Elon Musk lobbuje na rzecz technologii pojazdów autonomicznych – Wiadomości naukowe i technologiczne z ostatniej chwili

Musk spotkał się w Pekinie z premierem Chin Li Jiangiem.

Podczas spotkania premier Li powiedział, że ogromny rynek Chin jest zawsze otwarty dla firm zagranicznych i podkreślił, że zapewnią one większy dostęp do rynku i lepsze gwarancje usług. Li podkreślił, że założona przez Teslę w Szanghaju „fabryka Ziga” i jej sukcesy sprzedażowe w kraju to „przykład sukcesu” współpracy gospodarczej i biznesowej Chin i Stanów Zjednoczonych.

Autonomiczna jazda „wkrótce”

Musk powiedział również podczas spotkania, że ​​Tesla jest gotowa podjąć nowe kroki w celu pogłębienia współpracy z Chinami w celu uzyskania korzystnych dla obu stron wyników.

Musk, który powiedział, że zna premiera Li od czasów, gdy był sekretarzem partii w Szanghaju, powiedział, że chętnie spotka się ponownie.

Podczas spotkania źródła firmy podały, że Musk zwrócił się o pozwolenie na korzystanie z technologii autonomicznego prowadzenia Tesli w Chinach. Odpowiedział w odpowiedzi na pytanie zadane przez chińskiego użytkownika Tesli w serwisie społecznościowym.

Z drugiej strony wiceprezes Tesli ds. zewnętrznych Grace Tao w artykule opublikowanym w oficjalnym chińskim dzienniku People’s Daily tego samego dnia co wizyta Muska argumentowała, że ​​autonomiczna jazda jest „kluczowym motorem wzrostu” dla nowego. Sektor pojazdów energetycznych.

Fabryka Tesli Giga produkuje 1 milion pojazdów elektrycznych rocznie

Tesla wprowadziła swoje oprogramowanie do jazdy autonomicznej wraz z aktualizacją 4 lata temu, jednak technologii tych nie można było zastosować w Chinach ze względu na różnice w przepisach prawnych.

Fabryka Tesli Giga w Szanghaju, która rozpoczęła produkcję w 2019 roku, jest największym zakładem produkcyjnym firmy poza Stanami Zjednoczonymi.

Produkowane tu pojazdy oprócz Chin eksportowane są do krajów Azji i Pacyfiku, Europy i Ameryki.

Firma planuje rozbudowę fabryki o dodatkowe moce produkcyjne wynoszące 450 000 sztuk, aby móc produkować 1 milion samochodów elektrycznych rocznie.

99 procent siły roboczej w fabryce to obywatele Chin, a wskaźnik lokalizacji w fabryce i łańcuchu dostaw wynosi 95 procent.

READ  Szczyt firm technologicznych IMM odbył się na Informatics 500

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *