Cevdet Yılmaz ogłosił swoje cele gospodarcze na rok 2025

Wiceprezydent Cevdet Yılmaz zapowiedział, że w przyszłym roku zamierza obniżyć inflację poniżej 20 proc.

Yilmaz, „W 2026 r. nasz kraj powróci do stanu jednocyfrowego. Zaplanowaliśmy to i zaprogramowaliśmy”. powiedział. Yilmaz też „Zapobieganie występowaniu nieuczciwych praktyk cenowych” Wskazał na przyszłość regulacji prawnych.

Wiceprezydent Cevdet Yılmaz powiedział w swoich oświadczeniach dla TRT HABER, że wielkość gospodarcza Turcji przekroczyła 1 bilion dolarów. „Jesteśmy 17. największą gospodarką na świecie i 11. największą gospodarką według parytetu siły nabywczej”. powiedział.

Yılmaz powiedział, że dochód Turcji na mieszkańca przekroczył 13 tysięcy dolarów, a eksport i turystyka wykazały dobre wyniki. Powiedział, że deficyt na rachunku obrotów bieżących, który w maju ubiegłego roku wyniósł około 60 miliardów dolarów, pod koniec roku zmniejszył się do 45 miliardów dolarów i obecnie wynosi 31 miliardów dolarów.

Wiceprezydent Yilmaz powiedział, że zaczynają być widoczne skutki planu działania w walce z inflacją, i dodał: „W zeszłym roku nasza średnia miesięczna inflacja wyniosła 4,3. Ostatni raz zaobserwowaliśmy inflację w marcu na poziomie 3,2. Oczekujemy, że w nadchodzących miesiącach będzie ona dalej tracić dynamikę”. powiedział. Yilmaz podkreślił, że zmniejszenie inflacji jest ich najwyższym priorytetem. „Jeśli obywatele uważają teraz inflację za kwestię o najwyższym priorytecie, jest to również kwestia o pierwszym priorytecie dla rządu. W przyszłym roku chcemy osiągnąć poziom poniżej 20 procent, a do 2026 r. nasz kraj powróci do punktów jednocyfrowych. Zrealizowaliśmy plan Plan na to.” powiedział.

Yilmaz powiedział także, że wzrósł napływ kapitału zagranicznego do Turcji. „W niektórych kręgach celowo podejmowano próby wyrządzenia szkody tureckiej gospodarce. Po 22 marca na samej giełdzie widzimy wpływy 1,2 miliarda dolarów”. powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *