Huragan Fiona: Prognozy ostrzegają, że burza będzie „ekstremalnym wydarzeniem pogodowym”, gdy będzie zmierzać w kierunku wschodniej KanadyCNN

Zabójczy cyklon Fiona Osłabł nieco jako sztorm kategorii 3, ale wieje z maksymalnym ciągłym wiatrem o prędkości 125 mil na godzinę, gdy leci w kierunku wybrzeża Atlantyku w Kanadzie.

Oczekuje się, że w piątek wieczorem na tym obszarze pojawią się huragany, zgodnie z National Hurricane Center powiedział.

Prognozy Canadian Hurricane Center ostrzegli w piątek po południu, że będzie to „ekstremalne wydarzenie pogodowe” we wschodniej Kanadzie, grożące silnymi wiatrami, niebezpiecznymi falami sztormowymi i około dwumiesięcznymi opadami deszczu. Niektóre obszary, takie jak Canadian Maritimes, zaczną odczuwać skutki w piątek wieczorem, podało centrum.

„To może być ważne wydarzenie dla Kanady pod względem intensywności cyklonów tropikalnych” – powiedział kierownik kanadyjskiego Hurricane Center, Chris Fogarty, dodając, że może to stać się kanadyjską wersją Superstorm Sandy. Huragan Sandy dotknął 24 stany i wschodnie wybrzeże, powodując straty w wysokości 78,7 miliarda dolarów.

Urzędnicy w kanadyjskiej Nowej Szkocji i na Wyspie Księcia Edwarda wezwali tych, którzy znajdują się na drodze burzy, aby byli w stanie wysokiej gotowości i przygotowali się na jej uderzenie, która zabiła już co najmniej pięć osób i pozostawiła miliony bez prądu. uderzył w kilka karaibskich wysp.

Fiona przekroczyła Turks i Caicos i wzmocniła się do huraganu kategorii 4 wczesnym rankiem nad Atlantykiem i pozostała tak do piątkowego popołudnia.

National Hurricane Center poinformowało w swoim doradztwie o godzinie 20:00 ET, że chociaż burza nieco osłabła, wiatry huraganowe znajdowały się w odległości ponad 100 mil od centrum, a tropikalne wiatry sztormowe rozciągały się na ponad 300 mil.

Jego centrum znajdowało się 215 mil na południowy wschód od Halifaxu w piątek wieczorem.

„Chociaż prognozy przewidują stopniowe osłabienie w ciągu najbliższych dwóch dni, oczekuje się, że Fiona pozostanie potężnym cyklonem cyklonowym, poruszającym się po Atlantyku w Kanadzie” – podało centrum. powiedział.

READ  Zdarzyło się w prasie światowej! Płaca minimalna w Turcji wzrosła o 34%

W Kanadzie ostrzeżenia o huraganie obowiązywały w Nowej Szkocji od Hubbards do Brule i od Parsons Pond do Francois dla Nowej Funlandii. Wyspa Księcia Edwarda i Île-de-la-Madeleine również są w pogotowiu.

„Potencjalnie może być bardzo niebezpieczny” – powiedział John Lohr, minister odpowiedzialny za Biuro Zarządzania Kryzysowego fAlbo Nowa Szkocja. „Oczekuje się, że skutki będą odczuwalne w całej prowincji. Każdy Nova Scotian powinien być przygotowany dzisiaj ”- dodał Lore Podczas oficjalnej aktualizacji Czwartek.

Mieszkańcy powinni przygotować się na szkodliwe wiatry, przypływy, sztorm przybrzeżny i ulewne deszcze, które mogą prowadzić do przedłużających się przerw w dostawie prądu, powiedział Loehr. Urzędnicy służb ratunkowych zachęcali ludzi do ochrony przedmiotów znajdujących się na zewnątrz, wycinania drzew, ładowania telefonów komórkowych i tworzenia 72-godzinnego zestawu ratunkowego.

Według Chrisa Fogarty, kierownika Canadian Hurricane Center, w regionie nie było tak silnej burzy od około 50 lat.

„Proszę, potraktuj to poważnie, ponieważ na naszych mapach pogodowych widzimy dane pogodowe, które są tutaj rzadkością” – powiedział Fogarty.

Firma użyteczności publicznej Nova Scotia Power uruchomiła w piątek rano Centrum Operacji Kryzysowych (EOC), które będzie służyć jako centralny obszar koordynacji przywracania i reagowania na awarie, zgodnie z komunikatem prasowym.

Agencja będzie ściśle współpracować z Biurem Zarządzania Kryzysowego Nowej Szkocji.

„Podejmujemy wszelkie środki ostrożności i jesteśmy gotowi zareagować na huragan Fiona tak bezpiecznie i wydajnie, jak to tylko możliwe” – powiedział w komunikacie koordynator burzy Nova Scotia Power, Sean Borden.

Andy Francis, rybak z południowo-zachodniej Nowej Fundlandii, przygotował się na sztorm w tym tygodniu, wyciągając jedną łódź z wody i przywiązując drugą do pobliskiego doku.

„Wszyscy są zgodni, że tym razem będzie źle” – powiedział. Wiadomości CBC. Powiedział stacji, że wszyscy w okolicy są w gotowości, aby pomóc „zminimalizować szkody”.

READ  Luksusowe pojazdy Dilana Polata i Engina Polata zostały bezpiecznie wyeksponowane

„Będzie inny” – powiedział Francis CBC.

Po drugiej stronie Atlantyku w Kanadzie wiatry mogą osiągnąć 100 mil na godzinę (160 km/h), ponieważ Fiona ma nieco osłabnąć, zanim wyląduje w Nowej Szkocji, powiedzieli meteorolodzy CNN Rob Shackelford i Taylor Ward.

Urzędnicy Wyspy Księcia Edwarda wezwali mieszkańców, aby przygotowali się na najgorsze, gdy nadchodzi burza.

Tanya Mullally, która pełni funkcję szefa zarządzania kryzysowego w prowincji, powiedziała, że ​​jednym z najbardziej palących problemów Fiony jest historyczna fala sztormowa, którą ma wywołać.

„Przypływ sztormowy z pewnością będzie znaczący… Nigdy nie widzieliśmy ani nie mierzyliśmy powodzi” – powiedział Mullally w czwartek. Podczas aktualizacji.

Modelowanie Canadian Hurricane Center „może wynosić od 1,8 do 2,4 metra (6-8 stóp), w zależności od obszaru”, powiedział Bob Robichaud, meteorolog z centrum.

Mulllally powiedział, że północna strona wyspy jest najbardziej odczuwalna ze względu na kierunek wiatru, który może spowodować zniszczenie mienia i powodzie na wybrzeżach.

Według Biura Zarządzania Kryzysowego Nowej Szkocji wszystkie prowincjonalne kempingi, plaże i parki dzienne oraz park przyrody Shubenacadie są zamknięte w piątek.

Na początku tego tygodnia Fiona zniszczyła domy i zniszczyła krytyczną infrastrukturę energetyczną i wodną dla milionów ludzi w Puerto Rico, Republice Dominikańskiej oraz Turks i Caicos.

Tylko 41% klientów przywróciło zasilanie w piątek, kilka dni po tym, jak Puerto Rico doświadczyło awarii zasilania na całej wyspie, gdy Fiona wylądowała w niedzielę, według danych operatora sieci energetycznej. LUMA Energia Opublikowano dnia System portali awaryjnych na wyspie.

Według National Weather Service, czwartkowy szczyt, wynoszący 112 stopni, powoduje powszechne przerwy w dostawie prądu, ponieważ większość Portoryko znosi intensywne upały. Według meteorologa CNN Taylora Warda temperatury w piątek były w latach 80. i 90.

Daniel Hernandez, dyrektor ds. projektów odnawialnych w firmie LUMA, wyjaśnił, że krytyczne lokalizacje, w tym szpitale, będą traktowane priorytetowo przed poszczególnymi naprawami.

READ  Rosja twierdzi, że stacja kosmiczna NASA opuszcza znacznie mniej niż wcześniej zgłoszono

„To normalny proces. Ważne jest, aby wszyscy byli spokojni… pracujemy nad tym, aby 100% klientów miało obsługę tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Hernandez.

Ponadto, według Portalu Alarmowego, ponad jedna czwarta klientów na wyspie nie ma dostępu do wody lub korzysta z niej z przerwami.

Nancy Galarza przygląda się szkodom, jakie huragan Fiona wyrządził jej społeczności, cztery dni po tym, jak w czwartek burza przeszła przez wiejską społeczność San Salvador w mieście Caguas w Puerto Rico.

Na Dominikanie Fiona dotknęła ponad 8000 rodzin Kolejne 2262 domy zostały zniszczone, według generała majora Juana Mendeza García, szefa operacji kryzysowych w kraju.

Powiedział, że ponad 210 000 domów i firm wciąż było w ciemnościach w czwartek rano, a 725 246 klientów było bez wody.

Ramona Santana z Higay na Dominikanie powiedziała w tym tygodniu CNN en Español. „Jesteśmy na ulicach z niczym, bez jedzenia, butów, ubrań, z tym, co masz na plecach… Nie mamy nic. Mamy Boga i mamy nadzieję, że pomoc nadejdzie.

Fiona zagroziła we wtorek części Turks i Caicos, a na początku tego tygodnia części terytorium brytyjskiego, w tym Grand Turk, South Caicos, Salt Cay, North Caicos i Middle Caicos, były bez prądu, powiedziała Anya Williams. Wyspy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *