Dane Białego Domu przekazane House’owi pokazują 7-godzinną przerwę w rejestrze telefonicznym Trumpa w styczniu. 6

Wewnętrzne zapisy Białego Domu z dnia ataku na Kapitol, które zostały przekazane komisji wyborczej Izby, pokazują lukę w rejestrach telefonicznych prezydenta Donalda Trumpa wynoszącą siedem godzin i 37 minut, w tym okres, w którym budynek był brutalnie atakowany, Według dokumentów uzyskanych przez CBS News „główny korespondent wyborczy i kampanii wyborczej Robert Costa i współpracownik redaktora The Washington Post” Bob Woodward.

Brak oficjalnego zapisu w Białym Domu jakichkolwiek połączeń wykonanych do lub przez Trumpa przez 457 minut – od 11:17 do 18:54 – w styczniu. 6, 2021 oznacza, że ​​nie ma zapisów o telefonach wykonanych przez Trumpa jako jego zwolenników zstąpił na Kapitol Stanów Zjednoczonychwalczył z przytłoczoną policją i siłą wszedł do budynku, zmuszając prawodawców i wiceprezydenta Mike’a Pence’a do ucieczki w bezpieczne miejsce.

11-stronicowe akta – na które składają się oficjalny dziennik prezydenta i dziennik połączeń z centrali Białego Domu – zostały przekazane przez Archiwa Narodowe na początku tego roku komisji specjalnej Izby badającej stycznie. 6 ataków.

Dokumenty pokazują, że Trump przez część dnia był aktywny przez telefon, dokumentując rozmowy, które prowadził z co najmniej ośmioma osobami rano i 11 osobami tego wieczoru. Luka ta stoi również w wyraźnym kontraście z obszernymi publicznymi doniesieniami o rozmowach telefonicznych, które prowadził z sojusznikami podczas ataku.


Dane Białego Domu zostały przekazane House’owi, który pokazuje ponad 7-godzinną przerwę w rejestrze telefonicznym Trumpa w styczniu. 6

05:30

Przewodniczący Jan. 6 Domowa komisja wyborcza, Rep. Bennie Thompson, Demokrata z Mississippi, nazwał zgłoszoną lukę w dzienniku „dotyczący.”

„Oczywiście nie ma ani sekundy w ciągu dnia, w którym prezydent Stanów Zjednoczonych nie jest gdzieś zarejestrowany” – powiedział Thompson we wtorek dla CBS News po podpisaniu ustawy w Białym Domu. Powiedział, że komisja zobaczy, „czy uda nam się to poskładać”.

„Zapis tego, co prezydent robił tego dnia, jest absolutnie niezbędny dla pracy komisji” – dodał Thompson.

Thompson powiedział również, że komisja nie ma jeszcze żadnych dowodów na to, że prezydent wykonał lub otrzymał w tym okresie telefony, ale „jeśli Kapitol Stanów Zjednoczonych jest opanowany, ktoś wykonał kilka telefonów. znajdź je”.

Panel Izby bada teraz, czy Trump komunikował się tego dnia za pośrednictwem kanałów zwrotnych, telefonów doradców lub osobistych telefonów jednorazowych, znanych jako „telefony z palnikami”, według dwóch osób posiadających wiedzę na temat sondy, które, podobnie jak inne osoby, z którymi przeprowadzono wywiady do tego raportu, wypowiadały się na warunek anonimowości w celu omawiania poufnych informacji. Komisja sprawdza również, czy otrzymała pełny dziennik z tego dnia.

Z zapisów wynika, że ​​były główny strateg Białego Domu Stephen K. Bannon – powiedział w swoim styczniowym. 5 podcast, że „jutro rozpęta się piekło” – rozmawiał z Trumpem dwukrotnie w styczniu. 6.

Rzecznik komitetu odmówił komentarza.

W oświadczeniu w poniedziałek wieczorem Trump powiedział: „Nie mam pojęcia, czym jest telefon z palnikiem, o ile mi wiadomo, nigdy nawet nie słyszałem tego terminu”.

Ale były doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton powiedział w wywiadzie We wtorek, po opublikowaniu doniesień CBS News-Washington Post, przypomina sobie, że Trump używał terminu „telefony z palnikiem” w kilku dyskusjach i że Trump był świadomy jego znaczenia.

Bolton powiedział, że on i Trump rozmawiali o tym, jak ludzie używali „telefonów z palnikami”, aby uniknąć kontroli ich połączeń.

Rzecznik Trumpa powiedział, że Trump nie miał nic wspólnego z rejestrami i zakładał, że wszystkie jego rozmowy telefoniczne zostały nagrane i zachowane.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Washington Post historia napisana wspólnie przez Costę i Woodwarda.

Ed O’Keefe i Arden Farhi przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Jake Paul nazywa gwiazdy UFC po Tyron Woodley KO: „Ja też ich zawstydzę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *