Festiwal Nauki w Yenimahal | Ambasador narodu

8. Festiwal Nauki i Kultury, tradycyjnie organizowany co roku przez Gminę Yenimahalle i Radę Miasta Yenimahalle, odbył się w Centrum Kongresowo-Artystycznym Nasim Hikmet.

Gospodarzem ceremonii był burmistrz Yenimahalle Fethi Yasser; W spotkaniu uczestniczyli przewodniczący dystryktu CHP Yenimahalle Gökay Yıldırım, członkowie Rady Miejskiej, przewodniczący Rady Miejskiej Yenimahalle Cemalettin Gürler, liderzy, kierownicy stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz szkoły okręgowe.

W centrum uwagi stały się projekty i eksperymenty

Młodzi wynalazcy z Yenimahale zaprezentowali swoje wynalazki na arenie zorganizowanej przez kilka szkół i instytucji, mieszczącej się w korytarzach Centrum Kongresowo-Artystycznego Nasim Hikmet. Niektórzy uczniowie wyjaśniali znaczenie oszczędzania na stacjach recyklingu, inni natomiast pokazali, jak w praktyce zrobić naturalne mydła i perfumy. Natomiast wiele ciekawych projektów i eksperymentów przeprowadzonych przez młodych wynalazców uzyskało od uczestników pełne oceny.

Ucz się dobrze, aby nasza przyszłość była jasna

Fethi Yasser, burmistrz Yenimahal, który odwiedził arenę, zapoznał się z pracami młodych wynalazców i w krótkim przemówieniu pogratulował uczniom i udzielił dzieciom rad. Yasser powiedział: „Im lepiej wychowamy nasze nowe pokolenia, tym lepsza będzie przyszłość Turcji. Bo kiedy Kazi Mustafa Kemal Atatürk podarował dzieciom i młodzieży wakacje, uwierzył w nie i podjął kroki, aby stworzyć pokolenie, które wierzy w pozytywną naukę, pyta, myśli i może robić, co myśli. Dziś dzięki jego działaniom Republika Turcji jest najbardziej rozwiniętym krajem świata islamskiego. Od edukacji po sport, od kultury po sztukę, nadal świadczymy usługi we wszystkich obszarach, abyś mógł jak najlepiej rozwijać się w naszej dzielnicy. Moje dzieci, uczcie się pilnie i słuchajcie uważnie swoich nauczycieli. „Dobrze się kształcisz, dzięki czemu nasza przyszłość będzie jasna” – powiedział.

Meyer Yasser przeprowadził analizę twarzy za pomocą sztucznej inteligencji

Przewodniczący Rady Miejskiej Yenimahal Semalettin Kurler również podziękował burmistrzowi Yasserowi za jego wsparcie.

READ  Arabia Saudyjska wydaje miliardy dolarów na badania nad nieśmiertelnością!

W dwudniowym wydarzeniu wzięło udział 37 szkół; Meyer Yasser na zaproszenie dzieci uzyskał najwyższe noty za sztuczną inteligencję i analizę twarzy wykonaną na stanowisku do analizy twarzy Golden Ratio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *