Były sekretarz obrony Ashton Carter niespodziewanie zmarł w wieku 68 lat

Były sekretarz obrony, Ashton Carter, zmarł niespodziewanie w wieku 68 lat, powiedziała jego rodzina.

Carter zmarł w poniedziałek wieczorem w Bostonie w wyniku „nagłego zdarzenia sercowego”.

Pełnił funkcję sekretarza obrony za byłego prezydenta Barack Obama Od lutego 2015 do stycznia 2017.

wrz. Prezydent Barack Obama słucha przemówienia sekretarza obrony Asha Cartera pod pomnikiem Pentagonu w Arlington w stanie Nowy Jork, 11 czerwca 2016 r.

Leigh Vogel/WireImage/Getty Images, PLIK

Carter, który studiował na Uniwersytecie Yale i był stypendystą Rhodesa, dołączył do Departamentu Obrony za byłego prezydenta Billa Clintona. Później pełnił funkcję sekretarza obrony ds. zakupów, technologii i logistyki w latach 2009–2011 oraz zastępcy sekretarza obrony w latach 2011–2013.

Został nominowany do zastąpienia Chucka Hagela na stanowisku sekretarza obrony w grudniu 2014 roku. Został potwierdzony 93-5 przez Senat w lutym 2015 r.

„Jako sekretarz rozpoczęła udaną kampanię mającą na celu pokonanie ISIS w Iraku i Syrii, otworzyła wszystkie pozycje bojowe dla kobiet i nawiązała nowe kontakty między Departamentem Obrony a narodową społecznością technologiczną” – powiedziała jej rodzina w oświadczeniu. „Chociaż był znany z głębokiego zrozumienia technologii wojskowej, broni jądrowej i spraw międzynarodowych, sekretarz Carter nie uwielbiał niczego więcej niż spędzania czasu z żołnierzami, częstego odwiedzania sił USA w Iraku i Afganistanie. [with his wife Stephanie]”.

Towarzyszyła mu żona i dwoje dzieci, Ava i Will.

Na zdjęciu: sekretarz obrony Ashton Carter odpowiada na pytania podczas konferencji prasowej w Pentagonie 25 lipca 2016 r.

Sekretarz obrony Ashton Carter odpowiada na pytania podczas konferencji prasowej w Pentagonie 25 lipca 2016 r.

Agencja Anadolu/Getty Images, plik

Oprócz prowadzenia amerykańskiej ofensywy przeciwko ISIS, Carter nadzorował okres w Departamencie Obrony, w którym zniesiono wszelkie ograniczenia dotyczące kobiet służących w walce. Usunięto zakaz O osobach transpłciowych w wojsku Zasada została później obalona Przez ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa.

Po odejściu z administracji Cartera dołączył do Belfer Center w Kennedy School Uniwersytetu Harvarda, pełniąc funkcję jego dyrektora przez ostatnie pięć lat. Zanim dołączył do rządu USA, Kennedy uczył w szkole w latach 80-tych.

READ  Nominowany przez Trumpa zrezygnował po walce z demokratycznymi regulatorami bankowymi

Douglas Elmendorf, dziekan Harvard Kennedy School, napisał o swoim przyjacielu: „Chcę wyrazić moją wdzięczność za jego wnikliwość i mądrość, jego niezachwiane zaangażowanie w próby uczynienia świata lepszym miejscem oraz jego wiarę, że Szkoła Kennedy’ego może znacząca różnica na świecie, dla jego uczniów i kolegów. Jego hojność oraz jego serdeczna i pełna miłości przyjaźń ze mną. Będę za nim bardzo tęsknić.”

Mark Osborne z ABC News przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *