Kontrakty terminowe Dow Jones: Co zrobić, gdy rynek bessy nasila się; Bitcoin przełamuje $20 000

Kontrakty terminowe Dow Jones z S&P 500 Future i Nasdaq Futures zostaną otwarte w niedzielę wieczorem. Ponieważ „krypto zima” wciąż się pogarsza, cena bitcoina poszybowała w sobotę nieco poniżej 20 000 USD.
X.Bessa nasiliła się w zeszłym tygodniu w związku z rosnącymi obawami, że Rezerwa Federalna wepchnie gospodarkę w recesję, aby kontrolować inflację.

Inwestorzy powinni zostać odsunięci na bok, ponieważ kluczowe indeksy spadają w kierunku szczytu sprzed rządu. Nie ekscytuj się jednodniowymi odbiciami, tak jakby piątek był przełomem technologicznym. Zamiast tego przygotuj się na wykorzystanie kolejnego stałego obciążenia.

Oto pięć, które nie mają wielu udziałów, ale wykonują uczciwą pracę: Tesla (DSLA) Konkurent BYD (zrobię), Vertex Pharmaceuticals (VRDX), kompost i gra litowa SQM (SQM), Eli Lily (LLY) I Enface energię (ENPH)

Wszyscy mają Linie siły względnej Maksymalnie lub blisko. Linia RS, niebieska linia na dostarczonych wykresach, śledzi zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500.

Akcje BYD są bliskie tradycji Kup punkt. Akcje SQM znajdują wsparcie po dużych wzrostach w ciągu 50 dni. Akcje ENPH odzyskały tę kluczową pozycję w piątek. Vertex Stock i Rat Lily nie są poniżej linii 50-dniowej.

Akcje LLY są w ruchu Tabela liderów IBD. Akcje Rat Lily i SQM IBD 50. BYD to piątek Zapas na dzień IBD.

Film zamieszczony w tym artykule jest cotygodniową aktywnością rynkową i analizuje akcje BYD, SQM i Enphase.

Upadek Bitcoina

W sobotę psychologiczna siła Bitcoina spadła poniżej 20 000 $, nowego minimum od 18 miesięcy.

Bitcoin spadł poniżej 20 000 USD w niedzielę rano, poniżej szczytu z listopada 2021 r., który wyniósł 68 990,90 USD i spadł o jedną trzecią od 11 czerwca.

Największa kryptowaluta osiągnęła 17 601,58 USD w sobotnie popołudnie, poniżej rekordu z grudnia 2017 r., który wyniósł 18 942 USD.

Inne kryptowaluty spadają mniej więcej niż to, co jest określane jako „kryptowaluta zima”.

Inwestorzy na ogół pozostawili ryzykowne aktywa w obawie przed inflacją i recesją, ale kryptowaluty, spekulacyjny wzrost staje się spadkowy w stosunku do akcji. Po tym, jak Bitcoin i Nasdaq osiągnęły szczyt w listopadzie, kryptowaluta ARK Innovation śledziła ETF (ARKK) Od kilku miesięcy blisko. Ale ARKK nie obniżył swojego niskiego wolumenu pod koniec maja, podczas gdy Bitcoin przyspieszył swoje straty. W ostatnich tygodniach wielu pożyczkodawców kryptowalut przestało się wycofywać, a tak zwane staplecoiny nie zostały powiązane.

Kontrakty terminowe na Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones z S&P 500 Future i Nasdaq 100 Futures zostaną otwarte o godzinie 18:00 czasu wschodniego.

Rynki w USA zostaną zamknięte w poniedziałek przed świętem czerwca, ale inne giełdy na całym świecie pozostaną otwarte. Kontrakty terminowe Dow będą handlować normalnie w poniedziałek.

READ  Fort Lauderdale: Poważna powódź w hrabstwie Broward w obliczu rekordowych opadów deszczu

Gubernator Rezerwy Federalnej Christopher Waller powiedział na posiedzeniu Fed w sobotę pod koniec lipca, że ​​chce kolejnej 75-punktowej podwyżki stóp procentowych. Rynki dostrzegają obecnie większy potencjał, ale nie jest to w pełni wycenione.

Pamiętaj, że akcja jest z dnia na dzień Gołąb przyszłości Gdzie indziej nie ma potrzeby przekładania tego na kolejny regularny handel prawdziwy Giełda Papierów Wartościowych Sesja.


Dołącz do ekspertów IBD podczas badania akcji, które mogą działać na rajdzie giełdowym na IBD Live


Giełda Papierów Wartościowych

Giełda ponownie poniosła duże tygodniowe straty, a kluczowe indeksy spadły do ​​najgorszych poziomów od ponad roku.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 4,8% Handel na giełdzie. Indeks S&P 500 spadł o 5,8%. Związek Nasdaq spadł o 4,8%. Small Cap Russell 2000 spadł o 7,5%.

Przychody 10-letnich skarbców wzrosły o 8 punktów bazowych do 3,24%. We wtorek 10-letnia rentowność wzrosła do 3,48%, najwyższego od 11 lat.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA spadły w zeszłym tygodniu o ponad 9% do 109,56 USD za baryłkę, spadając przez siedem kolejnych tygodni. Gwałtownie spadły również kontrakty terminowe na benzynę. Ceny gazu ziemnego spadły.


Prognoza giełdowa na najbliższe sześć miesięcy


ETF-y

Pośrodku Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (FFTY) W zeszłym tygodniu zatonął ponad 12%, podczas gdy fundusz Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Łódź) spadła o 9,1%. iShares Extended Technology-Software Industry ETF (faktura VAT5,1% potknął się. WANEX Wektory Półprzewodnikowe EDF (SMHStracił 8,1%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) Sprzedane 10,4% w zeszłym tygodniu. ETF Global X na rozwój infrastruktury USA (ChodnikSpadł 8,6%. Fundusz ETF Global Jets w USA (JETS) Zmniejszona o 8,9%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHBZmniejszona o 11,4%. Wybór energii SPDR ETF (XLE17,2% Wadliwy i finansowy Select SPDR ETF (XLFPoddał się do 4,8%. Opieka zdrowotna Wybrane sektorowe finansowanie SPDR (XLV) Akcje Lily i VRDX straciły 4,5%.

Reprezentuje bardziej spekulacyjne akcje spółek giełdowych, ARK Innovation ETF (ARKK) Spadł o 3,3%, odbił się od dołka i nadal nie obniżył swojego dołka pod koniec maja. ARK Genomics ETF (ARKG) Mniej niż 1% po ustaleniu nowego dwuletniego minimum. Tesla odgrywa kluczową rolę w funduszach ETF Ark Invest. Arc zajmuje niewielką pozycję w akcjach BYD.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia


Na całym świecie

Akcje BYD wzrosły w piątek o 4%, ale w ciągu tygodnia spadły o 4,1% do 37,45, przełamując pięciotygodniową passę. Akcje wykuły uchwyt na wykresie tygodniowym, dając mu 39,81 punktu kupna. Przy tak głębokim fundamencie – 48% – ryzyko nieudanego złamania jest wysokie. Długa rączka, szczególnie na tyle długa, by mieć swój własny, ciasny fundament, może być twórcza.

READ  Szukano go za zaginionego, ale w transmisji na żywo przyznał się: Zabiłem go.

Jednak w sytuacji, gdy chińskie akcje EV – i chińskie akcje ogólnie notowane w USA – odradzają się, akcje BYD nie będą długo dostępne w parku. Neo (NIO), Xpeng (XPEV) I Li Auto (LI) Biegnie, Li Auto zbliża się do maksimum.

Wewnętrzne operacje BYD dotyczące baterii i chipów, z ogromnymi nakładami kapitałowymi w ciągu ostatnich 18 miesięcy, spowodowały największy wzrost sprzedaży, pozwalając firmie uniknąć łańcucha dostaw i upragnionych problemów związanych z blokadą w Chinach. Sprzedaż samochodów elektrycznych i hybryd plug-in przekroczyła sprzedaż wyłącznie samochodów elektrycznych Tesli w drugim kwartale i może być na czele.

Akcje Tesli spadły w zeszłym tygodniu o 6,7% do 650,28, co spadło do najniższego poziomu pod koniec maja.


Tesla kontra BYD: Którą firmę EV najlepiej kupić?


Stos Enface

Akcje Enface spadły o 5,8% do 184,90 w zeszłym tygodniu. Piątkowy wzrost o 8,9% pchnął akcje ENPH powyżej 50-dniowych i 200-dniowych podatków. Wybuch Podwójna podstawa Na początku czerwca punkt skupu 193 nie jest już ważny. Ale teraz, kiedy utworzył się uchwyt, punkt kupna 217,33 jest nieco powyżej maksimum z 8 czerwca. Pamiętaj, że akcje Enface mają codziennie duże ruchy. Nawet jeśli akcje energii słonecznej będą sprzedawane w piątek pod nazwą ropy i gazu, to nie przetrwa.

Więcej technologii ENPH Stock i Solar Edge (SEDG) Jeden z najlepszych wykonawców S&P 500 w piątek. Kolba SEDG przywróciła swoją 50-dniową linię, pracując na podstawie kubka z ręką.

Stos wierzchołków

Akcje Vertex wzrosły w zeszłym tygodniu o 3,2% do 253,09, powracając niemal do 50-dniowego maksimum z 4,8% popem w piątek. 276,10 Uchwyt z kubkiem Punkt zakupu jest nieprawidłowy, więc oficjalny wpis to 292.85. Ale inwestorzy mogą użyć 279,23 jako początkowego wpisu.

Eli Lily Stock

Akcje Eli Lilly spadły w zeszłym tygodniu o 2,15 do 390,90, osiągając w piątek 50-dniowy opór. Silny ruch powyżej 50-dniowego poziomu może zapewnić wczesne wejście dla akcji LLY. Poprzedni ryczałtowy punkt skupu 314,10 nie jest już tego wart, ale Lily Stock jest w trakcie kolejnej konsolidacji.

Akcje SQM

Akcje SQM spadły w zeszłym tygodniu o 6% do poziomu 90,29, ale wzrosły w piątek po znalezieniu wsparcia na wykresie 50-dniowym. Akcje straciły 27% swoich zysków w ciągu ostatnich kilku tygodni z punktu kupna 90,97. Jednak silne odbicie od 50-dniowej linii może zapewnić wejście dla akcji SQM.

Zarówno akcje SQM, jak i BYD są kluczowymi składnikami funduszu Global X Lithium & Battery Tech ETF (OŚWIETLONY), z Teslą.

READ  Strzelanina w Lincoln Heights: LAPD mówi, że podejrzany nie żyje po konfrontacji, w której rannych zostało 3 funkcjonariuszy

Analiza rynku

Ostra korekta rynkowa – bessa dla S&P 500 i Nasdaq – nadal się pogarszała w zeszłym tygodniu.

Mieszana akcja piątku nie była zachęcająca. Tak, Nasdaq i S&P 500 wzrosły w piątek, więc technicznie jest to jeden z rajdów giełdowych dla tych dwóch indeksów. Ale oni tylko zmniejszyli strome tygodniowe straty.

Indeksy S&P 500, Dow Jones i S&P 500 były najgorsze od końca 2020 roku.

Nawet jeśli rynek idzie w górę, a scena idzie w górę Następny dzień W przyszłości powodów do sceptycyzmu będzie o wiele więcej i może wykupić część akcji.

Sektor ropy i gazu, który jest segmentem o silnej pozycji rynkowej, gwałtownie spadł w zeszłym tygodniu, rzucając sygnały sprzedażowe kilku dużych zwycięzców. To pole może nie być kompletne, ale stało się cechą i wykresy zostały uszkodzone.

Niektóre akcje, takie jak BYD i SQM, są bliskie punktów do zakupu, a inne nazwy, takie jak Vertex, Lilly lub Enphase, mogą być interesujące po kilku solidnych sesjach, a naprawa wielu potencjalnych liderów może zająć tygodnie. Jest to sytuacja, w której trwa nowy wzrost rynku.

Obecnie giełda prawdopodobnie będzie dalej spadać. Gospodarka zmierzająca w kierunku recesji nie jest idealnym środowiskiem dla akcji, gdy Rezerwa Federalna znajduje się na początku napiętego cyklu agresji.

Wszystkie kluczowe wskaźniki są zbliżone do stanu sprzed rządu. Może stanowić potencjalny poziom wsparcia, ale nie musi. Russell 2000 już zmniejsza ten rozmiar klucza.


Czas na rynku dzięki strategii marketingowej ETF firmy IBD


Co zrobić teraz

Inwestorzy nie mają powodu do inwestowania, a nawet akcje spółek energetycznych oświetlają sygnały sprzedaży. Jedynym możliwym wyjątkiem jest umiarkowana ekspozycja u zwycięzców długoterminowych.

Jednak ważne jest, aby przyjrzeć się aktywności rynkowej i zaangażować się w przygotowanie do kolejnej poprawy.

Czas odświeżyć swoją listę obserwowanych, zdobyć ołówki, a nie długopisy. Szukaj akcji, które mają silną względną siłę, zwłaszcza jeśli utrzymują kluczowe poziomy wsparcia. Ale wiele akcji z wysokimi podatkami RS ma teraz brzydkie tabele.

Według Wielkie zdjęcie Każdego dnia kierunek rynku oraz wiodące akcje i sektory muszą być spójne.

Obserwuj Eda Carsona na Twitterze @Ibd_ecarson Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Zdobądź kolejne duże udziały w wygranych dzięki Market Smith

Chcesz szybko zarobić i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Kupuj i zobacz najlepsze akcje wzrostowe

IBD Digital: otwórz listy akcji premium, narzędzia i analizy IBD już dziś

Prowadzi pięć akcji, aby zobaczyć wielkiego rywala Tesli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *