FDA ogłasza, że ​​ułatwi import niektórych odżywek dla niemowląt w celu zmniejszenia niedoboru

Stany Zjednoczone produkują 98% mieszanek dla niemowląt, których zwykle używają, a importowana mieszanka pochodzi głównie z Meksyku, Irlandii i Holandii, podała firma w oświadczeniu. Ale z powodu niedoboru FDA „nie sprzeciwia się importowaniu niektórych produktów dla niemowląt na rynek zagraniczny” i przedstawia amerykańskie dostawy produktów wytwarzanych w kraju na eksport do innych krajów. Kraje.

„Firmy, które chcą skorzystać z tej elastyczności, muszą przesłać informacje do FDA, aby szybko ocenić, czy produkt jest bezpieczny w użyciu i zapewnia odpowiednie odżywianie” – powiedziała firma. „Na przykład informacje na temat etykietowania, testów adekwatności składników odżywczych i bezpieczeństwa oraz historii inspekcji obiektów”.

Zarząd będzie miał duże szanse na odniesienie sukcesu i nada priorytet aplikacjom, które reprezentują czystą jakość i bezpieczeństwo oraz odpowiednie odżywianie – powiedział urzędnik Białego Domu. Powiedział CNN, że ma systemy nadzoru bezpieczeństwa podobne do tych w Stanach Zjednoczonych, w tym importowane z Irlandii, Chile, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Holandii.

FDA poinformowała, że ​​prowadzi już rozmowy z niektórymi producentami i dostawcami na temat dodatkowej podaży, ale urzędnicy ostrzegają, że nawet import formuły z zagranicy nie przyniesie natychmiastowej ulgi.

„Dzięki tej elastyczności oczekujemy, że produkty, które mogą szybko spełnić standardy bezpieczeństwa i żywienia, trafią do sklepów w USA w ciągu kilku tygodni” – powiedział w oświadczeniu komisarz FDA dr Robert Khalif.

Susan Mane, dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia Konsumpcyjnego FDA, powiedziała na konferencji prasowej w poniedziałek: „To zależy od tego, jakie informacje otrzymujemy od innych, ale patrzymy na nie co tydzień. Pozyskiwanie importowanego produktu w sklepie.”

Wiadomość pojawia się, gdy Biały Dom współpracuje z głównymi producentami Pomóż zapewnić wsparcie logistyczne W dzieciństwie brak formuły, Urzędnik powiedział w oświadczeniu w poniedziałek.

„Biały Dom prowadzi stały dialog z czterema starszymi producentami mieszanek dla dzieci, Reckitt, Abbott, Nestle/Gerber i Ferrico, współpracując z nimi w celu zidentyfikowania barier drogowych, logistycznych i dostawców dla zwiększenia produkcji formuł w USA i obiektach zatwierdzonych przez F.D. zwiększyć rozmiar i prędkość formuł zatwierdzonych przez FDA wysyłanych do kraju i zapewnić szybsze przejście z fabryk formuł do sprzedawców detalicznych ”- powiedział urzędnik Białego Domu.

CNN opublikował wiadomości wcześniej w poniedziałek Administracja Bidena staje w obliczu lawiny pytań i krytyki w związku z niedoborem mleka modyfikowanego dla niemowląt, który spowodował, że zaniepokojeni i rozzłoszczeni rodzice biegają od sklepu do sklepu w poszukiwaniu jedzenia dla niemowląt. Admin uruchomił nową stronę internetową, HHS.gov/formułaAby zapewnić zasoby potrzebującym rodzinom, ale gdy reporter CNN przetestował niektóre z tych opcji, w ramach ćwiczenia przeprosili przedstawicieli obsługi klienta. Najważniejsze zalecenia wymienione na stronie internetowej New Health and Human Services.
biały Dom Urzędnik powiedział, że jest „w stałym kontakcie” z Target, Amazon, Walmartem i innymi dużymi detalistami, dodając, że „niektóre obszary kraju zostały zidentyfikowane, a formuła dla dzieci jest bardzo niska i zaoferował współpracę z producentami. wymyślić dodatkową formułę.”
Prezydent Joe Biden organizuje wirtualne spotkania z kierownictwem Target i Walmart w czwartek Jako producenci formuł Reckitt i Gerber. Według urzędników, urzędnicy są „w bliskim kontakcie, aby śledzić te rozmowy”.

Podejmowane są również wysiłki na rzecz zwiększenia łańcucha dostaw poprzez dostęp do dostawców od producentów formuł.

READ  Nathan Chen wygrywa złoto w męskiej darmowej rolce

„Współpracujemy z dostawcami dla producentów odżywek dla niemowląt, aby poinformować ich, że ich produkty są ważne w zwiększaniu produkcji mieszanek dla amerykańskich dzieci i powinni oni traktować priorytetowo produkcję i dystrybucję” – powiedział urzędnik.

Khalif, który uczestniczył w poniedziałkowym wydarzeniu CNN „New Day”, powiedział, że kierownictwo „robi wszystko, co w naszej mocy”, aby rozwiązać ten niedobór.

Kalifornia

Firma poinformowała w poniedziałek, że po ponownym uruchomieniu witryny Abbott produkty dotrą na półki sklepowe po sześciu do ośmiu tygodniach.

Podkreślając, jak skuteczne byłoby posunięcie na rzecz ułatwienia importu niektórych formuł, kalif powiedział, że za „kilka tygodni” sytuacja „stopniowo się poprawi” w znacznie szerszym zakresie.

W ten czwartek Khalif zeznawał przed Podkomisją ds. Środków Rolnych pod nadzorem wniosku budżetowego FDA na 2023 r. i formuły dla dzieci.

Niedobór mleka modyfikowanego dla dzieci został spotęgowany zamknięciem zakładu Abbott Nutrition w Sturkis w stanie Michigan, największej w kraju fabryki mleka modyfikowanego.

Produkcja w zakładzie została wstrzymana w lutym po tym, jak czworo dzieci, które spożyły fabryczną formułę, zostało zarażonych rzadką i poważną infekcją wywołaną przez bakterię Chronobacter Sakasaki. Zginęło w nim dwoje dzieci. Nawet informator Szczegółowe zarzuty wobec FDA Abbott ukrywała kwestie bezpieczeństwa na kilka miesięcy przed wycofaniem mieszanki dla niemowląt w lutym.

Jednak w końcu testy przeprowadzone przez FDA i amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wykazały, że sekwencje genetyczne próbek chronobacter rośliny nie pasują do tych izolowanych od zarażonych dzieci lub formuły w ich domach. Abbott powiedział w komunikacie prasowym, że próbki genetyczne chorych dzieci nie pasują i nie ma korelacji między ich przypadkami.

Ponadto firma Abbott powiedziała, że ​​żadna odżywka dla niemowląt dystrybuowana do konsumentów nie została pozytywnie przebadana na obecność Chronobacter lub Salmonelli.

Naciskając na to, jak szybko podaż powróci do normy, sekretarz HHS Xavier Bezera odmówił komentarza na temat tego, co CNN powiedział w poniedziałek, że „jest tym, który może powiedzieć ci oś czasu”.

READ  Ukraińscy urzędnicy publikują nowe wideo z wnętrza elektrowni atomowej w Zaporożu po ataku

Beserra powiedział, że współpracuje z rządem federalnym, aby zapewnić, że podniesione przez nich obawy dotyczące bezpieczeństwa zostaną rozwiązane i że „powinno to zostać zrobione w ciągu kilku tygodni”.

„Nie obsługujemy ich zakładów. Tylko oni mogą rozwiązać problemy bezpieczeństwa zidentyfikowane w naszych badaniach. Robili to od jakiegoś czasu. Doradzaliśmy im, co powinni zrobić” – powiedziała Beserra Kate Bold z CNN. „Tym razem.”

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pociągnąć za wszystkie dźwignie, aby pomóc mu poruszać się tak szybko, jak to możliwe, ale to oni kontrolują swoją fabrykę. To oni ją posiadają i obsługują. To oni muszą wprowadzać poprawki”.

Abbott powiedział w zeszłym tygodniu, że może wznowić produkcję w swoim zakładzie w Michigan w oczekiwaniu na zatwierdzenie przez FDA w ciągu dwóch tygodni, ale może upłynąć jeszcze kilka tygodni, zanim formuła będzie dostępna na półkach.

W CNN Becerra powtórzyła odpowiedź kierownictwa na wycofanie i skargę firmy Abbott, mówiąc: „poruszamy się tak szybko, jak to możliwe”.

„Jeśli zamierzasz zrobić coś drastycznego, jak nakłonienie producenta do wycofania produktu z półki, FDA działa w zaplanowanym tempie, aby upewnić się, że istnieją na to dobre dowody. Dlatego zajmie to trochę czasu” – powiedział . .

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty.

Brenda Goodman z CNN, DJ Judd, MJ Lee i Jacqueline Howard przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *