MLB, związek kończy 17-godzinny maraton negocjacyjny bez umowy

Drugi wtorek z rzędu MLB i Stowarzyszenie Graczy spędzili długi dzień na negocjacjach – i skończyło się bez umowy.

Z blokada MLB w czwartym miesiącu właściciele dali graczom kolejny wtorkowy termin na próbę zachowania harmonogramu 162 meczów – po tym, jak początkowo powiedzieli w zeszłym tygodniu, że pierwsze dwie serie sezonu zostały odwołane.

Jednak po 17 godzinach negocjacji, które rozpoczęły się we wtorek rano i trwały do ​​wczesnej środy rano, przedstawiciel ligi powiedział, że związek poprosił zarząd o czas na rozpatrzenie ostatniej propozycji MLB i powiedział, że odpowie w środę rano.

Wcześniej MLB groził Kolejny tydzień nieodebranych gier w sezonie zasadniczym, jeśli nie dojdzie do porozumienia we wtorek, ale rozmowy będą kontynuowane w środę bez dodatkowych odwołań.

Czołowi negocjatorzy obu stron spotkali się kilka razy w centrum miasta, próbując wypracować porozumienie, przy czym strony kłóciły się o kilka kluczowych obszarów, w tym o podatek od równowagi konkurencyjnej, pulę przed arbitrażem i minimalną pensję.

Postęp poczyniono późnym poniedziałkiem, kiedy MLB podniosło swoją propozycję pierwszego poziomu CBT z 220 milionów dolarów do 228 milionów dolarów, wciąż zabrakło do prośby związku 238 milionów dolarów.

Zbliżyli się we wtorek, kiedy liga zaproponowała umowę, która obejmowała próg zaczynający się od 230 milionów dolarów, który miałby wzrosnąć do 242 milionów dolarów, co potwierdziło źródło po liczbach zgłoszonych po raz pierwszy przez The Athletic.

Gracze mieli na początku 238 milionów dolarów, a próg przesunął się do 263 milionów dolarów w trakcie trwania umowy.

A MLB chce również czwartego poziomu kary, jeśli chodzi o CBT, w nadziei na ograniczenie tego, co liga nazywa „niekontrolowanymi wydatkami”.

Liga jest również zainteresowana wprowadzeniem międzynarodowego draftu, przez długi czas uważanego przez związek za niewystartującego.

Właściciele zwiększyli również swoją ofertę na pulę przed-arbitrażową do 40 milionów dolarów na sezon, wciąż brakuje 80 milionów dolarów, o które zabiegali gracze. A minimalna pensja w propozycji właściciela wzrosłaby z 700 000 $ w przyszłym sezonie do 770 000 $ do końca CBA.

READ  FTX walczy o finansowanie po upadku umowy Bankman-Fried Finance

Rozmowy rozpoczęły się tydzień po dniu, w którym obie strony spotkały się przez ponad 16 godzin w Jupiter na Florydzie, tylko po to, aby zobaczyć, jak się załamują i prowadzą do większej animozji między obiema stronami, która trwała przez cały weekend.

Jednak od poniedziałku w dyskusjach pojawił się bardziej pojednawczy ton, ponieważ widać ostatnie tchnienie pełnego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *