Dow zyskuje 500 punktów po tygodniu kolejki górskiej za akcje, sezon zarobków wkracza na najwyższy bieg

Akcje gwałtownie wzrosły w poniedziałek, gdy inwestorzy zważyli kluczowe raporty o zyskach po szalonym tygodniu handlu.

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 500 punktów, czyli 1,7%. Indeks S&P 500 wzrósł o 2,5%, a zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite zyskał 3,2%.

Indeks S&P 500 stracił w zeszłym tygodniu 1,6%, odchodząc od czwartego ujemnego tygodnia od pięciu. Gorzej niż oczekiwano Odczyt inflacji To wywołało gwałtowne wahania cen na rynkach, gdy inwestorzy dostosowali swoje oczekiwania na zbliżające się podwyżki stóp Rezerwy Federalnej.

Duże wahania doprowadziły rynek do ustanowienia nowych minimów na ten rok, chociaż niektórzy uważają, że istnieją techniczne powody, by rynek odczuł krótkoterminową ulgę.

„200-tygodniowa średnia krocząca jest poważnym wsparciem, dopóki firmy nie zgodzą się całkowicie lub oficjalnie nadejdzie recesja, co może potrwać miesiące i doprowadzić do technicznego wzrostu w krótkim okresie”, powiedział Mike Wilson z Morgan Stanley. Uwaga dla klientów.

Poniedziałkowe ruchy nastąpiły, gdy funt brytyjski wzrósł z powodu zmian polityki przez rząd Wielkiej Brytanii. Nowy kanclerz skarbu Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt ogłosił, że prawie wszystkie planowane obniżki podatków zostaną odrzucone. Funt wzrósł o 1% do poziomu 1,127 USD za dolara amerykańskiego.

Tymczasem sezon wyników za trzeci kwartał trwa pełną parą. Inwestorzy obserwują, czy korporacyjne amerykańskie firmy dokonają znacznych korekt w dół swoich perspektyw w obliczu uporczywie wysokiej inflacji i spowolnienia gospodarczego.

Bank Ameryki Poniedziałek przyniósł lepsze od oczekiwań wyniki, co spowodowało wzrost akcji o prawie 5%. Bank of New York Mellon Opublikował wyniki, które przewyższyły oczekiwania analityków, a jego akcje wzrosły o ponad 5%.

Kilka znanych nazwisk technologicznych również zgłasza się w tym tygodniu, w tym Netflix, Tesla I IBM. Inne duże firmy na radarze inwestorów to Johnson & Johnson, United Airlines, AT&T, Verizon i Procter & Gamble.

READ  Departament Meteorologii wydał ostrzeżenie dotyczące burz i opadów śniegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *