Ekspert wyjaśnia, dlaczego przejęcie na zimno działa

  • Komentatorzy skrytykowali ofertę Elona Muska dotyczącą zakupu Twittera, ale przejęcie to jest bardzo ważne.
  • Musk zbudował w przeszłości firmy odnoszące ogromne sukcesy i mógłby przenieść swoją wizję na platformę społecznościową, powiedział analityk z Wall Street.
  • Starszy analityk Morningstar wyjaśnił, w jaki sposób przejęcie Muska może dać impuls Twitterowi.

Elon Musk został postrzelony za jego 43 miliardy dolarów licytować, aby kupić Świergotale jego wizjonerski umysł biznesowy może usprawnić wdrażanie nowych produktów i pomysłów na platformę społecznościową, według analityka z Wall Street.

To może zwiększyć akcje Twittera, które wzrosły o około 19% od debiutu giełdowego w 2013 r. – znacznie poniżej 260% wzrostu indeksu S&P 500 w tym samym okresie. Tymczasem imperium Muska – Tesla, SpaceX, The Boring Company i Neuralink – ma doświadczenie w osiąganiu ogromnych wycen i budowaniu najnowocześniejszych technologii.

Na przykład, Tesla zyskała ponad 21 000% w ciągu ostatniej dekady i przekroczyła 1 bilion dolarów w kapitalizacji rynkowej, mimo że jest najbardziej skróconą akcją wszechczasów.

„Twitter ma niezwykły potencjał. Odblokuję to”, powiedział Musk w liście do prezesa Twittera Bretta Taylora.

W wywiadzie dla Insidera, starszy analityk kapitałowy Morningstar, Ali Mogharabi, przedstawił cztery sposoby, w jakie Musk może poprawić fortunę Twittera.

Wyższe zaangażowanie

Musk ma około 83 milionów obserwujących na Twitterze, a biorąc pod uwagę jego ogromny sukces w kierowaniu innymi firmami, więcej użytkowników prawdopodobnie zgromadziłoby się na platformie w przypadku przejęcia, wyjaśnił Mogharabi.

Sama jego popularność może mieć znaczący wpływ na przyciąganie i zatrzymywanie ludzi, nawet jeśli nie wprowadził żadnych zmian. Ale ponieważ Musk żarliwie mówił o złagodzeniu ograniczeń treści, obecni użytkownicy mogą się bardziej zaangażować.

„Zaangażowanie powinno wzrosnąć, a następnie zwiększenie zaangażowania przyciągnie jeszcze więcej użytkowników, którzy będą spędzać więcej czasu na platformie” – powiedział Mogharabi Insiderowi.

READ  Rosja intensyfikuje strajki wokół ukraińskiego kapitału, ostrzegając USA przed uzbrojeniem Kijowa

Przywództwo i efektywność

Musk przekształcił Teslę i SpaceX z nowicjuszy w liderów odpowiednio w branży motoryzacyjnej i kosmicznej. SpaceX jest teraz drugi najcenniejszy prywatna firma z 100 miliardów dolarów wycena. A jego przedsięwzięcie związane z budową tuneli, Boring Company, właśnie zakończyło rundę finansowania o wartości 675 milionów dolarów, która wycenia ją na 5,675 miliarda dolarów.

Mogharabi powiedział, że mógłby wprowadzić to samo wizjonerskie przywództwo na Twitterze.

„Spójrz na to, co zrobił z innymi firmami, naprawdę może wnieść na platformę kilka innowacyjnych pomysłów” – powiedział Mogharabi. „Nowe funkcje, sposoby na ich zmianę – i mógł to wszystko zrobić z wydajnością, której Twitterowi brakowało w przeszłości”.

Dodał, że Musk ma talent do otaczania się bystrymi umysłami z różnych branż, zapewniając nowe perspektywy. Ponadto Musk upewniłby się, że nowe pomysły są testowane i wdrażane szybko i skutecznie, tak jak robił to w innych swoich firmach, powiedział Mogharabi.

Dane i reklama

Jeśli Musk złagodzi ograniczenia treści na Twitterze, możliwe, że niektórzy reklamodawcy nie będą się trzymać. Ale nawet jeśli niektórzy odejdą, Musk byłby w stanie przyciągnąć nowych reklamodawców, zwiększając siłę oddziaływania reklam.

Na przykład Musk może zażądać bardziej efektywnego wykorzystania danych własnych, które kompiluje Twitter, zauważył Mogharabi. „To zwiększyłoby skuteczność reklam, co z kolei mogłoby przyciągnąć więcej reklamodawców, co z kolei przyczyniłoby się do wzrostu przychodów”.

Subskrypcje

Twitter uruchomił usługę Twitter Blue Ostatni czerwiec, dając subskrybentom dostęp do przycisku cofania, dostosowywanych ikon i nie tylko. Musk mówił o obniżeniu ceny subskrypcji z 3 do 2 USD, a Mogharabi powiedział, że może to przyciągnąć nowych użytkowników, jednocześnie zwiększając dostęp do nowych funkcji.

Musk powiedział również, że użytkownicy Twitter Blue otrzymają niebieski znacznik wyboru, co jest kolejną zachętą, która może zwiększyć liczbę subskrypcji.

READ  Pomimo obaw Indii, chiński statek wojskowy zacumował w porcie Sri Lanki

Mogharabi dodał, że skłanianie się do modelu subskrypcji może nawet podnieść poziom dyskursu, ponieważ użytkownicy byliby zmotywowani do angażowania się w rozmowy na wyższym poziomie, jeśli zapłaciliby.

„Skłonienie użytkowników do subskrybowania Twittera może być pozytywne dla firmy i może przynieść jeszcze wyższy poziom zaangażowania dla osób, które są gotowe zapłacić za korzystanie z platformy” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *