Dow kończy się niżej, przerywa nadzieje na zwrot we wtorek

Akcje wznowiły wyprzedaż przez większość dnia, ale Dow dał promyk nadziei na poprawę we wtorek, kiedy po południu na krótko zmienił kolor na zielony.

Ale chociaż akcje zakończyły swoje dołki, wszystkie główne indeksy zakończyły się na minusie.

ten Dow (INDU)zakończyło średnio 0,2% lub 67 punktów niżej, po przejściu ponad 1000 punktów z wysokiego na niski punkt w drugiej sesji z rzędu.
Komponenty Dow American Express (AXP), Johnson & Johnson (JNJ) oraz IBM (IBM) wszyscy opublikowali dobre prognozy w swoich publikacjach zysków, co pomogło odciągnąć indeks od najgorszych strat.
ten S&P 500 (SPX) zakończył spadek o 1,2%, ale ponownie uniknął przerażającego obszaru korekty, zdefiniowanego jako 10% spadek w stosunku do ostatniego szczytu. W przypadku S&P było to zaledwie trzy tygodnie temu, kiedy uderzyło a rekordowy 3 stycznia.
ten Kompozyt Nasdaq (KOMP)który w zeszłym tygodniu znalazł się w obszarze korekty, zamknął się o 2,3%.
Narzędzie do śledzenia zmienności na rynku Indeks zmienności CBOE (VIX), lub Vix, również odzwierciedlał charakter kolejki górskiej i osiągnął 2,2%, po odzyskaniu wcześniejszego dwucyfrowego wzrostu procentowego. Pośród tego wszystkiego, Biznes CNN” Wskaźnik strachu i chciwości we wtorek mocno wpadł w tryb „strachu”, ponieważ inwestorzy zaczęli martwić się zmianami polityki Fed i polityką globalną.
Akcje rosły prawie niesłabnąc w 2021 r., a niektórzy eksperci uważają, że rynek powinien się wycofać, ponieważ akcje stały się drogie. W poniedziałek Dow spadł o ponad 1000 punktów w najniższym punkcie, ale skończył na zielonym dzięki odwrócenie w ostatniej chwili tuż przed zamknięciem rynku.

„Niedawna akcja cenowa sugeruje, że w końcu rozpoczęła się od dawna opóźniona korekta na rynku akcji. Naszym zdaniem jest to zdrowy, długoterminowy rozwój”, powiedział Steven Ricchiuto, główny ekonomista USA w Mizuho Securities.

READ  Tureckie siły zbrojne to zniszczą, Irak temu zapobiegnie! Pierwszy krok w zbiorowej walce z terroryzmem

Dla poszukiwaczy wartości niedawne wyprzedaże mogą stanowić okazję do „zaczęcia podgryzania niektórych z bardziej ubogich obszarów rynku” – dodał.

Co napędza rynki?

Inwestorzy mają teraz dużo na głowie.

Posiedzenie Rezerwy Federalnej rozpoczyna się przed środową decyzją polityczną. Chociaż prezes Fed, Jerome Powell, nie robił tajemnicy z planów banku centralnego dotyczących wycofania stymulacji i podwyżek stóp procentowych w tym roku, denerwuje to inwestorów.

Bank centralny w grudniu zasygnalizował wielokrotne podwyżki stóp w 2022 r. i oczekiwania zdecydował się na trzy podwyżki o jedną czwartą punktu procentowego. Ale od tego czasu rynek przesunął swoje oczekiwania na aż cztery podwyżki.
Rentowności obligacji skarbowych, które śledzą oczekiwania dotyczące stóp procentowych, wzrosły we wtorek, przy czym 10-letnia obligacja w momencie zamknięcia giełdy osiągnęła 1,79%. W zeszłym tygodniu wydajność miała wspiął się powyżej 1,8% po raz pierwszy od początku pandemii, sygnalizując, że rynek szykuje się na świat podwyżek stóp procentowych.

Oczekiwane działania Fed są odpowiedzią na szalejącą inflację z czasów pandemii. Ekonomiści i inwestorzy martwią się, kiedy ceny wzrosną tak bardzo, że Amerykanie przestaną wydawać – to straszny znak dla ożywienia.

Nastroje konsumentów nieznacznie spadły w styczniu, jak pokazały we wtorek dane The Conference Board, ale i tak było lepiej niż oczekiwali ekonomiści. Pogląd Amerykanów na obecną sytuację poprawił się, mimo że obniżyły się krótkoterminowe oczekiwania wzrostu.

„Obawy o inflację spadły drugi miesiąc z rzędu, ale pozostają podwyższone po osiągnięciu najwyższego od 13 lat poziomu w listopadzie 2021 r.” – powiedział Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w The Conference Board. „Obawy związane z pandemią nieznacznie wzrosły, pośród trwającego wzrostu Omicron”.

W sezonie zarobkowym inwestorzy chcą słyszeć, jak duże podwyżki cen produkcji mogą przenieść firmy na swoich konsumentów.

Wisienką na torcie obaw jest sytuacja między Rosją a Ukrainą. Napięcia narastają, podczas gdy inwestorzy próbują dowiedzieć się, jak wycenić w potencjalna inwazja na Ukrainę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *