Elon Musk mówi, że dziennikarze „myślą, że są lepsi niż wszyscy” pośród kontrowersji związanych z zawieszeniem

Elon Musk skomentował kontrowersje w tym tygodniu po tym, jak gigant mediów społecznościowych zawiesił konta kilku dziennikarzy, którzy dzielili się informacjami na temat miejsca pobytu miliarderów, mówiąc, że media „uważają, że są lepsi niż wszyscy inni”.

Przedsiębiorca David Sacks przeprowadził na Twitterze ankietę na temat „Czy na Twitterze powinno być dozwolone opodatkowanie w czasie rzeczywistym”, czy tymczasowe zawieszenie kont jest „rozsądnym” sposobem radzenia sobie z naruszeniami i czy dziennikarze korporacyjni powinni przestrzegać innych zasad dotyczących użytkowników.

Komentując później wyniki ankiety, powiedział: „To ciekawe, że mocnym wynikiem jest traktowanie mediów korporacyjnych jak wszystkich innych. Podejrzewam, że dlatego zachowują się teraz histerycznie”.

„Myślą, że są lepsi od wszystkich innych”. Musk odpisał.

Po swoim komentarzu miliarder wyjaśnił swoje wcześniejsze oświadczenie, mówiąc: „Nie wszyscy dziennikarze są źli, ale większość jest”.

Pliki na Twitterze ujawniają, że „młodszy pracownik” sprzeciwiał się zakazowi Trumpa, ostrzeżenie o „śliskim zboczu”.

Komentarze pojawiają się po CEO Twittera W czwartek brał udział w proteście zawieszającym. Reporterzy z The New York Times, The Washington Post, CNN, Voice of America i innych niezależnych organizacji informacyjnych stwierdzili, że ich relacje są ponure.

Musk napisał na Twitterze późnym wieczorem w piątek Firma usunie zawieszenia Po wynikach referendum na jego koncie.

Dyrektor generalny wcześniej wykorzystywał ankiety na Twitterze, aby przywrócić konto Donalda Trumpa, cofając zakaz, który trzymał byłego prezydenta poza witryną.

Twitter zawiesza dziennikarzy CNN, NYT, WAPO Elon Musk twierdzi, że zostali zbanowani za „opodatkowanie” jego rodziny

Badanie wykazało 58,7% uczestników 41,3% wyborców poparło natychmiastowe zawieszenie kont i stwierdziło, że zawieszenie powinno zostać zniesione w ciągu siedmiu dni.

READ  „Mehmet Simcek otrzymał gwarancję odsetek od banku centralnego i Erdogana, którzy zgodzili się przejąć zarządzanie gospodarką”

Dramat rozpoczął się po tym, jak Musk oskarżył studenta uniwersytetu, który śledził ruchy prywatnego odrzutowca Muska o rzekome spotkanie jego małego syna z myśliwym.

Firma nie wyjaśniła, dlaczego rachunki zostały zajęte. Ale Musk zabrał się na Twittera w czwartek wieczorem, aby wezwać dziennikarzy dzielących się prywatnymi informacjami na temat jego miejsca pobytu, które opisał jako „w zasadzie współrzędne zamachu”.

Wcześniej w czwartek Musk bronił decyzji o wyrzuceniu kilku reporterów ze sceny, tweetując: „Obowiązują te same zasady doxxingu Do „dziennikarzy”, jak wszyscy inni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *