydatków i uwagi kandydatów. . Podczas gdy wielu członków partii od dawna oczekiwało zmian, konkretny porządek zaproponowany przez Bidena nie wywołał szumu w kręgach Demokratów. Wiele rozmów wśród Demokratów skupiało się na tym, że Karolina Południowa zajmie pierwsze miejsce, a Gruzja dołączy do podstawowej mieszanki.

Przy wsparciu lidera partii propozycja ma szansę zyskać aprobatę przedstawicieli Partii Demokratycznej. Zrywając z dziesięcioleciami tradycji, posunięcie Bidena sygnalizowałoby zaangażowanie jego partii w zwiększanie różnorodności demograficznej, geograficznej i ekonomicznej na wczesnym etapie procesu nominacji. Iowa, w większości biały stan, który historycznie był gospodarzem pierwszej konwencji Demokratów w kraju w 2020 r. i miał kłopotliwe problemy z zestawieniem wyników w 2020 r., nie będzie odgrywał początkowej roli w planie Bidena.

W liście do członków Komisji ds. Przepisów i Legislacji, wydanym w czwartek wieczorem, Biden napisał: „Musimy zapewnić, aby wyborcy kolorowi mieli głos w wyborze naszego kandydata bardzo wcześnie i przez całe wczesne okno, aby spotkać się na obiedzie”. w lutym 2020 r. czarny, brązowy i „Nie możesz być kandydatem Demokratów i wygrać wyborów parlamentarnych, chyba że masz przytłaczające poparcie kolorowych wyborców, w tym wyborców z Azji i Ameryki oraz mieszkańców wysp Pacyfiku”.

Nowy kalendarz obejmie stany, które odegrają kluczową rolę w walce o nominację w 2020 roku i zwycięstwie Bidena w wyborach powszechnych. W czwartkowym liście Biden powiedział innym Demokratom, że nie chce wiązać partii z tym samym kalendarzem w 2028 roku.

READ  Urzędnicy amerykańscy potwierdzają, że Rosja wystrzeliła na Ukrainę potężne pociski naddźwiękowe. Oto co wiemy

„Komitet ds. Regulaminu powinien co cztery lata dokonywać przeglądu kalendarza, aby upewnić się, że nadal odzwierciedla on wartości i różnorodność naszej partii i naszego kraju” – napisał.

Oczekuje się, że plan spotka się ze sprzeciwem niektórych dotkniętych nim państw. Demokraci w New Hampshire powiedzieli w czwartek wieczorem, że nie ukłonią się życzeniom Bidena. Gubernator New Hampshire, republikanin Chris Sununu, powiedział, że będzie przestrzegał prawa stanowego i przeprowadzi prawybory w swoim stanie tydzień wcześniej niż w innych stanach.

Przewodniczący Partii Demokratycznej New Hampshire, Ray Buckley, powiedział w oświadczeniu: „DNC nie dało New Hampshire pierwszego miejsca w kraju i nie należy im tego odbierać”. „Ta wiadomość jest oczywiście rozczarowująca, ale najpierw zajmiemy się prawyborami. Przetrwaliśmy poprzednie próby przez dziesięciolecia i przetrwamy to.

Sen. Gene Shaheen (DN.H.) nazwał nominację Bidena „bardzo rozczarowującą”. Sen. Maggie Hassan (DN.H.) powiedziała w oświadczeniu, że było to „głęboko błędne”.

Iowa Demokraci również wyrazili sprzeciw wobec planu. „To tylko sugestia” – powiedział Scott Brennan, przedstawiciel Iowa w Komitecie ds. Zasad i Przepisów. „Będziemy bronić Iowa w tym procesie”.

Demokraci będą potrzebować wsparcia Republikanów w Gruzji, aby przesunąć główny kalendarz stanu. W Nevadzie republikański gubernator obejmie urząd w przyszłym miesiącu, co komplikuje starania o zmianę daty w tym stanie. Partia Republikańska zobowiązała się już do przestrzegania tradycyjnego porządku na rok 2024, pozwalając czterem stanom wyprzedzić wszystkie pozostałe: Iowa, New Hampshire, Nevada i Karolina Południowa.

W przepisach uchwalonych tego lata Demokraci dali swojemu przewodniczącemu możliwość usuwania delegatów, dostępu do debat i dostępu do danych kandydatów prowadzących kampanie w nieautoryzowanych stanach. Przywództwo ma również prawo usunąć delegatów stanowych z konwencji nominacyjnej, jeśli naruszają oni regulamin partyjny.

„To decyzja oparta na zasadach. Zasadniczo uważał, że to okazja” – powiedział jeden z doradców Bidena, który wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości i opisał decyzję prezydenta o bardziej otwartym traktowaniu priorytetów państw o ​​zróżnicowanym elektoracie. „Zrobił to z Sądem Najwyższym. Zrobił to ze swoim gabinetem i administracją. Czuł, że to bardzo ważne.

READ  Winter Storm: opady śniegu, silne opady śniegu, problemy z podróżą i przerwy w dostawie prądu spodziewane na południowym wschodzie

Delegacja z Michigan uznała tę wiadomość za sukces.

„Ten prezydent wie, że każda droga do Białego Domu musi przebiegać przez serce Ameryki” – powiedziała kongresmanka Debbie Dingell (D-Mich.), która pomagała kierować staraniami swojego stanu. „Dla mnie to była 30-letnia misja”, powiedział, odnosząc się do zmarłego senatora, aby uzyskać stan we wczesnym kalendarzu. Wspomina swoją pracę z Carlem Levinem (D-Mich.).

Demokraci z Karoliny Południowej również z zadowoleniem przyjęli tę wiadomość.

„Wydaje się, że prezydent Biden zmienia nasz kraj” – napisał w wiadomości tekstowej przewodniczący Partii Demokratycznej Karoliny Południowej, Drew Robertson. „Zmienia sposób, w jaki mianujemy prezydentów. Będzie miał trwały wpływ na Amerykę.

Plan musi zostać zatwierdzony przez Komitet ds. Zasad i Legislacji, który spotyka się w piątek i sobotę w hotelu w Waszyngtonie, a następnie przez pełny Komitet Narodowy Demokratów w lutym, poinformowali przedstawiciele Demokratów.

W ostatnich tygodniach Biden rozmawiał prywatnie z urzędnikami w Nevadzie, New Hampshire i Michigan na temat swoich planów. Demokratyczni urzędnicy powiedzieli, że w środę omówił swoje przemyślenia ze współprzewodniczącymi komisji Jamesem Rooseveltem Jr. i Minyonem Moore’em.

Rozpoczęli Starsi Demokraci Walne zebranie w marcu Po tym, jak najwyżsi urzędnicy blisko Bidena dali jasno do zrozumienia, że ​​są niezadowoleni z klubów Iowa, stan, który miał problemy z liczeniem wyników w 2020 r., ominął kampanię Bidena w celu omówienia przeglądu kalendarza nominacji. Wybory parlamentarne stały się mniej konkurencyjne i przebiegały w stanie, który nie odzwierciedlał różnorodności partii i kraju. Kluby wieczorne w dni powszednie również zapewniają ograniczone uczestnictwo, a nie uczestnictwo podstawowe.

W ostatnich cyklach Iowa była najlepszym wyborem dla Demokratów, a następnie New Hampshire, Nevada i Południowa Karolina. Iowa zorganizuje pierwszą w kraju konwencję nominacji zgodnie z obowiązującym prawem stanowym. W swoim liście do komisji Biden powiedział, że nie wierzy, że kluby powinny być dozwolone w staraniach o nominację Demokratów.

READ  Federalni usunęli dokumenty z Mar-a-Lago w czerwcu na mocy wezwania do wielkiej ławy przysięgłych

Demokraci z Iowa nie powiedzieli, czy pójdą naprzód z pierwszym w kraju panelem, jeśli Republikanie zostaną wyrzuceni z listy nominacyjnej ich partii. Po tym, jak reszta kraju przystąpi do procesu nominacji, mogą powołać komitet nominacyjny, który obecnie planują, drogą pocztową.

Na początku tego roku kierownictwo partii przyjęło wytyczne dotyczące restrukturyzacji kalendarza, które traktują priorytetowo stany, które obiecują przeprowadzenie prawyborów, wykazują konkurencyjność w wyborach powszechnych i są zróżnicowane demograficznie. Postawili także za cel dodanie co najmniej jednego stanu z Nowej Anglii, południa, środkowego zachodu i zachodnich części kraju. Ale przyznali również, że opinia Bidena będzie kluczowa dla ich ostatecznej decyzji. Szesnaście stanów i Portoryko ostatecznie wyjaśniło urzędnikom Demokratów, dlaczego powinni iść tak wcześnie.

Demokraci w Michigan twierdzą, że mogą przesunąć pierwszą datę, jeśli mają pełną kontrolę nad rządem stanowym. Demokraci z Nevady mają nadzieję, że uda im się kontrolować datę ich prawyborów pomimo wyboru nowego republikańskiego gubernatora w przyszłym roku. Decyzja ta oznaczała porażkę dla Demokratów w Minnesocie, którzy ciężko prowadzili kampanię na rzecz Michigan, aby zastąpić Iowa na Środkowym Zachodzie.

„Zająłem się polityką ze względu na prawa obywatelskie i potencjał ulepszenia naszego niedoskonałego związku” – napisał Biden do grupy w czwartek. „Przez pięćdziesiąt lat pierwszy miesiąc naszego procesu nominacji na prezydenta był cenną częścią naszego procesu demokratycznego, ale nadszedł czas, aby odnowić ten proces w XXI wieku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *