Drzwi Centrum Nauki DUZCE zostały otwarte na pionierskie wieści

Burmistrz Düzce, dr. Centrum Nauki Düzce, jeden z wizjonerskich projektów Faruka Özlü, zaczęło przyjmować osoby w każdym wieku zainteresowane nauką. Ośrodek, który cieszy się dużym zainteresowaniem w wieku od 7 do 70 lat, otwiera przyszłym naukowcom drzwi do opuszczenia Düzce podczas sześciomiesięcznej przygody. Projekt sprowadzony do Düzce jako 12. tureckiego centrum nauki przyczynia się do rozwoju naukowego regionu i inspiruje młode pokolenie. Serkan Yılmaz, dyrektor Centrum Nauki Düzce, przedstawił Öncü News Group specjalną ocenę dotyczącą procesu tworzenia centrum, celów i perspektyw.

Otwierając swoje drzwi miłośnikom nauki w każdym wieku, od dzieci po dorosłych, Centrum Nauki Düzce cieszy się dużym zainteresowaniem, mimo że działa dopiero od sześciu miesięcy.

Różnorodne warsztaty i zajęcia organizowane w centrum pomagają dzieciom pokochać i zrozumieć naukę od najmłodszych lat. Zapewniając studentom inspirujące środowisko, w którym odbywają się warsztaty z projektowania, robotyki i kodowania, Centrum Nauki Düzce od momentu jego otwarcia w marcu gości instytucje edukacyjne i entuzjastów nauki z udziałem Ministra Przemysłu i Technologii Mehmeta Fatiha Kacıra oraz pierwszego tureckiego astronauty Alpera. Robi to Gezeravcı.

Jeden z najbardziej kompleksowych ośrodków naukowych w Turcji

Dyrektor Centrum Nauki Düzce, Serkan Yılmaz, powiedział, że centra nauki stały się popularne na świecie około 50 lat temu i zaczęły się rozprzestrzeniać w Turcji od początku 2010 roku. Yılmaz powiedział: „Obecnie w Turcji działa 13 dużych ośrodków naukowych. Centrum Nauki Düzce jest naszym 12. dużym centrum naukowym od chwili jego otwarcia w tym roku”. powiedział.

Jej nasiona zostały zasiane podczas posługi Oslo.

Mówiąc, że prace nad Centrum Nauki w Düzce rozpoczęli pod koniec 2017 r., dyrektor centrum Serkan Yılmaz powiedział: „W tamtym czasie nasz obecny burmistrz był naszym ministrem technologii i dołożył wszelkich starań, aby sprowadzić centrum nauki do Düzce. ministerstwie nasz burmistrz miał ok. 4 mln lirów i przekazał na projekt około 15 mln lirów w obliczu kryzysu czasowego i dolarowego w 2018 r.” powiedział.

READ  PRACE BUDOWLANE ROBOTY BUDOWLANE I WYDZIAŁ TECHNICZNY WYŻSZE INSTYTUCJE EDUKACYJNE GAZANTEP ISLAMSKI UNIWERSYTET NAUKI I TECHNOLOGII

„Od 6 miesięcy obsługujemy osoby w każdym wieku zainteresowane nauką”

Dr. Yılmaz powiedział, że po zwycięstwie Faruka Özlü w wyborach samorządowych w 2019 r. zdecydował się kontynuować projekt jako gmina. Od 6 miesięcy służymy osobom w każdym wieku zainteresowanym nauką”.

Centrum pełne wystaw i warsztatów

Serkan Yılmaz, dyrektor Centrum Nauki Düzce, podzielił się szczegółami dotyczącymi interdyscyplinarnych usług oferowanych w ramach bogatych warsztatów edukacyjnych, mówiąc: „Uzupełniamy pewne braki na naszej powierzchni wystawienniczej, a latem jesteśmy zamknięci, ponieważ niektóre nasze przedmioty wymagają naprawy. Jednak , nasze warsztaty działają na piętrze. Warsztaty dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat. powiedział.

„Nasze kursy są bezpłatne”

Yilmaz powiedziała, że ​​chce zwiększyć liczbę normalnych codziennych wydarzeń latem: „Planujemy comiesięczne wydarzenia i oferujemy podstawowe szkolenia na takie tematy, jak kodowanie. Wydarzenia te zapewniają w przyszłości bardziej intensywne możliwości edukacyjne zainteresowanym dzieciom. Nasze obecne kursy cieszą się dużym zainteresowaniem na nasze wydarzenia i warsztaty, dlatego jest nas 15. Pracujemy z 20 dziećmi i chcę to podkreślić.” powiedział.

Profesorowie i studenci rozmawiali o centrum nauki

Mükerrem Kaburgaoğlu, jeden z instruktorów centrum nauki, powiedział: „W naszych warsztatach wykonują zajęcia odpowiednie dla grup 5-6 osobowych. Tutaj dzieci są o krok bliżej swoich marzeń”. powiedział.

Nauczyciel matematyki Nevin Baylor mówi: „Przełamujemy uprzedzenia dzieci i zapewniamy tutaj edukację matematyczną. Mimo że szkoła oferuje bardzo selektywną edukację, przełamujemy uprzedzenia matematyczne, współpracując z wieloma dyscyplinami. Tutaj uczniowie są naprawdę w centrum uwagi , jesteśmy częścią, która ich prowadzi.” powiedział.

Swoimi spostrzeżeniami podzielili się także studenci studiujący w Centrum Nauki. Yusuf Emin Dur powiedział: „Obecnie budujemy różę wiatrów. Wykonywałem wiele czynności i mogę to z łatwością zrobić. Dobrze się tu bawię i kocham każdą część tego miejsca”. powiedział.

Inna uczennica, Hira Demir, powiedziała: „Uczymy się kodowania robotów, uczymy się, jak tworzyć obwody. Uczymy się rzeczy, których nie znamy i dobrze się bawimy”. powiedział.

READ  Opracowano nowy materiał, który jest bardzo wytrzymały i elastyczny

Ayşenaz Bilir powiedziała: „Produkujemy tutaj okulary 3D za pomocą maszyny 3D. Zrobiliśmy breloczki do kluczy, okulary itp. Moją uwagę przyciągają dobre zajęcia i ćwiczenia” – powiedział Beysanur Jenkin. „Projektujemy różne rzeczy. Tutaj za pomocą pióra do drukarki 3D kształtują się umysły i umiejętności.” powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *