Diyarbakir to drugi kabar! Oto nowy cel TPAO

W wyniku poszukiwań na morzu i odwiertów na lądzie Türkiye dokonuje ważnych odkryć ropy naftowej. W różnych miejscach otwierane są nowe odwierty, zwłaszcza w Diyarbakır, Adana, Şırnak i Batman.

Do 2024 roku planuje się eksplorację 140 odwiertów naftowych. Dzienna produkcja ropy w Şırnak Gabar przekroczyła 45 tysięcy baryłek. Łączna liczba odwiertów z 41 wzrośnie do końca roku do 95. Celem jest osiągnięcie poziomu 100 tys. baryłek dziennie.

Otwarto 457 odwiertów

Obecnie trwają prace naftowe w Hakkari i Van. Badania pokazują, że mogą istnieć pola o strukturze podobnej do tej w Gaborze. Zidentyfikowane odwierty w Thierbakar mają wysoki potencjał wydobywczy, a prace zostały przyspieszone. Turecka spółka akcyjna naftowa (TPAO) otworzyła 457 odwiertów w Diyarbakir. Planowane jest otwarcie kolejnego odwiertu we wsi Kasimli w Silwan. Na koniec marca miasto posiadało szacunkowe zasoby ropy naftowej na poziomie 100 milionów baryłek. W ciągu miesiąca z 252 odwiertów wydobyto 469 tys. 177 baryłek ropy naftowej.

Wiercenia w 18 miejscach


TPAO posiada licencję w 14 województwach. Poszukiwania ropy będą prowadzone na 18 złożach: Antalya, Bardin, Sanakale, Diyarbakir, Edirne, Elasik, Gaziantep, Hakkari, Kahramanmaras, Karabuk, Kastamonu, Kilis, Sanliturfa i Songulturfa.

READ  Oto najczęściej wyszukiwane miasta i powiaty pod kątem domów we wrześniu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *