Najświeższe wiadomości | Otwarcie nowych bram granicznych z Iranem jest w porządku obrad! Prezydent Erdogan: Prace trwają

Prezydent Erdogan wziął udział w „Forum Biznesu Turcja-Iran”, które odbyło się w Kompleksie Prezydenckim w ramach wizyty prezydenta Iranu Ibrahima Raisiego w Turcji. Przemawiając tutaj, prezydent Erdoğan przypomniał, że zebrał się dzisiaj na 8. posiedzeniu Rady Współpracy Wysokiego Szczebla Turcja-Iran.

Najświeższe wiadomości | Główne przemówienia prezydenta Erdoğana na Forum Biznesu Turcja-Iran

Ataki terrorystyczne w Kirmanie

Erdoğan, który stwierdził, że odbył jedynie krótkie spotkania z prezydentem, zauważył, że do spotkania przedstawicieli doszło później.

Życząc Bożego miłosierdzia Irańczykom, którzy zginęli w ataku terrorystycznym w Kermanie, oraz szybkiego powrotu do zdrowia rannym, Erdogan powiedział: „Jako Turcja i naród turecki całym sercem podzielamy ból narodu irańskiego. Działania te są nie tylko wymierzone w Irańczyka, ludzi, ale spokój, cisza i stabilność naszego regionu. To jest krwawe. I „Wierzę, że zdezorientowani handlowcy, którzy żywią się łzami, nie osiągną swoich celów” – powiedział.

Erdogan wyraził przekonanie, że forum będzie korzystne dla dalszego wzmocnienia współpracy gospodarczej i handlowej między Turcją a Iranem, dodając, że ma nadzieję, że działanie to zachęci do nowych projektów, współpracy i inwestycji w stosunkach gospodarczych i biznesowych.

READ  Prawybory do Sądu Najwyższego stanu Wisconsin w 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *