Kontrakty terminowe na akcje spadają po tym, jak Alphabet zgłosi utratę zysków

Kontrakty terminowe na akcje w USA spadły w środę rano po rozczarowujących wynikach Alphabet za trzeci kwartał, które zapoczątkowały w tym tygodniu prognozy zysków dla wielkich technologii.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 74 punkty, czyli 0,23%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,89% i 1,88%.

Akcje spółki macierzystej Google Alphabet spadły o ponad 6% w handlu rozszerzonym. Gigant wyszukiwania online Nieodebrane oczekiwania na górze i na dole. Firma Alphabet poinformowała o spadku przychodów z reklam w YouTube, co skłoniło inwestorów do obniżenia perspektyw dla innych firm technologicznych, które polegają na wydatkach na reklamy.

„Myślę, że musimy spojrzeć z szerszej perspektywy, nikt na tym rynku nie jest tak naprawdę odporny na spowolnienie wydatków na reklamę cyfrową” – powiedziała Brenda Vingiello z Sand Hill Global Advisors we wtorek w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”.

Inne akcje spółek z branży technologicznej o mega-cap spadły w notowaniach po godzinach po raporcie. Akcje MetaPlatforms spadły o 4,1%, podczas gdy Amazon spadł o 2%.

Tymczasem Microsoft później spadł o 3% Przychody giganta technologicznego z chmury są słabsze niż oczekiwano Pomimo pobicia szacunków przychodów i zysków w najnowszych wynikach kwartalnych.

Podczas wtorkowej sesji zwykłej średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 337 punktów, czyli o około 1,1%. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,6%, podczas gdy kompozyt Nasdaq zyskał 2,2%. Te wzrosty pomogły głównym średnim przedłużyć ich wzrost o trzeci dzień z rzędu w związku ze spadkiem rentowności obligacji.

Handlowcy patrzą w przyszłość na wtorkowe wyniki kwartalne Boeinga i Krafta Heinza przed dzwonkiem oraz wyższe zarobki Big Tech z Meta po dzwonku.

Obserwują również najnowsze dane ekonomiczne dotyczące cotygodniowych wniosków o kredyt hipoteczny, całkowitych zapasów i sprzedaży nowych domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *