Plac Taksim nie nadaje się do zgromadzeń i demonstracji

Centrum wiadomości T24

ministrem spraw wewnętrznych Ali Yerlikayaogłosił, że 1 maja nie będzie obchodzony w Taksim.

Yerlikaya, „Nigdy nie pozwolimy organizacjom terrorystycznym wzywającym media społecznościowe do przekształcenia obchodów Święta Pracy i Solidarności 1 maja w platformę działania i propagandy”. powiedział.

„Naszym priorytetem jest pokój i bezpieczeństwo”

Minister kontynuował swoje uwagi w następujący sposób. „Oczywiście spokój, bezpieczeństwo i porządek publiczny tak ważnego megamiasta są dla nas priorytetem. Jak wiecie, miejsce i przebieg spotkań i demonstracji na terenie całego Stambułu ustala i ogłasza nasz gubernator co roku w styczniu.

W tym roku w Stambule ogłoszono 40 różnych lokalizacji i tras. Podobnie jak w latach ubiegłych na zgłoszone stanowiska możliwe są zgłoszenia od konfederacji pracy i zrzeszonych w nich związków zawodowych.

Jednak w tym roku federacja i niektóre związki złożyły wniosek o świętowanie 1 maja w Taksim i nadal wzywają do zorganizowania spotkania w Taksim. Mówi się jednak, że te prośby nie zostaną spełnione. Zostało to ogłoszone na piśmie przez naszego gubernatora Stambułu. Widzimy także, że w zeszłym tygodniu organizacje terrorystyczne wzywały do ​​odwiedzenia placu Taksim na 54 różnych kontach w mediach społecznościowych.

„Plac Taksim nie nadaje się do spotkań i demonstracji”

Chcę to tutaj bardzo wyraźnie podkreślić. Plac Taksim nie jest wyznaczonym i notyfikowanym miejscem i trasą w zakresie ustawy o zgromadzeniach i demonstracjach. Ponieważ plac Taksim i jego okolice Nie nadaje się do spotkań i demonstracji. Ruch kołowy i pieszy na tym obszarze jest bardzo intensywny, co utrudnia realizację środków bezpieczeństwa i stwarza poważne zagrożenie dla ochrony praw i wolności osobistych.

Organizacje terrorystyczne wzywające media społecznościowe w imię ochrony praw i wolności, prawa własności, prawa do wolnego handlu, prawa do podróżowania i innych praw i wolności osobistych nigdy nie zmienią obchodów 1 maja Święta Pracy i Dnia Solidarności na rzecz akcji i propagandy.

Środki ostrożności

Drodzy przyjaciele. W sumie 29 ulic w Stambule oraz ulice prowadzące do tych ulic zostaną zamknięte dla ruchu 1 maja, aby w spokojnej i bezpiecznej atmosferze świętować 1 maja Dzień Pracy i Solidarności. Ponownie łącznie w 264 punktach na terenie województwa rozmieszczonych będzie 42 tys. 434 policjantów. Ponadto 1 maja w Dniu Pracy i Jedności ograniczona liczba przedstawicieli Konfederacji i zrzeszonych w niej związków zawodowych, którzy zwrócili się do gubernatora Stambułu, będzie mogła złożyć wieniec, złożyć oświadczenie prasowe i obejrzeć chwilę pod pomnikiem Taksima . Pokój pozostawia goździki na polu śnieżnym.

Zanim tu przyjechałem, otrzymałem od naszego Gubernatora szereg wniosków w tej sprawie. Jest 11 wniosków, chciałbym je policzyć: swoje zgłoszenia złożyli Türk İş, Hak İş, Independent Hepsen, United Public Is, Independent Teçsen, Memursen, Haksen, Mesam, Sime Sen, Sahim Sen. Powiedzieli naszej policji i urzędowi gubernatora o liczbie czynności, które chcą wykonać w Taksim, takich jak złożenie wieńców, uczczenie minutą ciszy i wygłaszanie oświadczeń prasowych. W poprzednich latach wnioski są kontynuowane.

„Nasze prawo referencyjne a prawa człowieka”

Drodzy Przyjaciele, Jak powiedzieliśmy pierwszego dnia naszej kadencji, skupiamy się głównie na prawie i prawach człowieka. Nie uznajemy kompromisów w zakresie korzystania z indywidualnych praw i wolności. Praca jest bardzo świętą koncepcją i z całego serca wyrażam, że bez pracy nie byłoby Turcji. Jak powiedział założyciel naszej republiki Kazi Mustafa Kemal Atatürk, cel narodowy jest postawiony. Znalezienie sposobów, aby to osiągnąć, nie jest trudne. „Nie potrzebujemy niczego poza jednym, aby być pracowici, tak, nasi pracownicy o wielkich sercach, ciężko pracujący ludzie o zdrowym rozsądku, których święty pot spływa na fundamenty starszych”. Potężna Turcja.”

Drodzy dziennikarze, jeszcze raz gratuluję wszystkim naszym pracującym braciom i siostrom z okazji Dnia Pracy i Solidarności przypadającego 1 maja i pozdrawiam Was z miłością i szacunkiem.

READ  Stracił przewodnictwo ze względu na pseudonim swojego członka.

Szczegóły wkrótce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *