Czy usługi zdrowotne są zrównoważone z ekonomicznego punktu widzenia?

Ocena usług zdrowotnych z perspektywy ekonomicznej, prof. Dr. Özgen powiedział: „Fakt, że dodatkowe płatności z funduszu odnawialnego opierają się na punktach, również powoduje dodatkowe koszty dla szpitali. Niezależnie od tego, która procedura uzyska wyższą ocenę, lekarze wolą tę część. W rezultacie zasoby są przydzielane naszym szpitalom z wykorzystaniem zasobów publicznych lub w drodze płatności Ich kredyty zamiast oszczędności nie uwzględniają czynnika kosztowego. Bardzo przydatne.” Zachęca do wysokich wydatków.”

MEDİMAZİN – Ondokuz Mayıs University Wydział Lekarski, Katedra Zdrowia i Chorób Dziecięcych, Katedra Hematologii Dziecięcej, wykładowca profesor. Dr. Ansela Osgena Bardziej akademicki umysł napisał”„Czy usługi zdrowotne są zrównoważone ekonomicznie?” tytuł W swoim eseju Podkreślił znaczenie jakości i wydajności dla trwałości usług zdrowotnych.

Osgen stwierdził, że publiczna służba zdrowia jest nieefektywna ze względu na brak analizy kosztów i w swoim artykule umieścił następujące stwierdzenia:

„Ekonomia zdrowia pokazuje różne perspektywy w zależności od perspektywy. Perspektywa zmienia się w zależności od tego, czy patrzymy z daleka, czy z bliska, od wewnątrz czy z zewnątrz. Z drugiej strony obywatele żądają lepszej obsługi, bez względu na to, jaka ona jest. Or ile to kosztuje. Każdy chce lepszej jakości, ale nikt nie chce wyższej ceny. Nie chcę dawać. Czy koszt jest zrównoważony?

Dla trwałości usług zdrowotnych „Jakość i wydajność” Komponenty są kluczowymi wyznacznikami. Przecięcie tych dwóch parametrów, poruszających się w przeciwnych kierunkach, określa koszt świadczonej usługi. punkt przecięcia „Kategoria” Wręcz przeciwnie, skutkuje to niską jakością usług, co jest nie do zaakceptowania w służbie zdrowia. Jeśli „Wydajność” Ustalenie niekorzystnego punktu odcięcia będzie nie do utrzymania, bo koszty przekraczają możliwości budżetowe naszego kraju. Z tych powodów znalezienie najlepszego punktu spotkania w zakresie jakości i efektywności usług zdrowotnychKonsystencjaTo jest bardzo ważne.

READ  Dlaczego na Izrael nie nałożono sankcji: wydanie Z Report z listopada 2023 r. jest w kioskach

W publicznej służbie zdrowia przecięcie krzywej jakości i wydajności następuje arbitralnie. Niestety krzyżyk przesuwa się w obszarze, który ma niekorzystny wpływ na wydajność. Najważniejszym powodem jest to, że nic nie wskazuje na to, aby w praktyce przeprowadzano analizę kosztów. Niestety, w służbie zdrowia niepraktyczne jest obliczanie kosztów, które musi ponieść nawet sprzedawca uliczny.

Obowiązujące obecnie powtarzające się współpłaty są punktowe i powodują dodatkowe koszty dla szpitali. Niezależnie od tego, która procedura uzyska najwyższy wynik, lekarze wolą tę część. Naturalną konsekwencją tego jest to, że preferencje transakcyjne mogą istnieć niezależnie od kosztów. Dzięki temu nasze szpitale, korzystając ze środków publicznych, Wypłata pożyczek bez względu na przydzielone środki i składniki kosztówZachęca do większego wydawania niż oszczędzania. „Chociaż budżet naszego kraju jest wystarczająco mocny, aby pokryć tę sytuację, sytuacji tej nie da się utrzymać”.

Pełny artykuł Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *