Comeback King ustanawia rekord rajdowy NFL w zwycięstwie Colts nad Vikings

MINNEAPOLIS (AP) – Gdy Minnesota Vikings skuliła się w dziurze w swojej skromnej szatni w przerwie, obrońca Patrick Peterson nadał ton historycznej ucieczce, zapewniając swoich ofensywnych kolegów z drużyny, że obrona zrobi wszystko, co w jej mocy, aby powstrzymać Indianapolis Colts.

„Potrzebujesz pięciu przyłożeń” – powiedział im Peterson. „To nic.”

Ten rajd to było zdecydowanie coś.

Wikingowie zakończyli największy powrót w historii NFL, usuwając 33-punktowy deficyt, pokonując Colts Grega Josepha 39-36. Gol z 40 jardów Trzy sekundy do dogrywki w sobotę, aby zdobyć NFC North w ich zwykłym dramatycznym stylu.

Kliknij pole wideo na tej stronie, aby obejrzeć konferencję prasową gry z Kevinem O’Connellem i Kirkiem Cousinsem

Kirk Cousins ​​podał 460 jardów i cztery przyłożenia, prowadząc Wikingów (11-3), którzy przegrywali 36-7 pod koniec trzeciej kwarty i zostali dopiero trzecią drużyną w historii ligi, która wygrała 10 meczów różnicą ośmiu punktów lub mniej. .

„Będziemy walczyć, dopóki nie powiedzą, że nie ma już piłki do gry” – powiedział trener Kevin O’Connell.

Colts (4-9-1) wylądowali po niepopularnej stronie tej listy, wyprzedzając Houston Oilers po sezonie 1992. Stracili 32-punktową przewagę (35-3) i przegrali z Buffalo (41-38) w dogrywce.

„Kiedy masz okazję odprawić ludzi, musisz wykonać lepszą robotę niż my do tej pory” – powiedział rozgrywający Matt Ryan.

Według dostępnych danych Sportstera z 1930 roku, Wikingowie stali się drugą drużyną, która wygrała 1551 meczów w sezonie regularnym lub play-off z przewagą 30 lub więcej punktów.

Związane z: Wywiady w szatni Wikingów po meczu po historycznym spotkaniu z Indianapolis

„Nic nas nie przeraża. Pokazaliśmy to w Buffalo,” powiedział Peterson, który zebrał się z 17-punktowego deficytu, aby poprowadzić drogę do zwycięstwa 33-30 po dogrywce nad Bills 13 listopada. „Pokazaliśmy to dzisiaj ponownie.”

Wikingowie poprowadzili rajd do swojego drugiego posiadania po dogrywce. Kuzyni trafili KJ Osborne’a – który złapał pierwszego gola i miał 157 jardów – 15 jardów. Znalazł Adama Thielena – jego drugie z trzech podań przyziemienia w czwartej kwarcie – na 21 jardów. Następnie rzucił do Justina Jeffersona na 13 jardów.

Ifadi Odenigbo został wezwany do opóźnienia gry za położenie na Jeffersonie, aby utrzymać Josepha z odległości 5 jardów dla zwycięzcy i uniemożliwić Wikingom ustawienie kopnięcia.

„To wyjątkowa grupa, wielu zawodników” – powiedział Thielen.

Tymczasowy trener Colts, Jeff Saturday, nie był konserwatywny w tym kryzysie. Ryan został zatrzymany podczas podstępu czwartego i pierwszego w Minnesocie 36 na 2:19 przed końcem. Następnie kuzyni wybili Dalvina Cooka Przyłożenie na 64 jardach Następna sztuka i T.J. Na ekranie przechodzimy do Hawkensona Konwersja 2-punktowa Remis przed 2-minutowym ostrzeżeniem.

READ  Założyciel serwisu Ebrar ma przerażające wyznanie! Oto przyczyna zniszczenia

„Dokończymy grę i dokończymy grę” – powiedział w sobotę. „Wchodzę. Wszyscy są w środku. Nie nawracamy”.

grudzień 4 po przegranej 33-0 w czwartej kwarcie ich ostatniego meczu, porażce 54-19 z Dallas, Colts wrócili świeżo po poprzednim tygodniu, aby ogłuszyć Wikingów prowadzeniem 33-0 do przerwy, drugim co do wielkości w NFL w tym sezonie. Cincinnati pokonało Karolinę 35-0 6 listopada.

Deficyt posezonowy dla Minnesoty był drugim co do wielkości w historii franczyzy, za wynikiem 45-10 w Seattle w 2002 roku.

Wikingowie pokonali nawet parę zwrotów z fumble po przyłożenia Sandona Sullivana. Zniszczony gwizdkiem.

„Wiem, że są inne mecze, które nie kończą się w ten sposób. Wspaniale było widzieć, jak wszyscy walczą i cieszę się, że mogę dzielić ten moment z moimi kolegami z drużyny” — powiedział obrońca Eric Kendricks, ocierając łzy.

Czy lubisz to?

Ostatnim zespołem, który pokonał deficyt ponad 24 punktów i wygrał mecz sezonu regularnego, był Waszyngton w 2015 roku przeciwko Tampa Bay, kiedy Cousins ​​był rozgrywającym. Poprzedni rekord sezonu regularnego wynosił 28 punktów w 1980 roku, kiedy San Francisco podniosło się z deficytu 35-7 i wygrało 38-35.

Niebezpieczny początek

Ciężar brutalnego startu wikingów wzięły na siebie specjalne zespoły. Tallis Flowers oddał mecz otwierający 49 jardów, a Colts strzelili gola w ciągu kilku sekund.

Odenigbo minął dwie blokery i Ryan Wright odbił piłkę prawą ręką. Jojo Doman złapał odbitą piłkę i oddał ją z 24 jardów, zdobywając łatwy wynik na 10-0.

Następnie Wikingowie przegrywali 20-0 na czwartym i 1 z własnych 31, podanie Wrighta po fałszywej piłce przeleciało nad głową Jalena Naylora i doprowadziło do drugiej z rzędu straty po upadkach.

Zegarek Jeffersona

Jefferson dwukrotnie opuszczał boisko na krótkie badania po uderzeniu w klatkę piersiową. W drugim przypadku Stephen Gilmore również go zamaskował i otrzymał niepotrzebną karę za brutalność w czwartej kwarcie.

READ  Burza zalewa Kalifornię, co prowadzi do powszechnych powodzi, tworzenia kopii zapasowych wody i przerw w dostawie prądu

Po dwukrotnym opuszczeniu Jeffersona w grze, Cousins ​​rzucił Jalenowi Reagerowi w następnej grze i rzucił przechwycenie po widocznym nieporozumieniu na trasach. Julian Blackmon oddał pierwszą grę, po przyłożeniu 17 jardów, co dało wynik 30-0 w drugiej kwarcie.

Jefferson miał 12 chwytów na 123 jardy i przyłożenie i podniósł swój sezon do 1623 jardów odbierających. Rekord wszech czasów podań Calvina Johnsona, wynoszący 1964 jardów, został ustanowiony w 2012 roku w 16 meczach.

Raport obrażeń

Colty: RB Jonathan Taylor (kostka) opuścił boisko podczas pierwszego ataku po ciężkim wślizgu. W tym sezonie opuścił trzy mecze z powodu kontuzji.

Vikings: LT Christian Tarissa wraca po trzech meczach nieobecności z powodu wstrząsu mózgu. Dwukrotnie utykał w dogrywce z powodu skurczów nóg. Pietersen wyszedł na krótko z tym samym problemem.