Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Po kolejnej fali rosyjskich ataków ponad 1,5 miliona odbiorców energii jest na Ukrainie pozbawionych prądu – poinformował w sobotę wiceszef ukraińskiego biura prezydenckiego.

Według Kyrillo Tymoszenko, który udostępnił aktualizację na swoim kanale Telegram, natychmiast rozpoczęły się naprawy w celu usunięcia usterek.

Według Ministerstwa Transformacji Cyfrowej syreny lotnicze zostały uruchomione w całym kraju, z wyjątkiem Krymu sprzymierzonego z Rosją.

Pamiętać: Ukraina w obliczu Zmasowany atak na infrastrukturę krytyczną i źródła zasilania od 10 października.

Urzędnicy państwowi ostrzeżony Potencjalnie zimna, ciemna zima.

Lokalni liderzy dzielą się sytuacją w terenie: Nowa seria ataków uszkodziła infrastrukturę w centralnej i zachodniej Ukrainie, poinformowali w sobotę urzędnicy z różnych regionów.

Mieszkańcom zachodniego miasta Równe powiedziano, że mają „przebywać w schronach”, podczas gdy elektrycy pracowali nad przywróceniem zasilania w całym mieście, powiedział szef regionalnej administracji wojskowej Witalij Kowal w Telegramie.

Na południe od Równego w Chmielnickim, po serii wybuchów, rada miejska ogłosiła, że ​​całe miasto jest pozbawione prądu.

„Proszę zaopatrzyć się w wodę, jeśli to możliwe, bo za godzinę zniknie” – napisała rada w telegramie.

Burmistrz Ihor Poliszczuk powiedział, że niektóre części Łucka, na dalekim zachodzie Ukrainy, zostały pozbawione prądu po uderzeniu w tamtejszy zakład energetyczny. Powiedział, że ratownicy pracują nad znalezieniem rannych, dodając, że cywil został spalony w wybuchu, ale nikt nie zginął.

Urzędnicy z obu regionalnych administracji wojskowych poinformowali, że atak na zakład energetyczny w centralnej Ukrainie w regionie Kropywnycki pozbawił mieszkańców i sąsiednich Czerkasów.

Stephanie Halas z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Brazylijska legenda futbolu Pele zmarł w wieku 82 lat Wiadomości piłkarskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *