Iliç, Erzincan | Osuwisko w kopalni złota Mayur Akson: co najmniej 9 osób pod ziemią – najnowsze wiadomości z Turcji

Iliç, Erzincan | Osuwisko w kopalni złota Burmistrz Akson: Co najmniej 9 osób znajduje się pod ziemią
 • 1

  Osuwisko miało miejsce na dużym obszarze, na którym znajduje się kopalnia złota w dzielnicy İliç w Erzincan.

  Burmistrz Erzincan Bekir Aksan powiedział w swoim oświadczeniu transmitowanym na żywo przez NTV: „Teraz wszystkie przygotowania zostały zakończone i prace trwają. Zespoły były napędzane. „Według wstępnych ustaleń pod ziemią przebywa 9 osób”. powiedział.

  Wideo – Pierwsze zdjęcia z obszaru osuwiska


 • 2

  W związku z doniesieniami o dużym osuwisku ziemi w rejonie kopalni złota we wsi Çöpler na miejsce wysłano dużą liczbę zespołów poszukiwawczo-ratowniczych.
 • 3

  Biorąc pod uwagę możliwość pochowania ludzi pod ziemią, zespoły rozpoczęły w okolicy akcję poszukiwawczo-ratowniczą.


 • 4

  Gubernator Aytodu: Pod ziemią znajdują się robotnicy

  Gubernator Erzincan Hamza Aydoğdu, który uczestniczył w transmisji na żywo NTV, powiedział, że nie ma jasnych informacji, ale pracownicy zostali uwięzieni na ziemi.

  Gubernator Aydoktu powiedział: „Otrzymaliśmy informacje o naszym personelu, który został uwięziony pod gruzami w wyniku osuwiska, które nagromadziło się na zewnątrz. Jesteśmy w İliç z zespołami z okolicznych prowincji i okręgów. Pod gruzami kontynuowana jest akcja poszukiwawczo-ratownicza. „Kiedy już to zrobimy, powiadomimy opinię publiczną”. powiedział.
 • 5

  Korespondent DHA: Obszar osuwiska jest nieaktywny

  Reporter DHA Turgay İpek, który brał udział w transmisji na żywo przez NTV, powiedział: „Urzędnicy firmy, z którymi spotkaliśmy się godzinę temu, powiedzieli, że obszar, na którym miało miejsce osunięcie się ziemi, był niezamieszkany, ale osunięcie wystąpiło na torze przejściowym na obszarze górniczym. ” powiedział.

 • READ  Po zachodzie słońca zobacz 5 planet na niebie lub za pośrednictwem wideo

 • 6

  Operator wydał oświadczenie

  Anagold, operator kopalni, na której doszło do osuwiska, wydał oświadczenie w sprawie zdarzenia.

  „Chcemy jeszcze raz przypomnieć, że naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i kontrahentów w tym trudnym czasie, przez który przechodzimy.” „Gdy tylko zespoły reagowania kryzysowego Anagold i jednostki AFAD otrzymały powiadomienie o sytuacji awaryjnej, w miejscu zdarzenia podjęto niezbędne środki bezpieczeństwa i szybko rozpoczęto wszelkie interwencje”. Użyto wyrażeń.

  W oświadczeniu napisano: „Chociaż będziemy nadal podejmować wszelkie niezbędne środki, aby zminimalizować konsekwencje tego bolesnego incydentu, zmobilizujemy wszelkie środki, aby natychmiast wyjaśnić incydent”. Mówiono, że
 • 7

  Teren kopalni oddalony jest od centrum dzielnicy o 8 km

  Kopalnia złota, w której doszło do osuwiska, znajduje się 8 kilometrów od dzielnicy İliç w Erzincan.

  Tak finalny widok obszaru górniczego odzwierciedlił się na zdjęciach satelitarnych.

  Pojawiło się to w porządku obrad wraz z wyciekiem cyjanku

  Kopalnia Çöpler znalazła się w porządku obrad na rok 2022 w związku z wiadomością o wycieku cyjanku. Ze zgłoszenia wynika, że ​​po wycieku teren został uprzątnięty.

  Na stronie internetowej firmy można znaleźć następujące informacje o kopalni: „Kopalnia Çöpler zlokalizowana jest w regionie Wschodniej Anatolii, w prowincji Erzincan, około 1100 kilometrów na południowy wschód od Stambułu i 550 kilometrów na wschód od stolicy Ankary. Budowa kopalni Çöpler rozpoczęła się w 2009 roku i była kontynuowana w grudniu 2010 r. W Çöpler rozpoczęto produkcję złota.


 • 8

 • 9 • 10


 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *