Dustin Johnson zapłacił około 125 milionów dolarów, aby dołączyć do Saudi Golf League

Japonek Dustina Johnsona miał świetną cenę.

W Wielkiej Brytanii jest telegraf Raportowanie LIV Golf, wspierany przez saudyjski rząd iw obecności Grega Normana, który miał zakłócić trasę PGA, ma dołączyć do Johnsona za „około” 100 milionów funtów – lub około 125 milionów dolarów –.

Duże pieniądze zdecydowanie się rozgrywają. Legenda golfa, Jack Nichols, powiedział niedawno, że za prowadzenie w lidze zaoferowano mu „ponad 100 milionów dolarów”. Ta postać ostatecznie trafiła do Normana.

RBC (Royal Bank of Canada), jeden z głównych sponsorów Johnsona, Aby zerwać relacje z golfistą I stwierdził, że jego decyzja o grze na torze jest „bardzo rozczarowująca”.

„RBC jest dumnym partnerem PGA Tour. Nasze partnerstwo jest powiązane z dwoma światowej klasy turniejami golfowymi – RBC Heritage i RBC Canadian Open” – podał bank w oświadczeniu. „Jeśli golfista zdecyduje się zagrać w turnieju poza trasą, w tym w LIV Golf Invitational Series, PGA Tour jasno określi swoje cele w zakresie rywalizacji.

Mówi się, że Dustin Johnson otrzymał pieniądze "Na około" 125 milionów dolarów na rywalizację w Saudyjskiej Lidze Golfowej.
Dustin Johnson otrzymał podobno „około” 125 milionów dolarów za udział w Saudi Golf League.
Obrazy Getty

„Niedawno dowiedzieliśmy się, że Dustin Johnson zdecydował się zagrać jako gracz otwierający LIV Golf Invitational Series. DJ jest cennym członkiem zespołu RBC od 2018 roku. Chociaż jesteśmy bardzo rozczarowani jego decyzją, gratulujemy mu”.

Johnsona, 37 lat; żonaty Paulina GretzkyWygrał US Open 2016 i Masters 2020.

Inni golfiści biorący udział w czerwcowej imprezie Saudi Golf League poza Londynem to Sergio Garcia, Ian Boulder, Kevin Na, Lee Westwood, Louis Ostuysen, Martin Khmer, Charles Swartzel, Graeme McDowell i Dlor Cooch.

Bill Mickelson wywołał wiele kontrowersji na początku tego roku, nie doceniając kwestii praw człowieka związanych z rywalizacją w lidze.

„Matki, które grożą, że się zaangażują” Mickelson powiedział swojemu biografowi, Alanowi Shipnickowi, w lutym. „Wiemy, że zabili [Washington Post reporter Jamal] Okropny post o Kashogi i prawach człowieka. Wiszą tam ludzi, których nazywa się homoseksualistami. Wiedząc o tym wszystkim, dlaczego miałbym to rozważyć? Dzieje się tak, ponieważ jest to jedyna w życiu okazja, aby zmienić sposób działania PGA Tour.

READ  Wiadomości o wojnie Ukraina-Rosja: Aktualizacje na żywo

Michelson, który zniszczył „obrzydliwą chciwość” PGA Tour na pieniądze, których nie rozdano golfistom, po komentarzach stanął w obliczu kilkumiesięcznego zakazu udziału w PGA Tour.

Środa, PGA Tour Raport został wydany Członkowie twierdzą, że są „nieuprawnieni do udziału” w turnieju Saudi Golf League i podlegają „środkom dyscyplinarnym”, o których jeszcze nie wspomniano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *