Gwiazda NBA mówi Kyrie Irving: „Nie chciałem skrzywdzić” „To nie ja kręciłem dokument”CNN

Gwiazda Brooklyn Nets Kyrie Irving Po wpisaniu na Twitterze linku do filmu „Hebrajczycy dla Murzynów: Wake Up Black America” został zapytany w czwartek, czy przeprasza, mówiąc, że nie miał na myśli obrazy.

– Nie chciałem skrzywdzić – odparł Irving. „To nie ja nakręciłem dokument”.

Irving został w zeszłym tygodniu potępiony przez właściciela Nets Joe Tsai i NBA za umieszczenie na Twitterze linku do filmu opartego na książce Ronalda Daltona o tym samym tytule.

Kiedy w czwartek spotkał się z mediami, Irving powiedział: „Biorę pełną odpowiedzialność i powiem to jeszcze raz, że na moim Instagramie czy Twitterze mogą być jakieś niefortunne kłamstwa.

– Biorę odpowiedzialność za opublikowanie go – kontynuował Irving. „Część z tego jest podejrzanie nieprawdziwa.

„Kiedy siedziałem na tej scenie, wszyscy słuchaliście mnie, jakby to był pierwszy raz. Nie wierzę we wszystko, co wszyscy publikują. To jest dokument. Tak więc przyjmuję swoją odpowiedzialność.

Zapytany, czy ma antysemickie przekonania, Irving odpowiedział: „Szanuję ludzi ze wszystkich środowisk. Obejmuję wszystkie strony. Tam siedzę.

Naciskany, aby odpowiedzieć tak lub nie na pytanie, odpowiedział: „Nie mogę być antysemitą, jeśli wiem, skąd pochodzę”.

Pojawienie się Irvinga w mediach nastąpiło po tym, jak on i Brooklyn Nets ogłosili w środę, że przekażą 500 000 dolarów organizacjom walczącym z nienawiścią po tym, jak rozgrywający napisał na Twitterze dokument.

Irving, The Nets and the Anti-Defamation League — organizacja non-profit „oddana walce z antysemityzmem i wszelkimi formami nienawiści, które podważają sprawiedliwość i uczciwe traktowanie każdej osoby” — powiedział, że 30-latek jest „odpowiedzialny”. ” za „negatywny wpływ” jego rekordu na społeczność żydowską.

„Sprzeciwiam się wszelkim formom nienawiści i ucisku i każdego dnia jestem zdecydowany wobec zmarginalizowanych i wrażliwych społeczności” – powiedział Irving.

READ  Van Earthquake News: Wstrząśnięty, draniu! 1 września 2023 r. AFAD i Kandilli mają listę ostatnich trzęsień ziemi. Trzęsienie ziemi właśnie miało miejsce w Van, gdzie i jak silne? - Wiadomości fotograficzne

„Zdaję sobie sprawę z negatywnego wpływu mojego stanowiska na społeczność żydowską i biorę odpowiedzialność. Nie wierzę, że wszystko, co zostało stwierdzone w dokumencie, było prawdą lub odzwierciedlało moją moralność i zasady.

„Jestem człowiekiem, uczę się ze wszystkich dziedzin życia i chcę to robić z otwartym umysłem i chęcią słuchania. Więc od mojej rodziny nie krzywdzę żadnej grupy, rasy ani religii i chcę tylko bądź latarnią prawdy i światła.

Na początku tego tygodnia analityk NBA i Basketball Hall of Famer Charles Barkley powiedział, że uważa, że ​​liga „upuściła piłkę” na Irvinga i uważa, że ​​zawodnik powinien zostać zawieszony.

We wtorek, zapytany, dlaczego Irving nie został zdyscyplinowany za swoje czyny, dyrektor generalny Nets Sean Marks powiedział dziennikarzom: „Myślę, że prowadzimy te dyskusje za kulisami.

„Naprawdę nie chcę teraz wchodzić w nie… Naprawdę próbuję rozważyć, jaki jest najlepszy kierunek działania”.

Komisarz NBA Adam Silver mówi, że jest „rozczarowany” Irvingiem, że strażnik nie przeprosił ani nie potępił „szkodliwych treści w filmie, który zdecydował się promować”. Piątek spotka się z Irvingiem w przyszłym tygodniu, powiedział komisarz w oświadczeniu w czwartek.

„Gary Irving podjął lekkomyślną decyzję o umieszczeniu linku do zdjęcia zawierającego głęboko obraźliwy materiał antysemicki” – powiedział Silver.

„Doceniamy jego zgodę na przyłączenie się do Brooklyn Nets i Anti-Defamation League w walce z antysemityzmem i innymi formami dyskryminacji w filmie, który wybrał do promowania.

Irving nie był dostępny dla mediów w poniedziałek lub wtorek po meczach Nets w tamtych dniach.

We wspólnym oświadczeniu stwierdzono, że darowizny zostały przekazane w celu „eliminowania nienawiści i nietolerancji w naszych społecznościach”.

„Jest to próba opracowania programów edukacyjnych, które są inkluzywne i w pełni zwalczają bigoterię i bigoterię we wszystkich jej formach” – napisano w oświadczeniu.

Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Anti-Defamation League, powiedział: „W czasach, gdy antysemityzm osiągnął historyczny poziom, wiemy, że najlepszym sposobem walki z odwieczną nienawiścią jest stawienie jej czoła i zmiana serc i umysłów.

READ  YSK rozstrzyga sprzeciwy w 1 województwie, 7 okręgach i 3 wyborach miejskich - Wiadomości polityczne z ostatniej chwili

„Dzięki temu partnerstwu ADL będzie współpracować z sieciami i Kyrie, aby otworzyć dialog i zwiększyć zrozumienie.

Irving rozmawia z byłym trenerem Stevem Nashem podczas meczu z San Antonio Spurs w piątek, 21 stycznia 2022 r.

„Jednocześnie zachowamy czujność i będziemy używać antysemickich stereotypów i tropów – nieważne co, kto i gdzie – pracując nad światem, który nie nienawidzi”.

Kanye WestRegularny krytyk antysemickich komentarzy w mediach społecznościowych i wywiadach zamieścił w czwartek na Twitterze zdjęcie gliniarza, aby pokazać jego poparcie dla Irvinga.

Ye, wcześniej znany jako Kanye West, powiedział wcześniej, że Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w świecie biznesu.

W swoim poście na Twitterze zagroził, że „odda 3 zgony narodowi żydowskiemu”. W poście na Instagramie o Ari Emanuelu, prezesie agencji talentów Endeavour, odnosi się do ludzi „biznesu”, kiedy wyraźnie odnosi się do Żydów.

W zeszły piątek powiedziała paparazzi, że jej problemy ze zdrowiem psychicznym zostały błędnie zdiagnozowane przez żydowskiego lekarza, oskarżyła o własność żydowskich mediów i porównała Planned Parenthood z Holokaustem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *