Finał zawodów technicznych odbył się na szczycie Ağrı.

Uczniowie szkół średnich z Ağrı, Ardahan, Iğdır i Kars zaciekle rywalizowali w finale „Konkursu technologicznego na szczycie Arri” w hali sportowej Arri Indoor Sports Hall. O pierwsze miejsce rywalizowały zespoły, które najszybciej okrążyły trasę za pomocą zaprojektowanych i zaprogramowanych robotów.

Centrum Nauki i Sztuki Iğdır było zachwycone zajęciem pierwszego miejsca w trudnym konkursie i zdobyciem głównej nagrody. Drugie miejsce zajęła Zawodowo-Techniczna Szkoła Średnia im. Iğdıra Arasa, trzecie miejsce – Ağrı Merkez 15 July Martyrs Anatolian High School, a czwarte zawodowe i techniczne Anatolijskie Liceum Kars. Gubernator Mustafa Khos, Dyrektor Generalny ds. Edukacji Zawodowej i Technicznej Ministerstwa Edukacji Narodowej Ali Karakos oraz Wojewódzki Dyrektor ds. Edukacji Narodowej Hasan Kogrek wręczyli trofea, medale i nagrody pieniężne trzem najlepszym drużynom. Po zawodach gubernator Kos i towarzysząca mu delegacja spotkali się z gośćmi na kolacji, która odbyła się w Domu Nauczyciela Burcin Uysal, a osobom, które ich wspierały, wręczono plakietki.

Następnie Karakas i jego świta udali się do Centrum Kulturalno-Kongresowego, aby otworzyć wystawę prezentującą obrazy sztucznej inteligencji autorstwa uczniów 12. klasy Liceum Sztuk Pięknych im. Errola Burlocka. W tym miesiącu odbył się dialog w ramach projektu „Dialogi z istoty Anatolii” prowadzonego przez Generalną Dyrekcję Edukacji Zawodowej i Technicznej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Przedsiębiorczość i technologia w Anatolii”. W wywiadzie prezes Fundacji Hayrettin Atmaca, Adem Atmaca, podkreślił znaczenie przedsiębiorczości i technologii. Ali Karagöz, dyrektor generalny MEB Kształcenia Zawodowego i Technicznego, powiedział, że szkoły zawodowe i techniczne odgrywają ważną rolę w rozwoju kraju, a absolwenci tych szkół zaspokajają zapotrzebowanie na inżynierów i techników.

Wojewódzki Dyrektor Edukacji Narodowej Hasan Kogrek podkreślił znaczenie wychowawców i administratorów w ślad za rozwojem technologicznym. Z drugiej strony gubernator Ghose powitał w swoim biurze dyrektora generalnego MEB ds. edukacji zawodowej i technicznej Ali Garagos wraz z towarzyszącą mu delegacją. „Konkurs technologiczny na szczycie Ağrı” przyczynił się do rozwinięcia zainteresowań i umiejętności uczniów w zakresie technologii w regionie. Tego typu konkursy będą kontynuowane w kolejnych latach.

READ  IMECE odwiedził Dock Technology Campus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *