Nie przegap! Czas koniunkcji planeta-księżyc poniedziałek rano

Spójnik czas! To jest widok półkuli północnej. Widok półkuli południowej poniżej jest jeszcze lepszy. Księżyc, błyszcząca Wenus i słabszy Mars i Saturn łączą się w koniunkcji w ciągu 8-stopień koło 27 i 28 marca 2022 r. Wykres za pośrednictwem Johna Jardine’a Gossa.

Poranek 28 marca: Wow

We wczesnym porannym niebie Powiększający się Księżyc księżyc był w pobliżu trzech planet, a teraz seria spójniki ma się wydarzyć. Uważaj na te światy w poniedziałek rano, 28 marca 2022 r., kiedy one i księżyc zmieszczą się w 8-stopniowym okręgu na kopule nieba.

Mars jest 4 stopni na północ od księżyca w 3 UTC 28 marca
Wenus to 7 stopni na północ od księżyca w 10 UTC 28 marca.
Saturn jest 4 stopni na północ od księżyca w 12 UTC 28 marca.
Wenus jest 2 stopni północ Saturn w 13 UTC 29 marca.

Widok z 28 marca jest naprawdę oszałamiający. A jeśli dostaniesz świetne zdjęcie, prześlij to do nas!

Zajrzyj tutaj, aby zobaczyć zdjęcia księżyca i planet z marca 2022 r.

Uwaga dla użytkowników teleskopu: słaba kometa, 22P / Kopffjest również w pobliżu planet 27 i 28 marca. Ale at 11 magnitudoa gdy wstaje świt, będziesz potrzebować teleskopu, aby go uchwycić, a także ciemnego nieba i doświadczenia w obserwowaniu słabych obiektów.

Widok z półkuli południowej

Btw, widok jest jeszcze lepszy z półkuli południowej, ponieważ ścieżka ekliptyki wznosi się pod bardziej stromym kątem od horyzontu. Nie tylko zobaczysz Wenus, Marsa i Saturna w pobliżu Księżyca, ale możesz nawet dostrzec Jowisza przed wschodem słońca.

Wenus, Mars i Saturn na górze, Jowisz blisko horyzontu, księżyc po prawej, stroma zielona linia ekliptyki.
Poranne niebo 28 marca dla obserwatorów nieba na półkuli południowej. Szczęściarz! Ekliptyka – czyli ścieżka słońca, księżyca i planet na naszym niebie – tworzy ostry kąt z horyzontem świtu w jesienne poranki; Dlatego akcja toczy się dla Ciebie bezpośrednio nad wschodem słońca, a nie z boku, jak dla ludzi na półkuli północnej. Wykres za pośrednictwem Johna Jardine’a Gossa.

Konkluzja: Zobacz poranne planety – Wenus, Mars i Saturn – w koniunkcji, a także księżyc, który dołącza do widoku 27 i 28 marca 2022 r. Na półkuli południowej możesz również zobaczyć Jowisza.

Przeczytaj: Przewodnik po nocnym niebie EarthSky na marzec-kwiecień 2022

READ  Wezwanie Demirtaşa zostało odebrane; HDP jedzie na nadzwyczajny kongres

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *