Burmistrz Uvalde mówi, że boi się ukryć śledztwo w sprawie strzelaniny w szkole, wzywa gubernatora Teksasu Abbotta do interwencji

„Nie mam 100% zaufania do DPS, ponieważ uważam, że to przykrywka” – powiedział z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie. Ponad godzinę, żeby zaatakować bandytę.

„McGraw ukrywa swoje agencje”, kontynuował McLaughlin w swoim ostrym ataku na dyrektora DPS, pułkownika Stevena McGrawa.

Ale McLaughlin powiedział CNN we wtorek, że pełna historia masakry z 24 maja nie wychodzi, częściowo dlatego, że Texas DPS nie był przejrzysty.

„Każda firma w tym korytarzu musi dzielić się winą” – powiedział. Pracownicy z Kilka organów ścigania zgromadziło się w szkole i poza nią Zanim bandyta został zakwestionowany i zabity.

McLaughlin powiedział w wywiadzie: „W tym momencie nie wiem, w co wierzyć, a w co nie wierzyć”.

I chociaż mówi, że ufa ludziom TPS, którzy służą jego społeczności, nie ufa wyższej kadrze zarządzającej.

CNN zwróciła się do DPS o komentarz i została skierowana do prokuratora okręgowego Christiny Mitchell Busbee z 38. okręgu sądowego, aby uzyskać szczegółowe informacje. Funkcjonariuszem, który zlecił śledztwo, jest Wydział DPS Texas Rangers.

Sekretarz prasowy DPS Erica Beltran powiedziała: „Departament Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie jest zaangażowany we współpracę z wieloma organami ścigania, aby uzyskać odpowiedzi, których wszyscy szukamy”.

McLaughlin powiedział, że nie otrzymał wyjaśnienia „od nikogo” od dnia po strzelaninie, kiedy gubernator Teksasu Greg Abbott i inni pojechali do Uvalde, aby powiedzieć im, co się stało.

A jednak, powiedział, kluczowe fakty nie pokrywają się z osią czasu… Oś czasu, która została już drastycznie zmieniona Po ataku Abbott i inni chwalili organy ścigania.

„Straciłem nadzieję, ponieważ historia zmieniała się tak wiele razy od DPS, a kiedy zadawaliśmy pytania, nie otrzymywaliśmy odpowiedzi”.

McLaughlin Poprosił Departament Sprawiedliwości USA o przeprowadzenie dochodzenia Organy ścigania reagują, a prace właśnie się rozpoczęły.

Powtórzył, że jego celem było dotarcie z prawdą do rodzin dwojga nauczycieli i 19 dzieci w wieku od 9 do 11 lat, które tego dnia zostały zastrzelone.

READ  Raport autorstwa Akşenera, Babacana i Davutoğlu

I zaprosił Abbotta, by wrócił do Uvalde, by porozmawiać z pogrążonymi w żałobie krewnymi.

„Te rodziny chcą porozmawiać z gubernatorem i sprawić, by przyszedł i się z nimi zobaczył” – powiedziała, dodając, że napisała do Abbott, aby złożyć wniosek i powtórzyć swoje obawy dotyczące przesłuchania.

Rzecznik Abbott, Rene Eise, nie odpowiedział na konkretne pytanie, kiedy gubernator Teksasu powróci do Uvalde, ale powiedział, że „będzie nadal odwiedzać społeczność Uvalde i lokalnych przywódców”.

Powiedział, że rodziny ofiar i opinia publiczna „zasługują na pełną prawdę o tym, co wydarzyło się tego tragicznego dnia”, i kontynuował: „Gubernator Abbott i jego biuro będą nadal współpracować z przywódcami państwowymi i lokalnymi, takimi jak burmistrz McLaughlin, aby wspierać i zapewniać wszystkie zasoby dostępne dla społeczności Uvalde, gdy wracają do zdrowia ”.

Eas podkreślił również to, co firma Abbott już zrobiła, w tym wystosowała oświadczenie o katastrofie oraz przeznaczyła pieniądze i inne zasoby, aby uczynić szkoły bezpieczniejszymi i wspierać zdrowie psychiczne.

McLaughlin Abbott, US Sens. DPS przedstawił swoje pierwsze podsumowanie tego, co się wydarzyło, zanim Abbott poprowadził konferencję prasową z Johnem Cornynem i Tedem Cruzem oraz innymi urzędnikami.

On Arredondo, The Komendant szkoły szkolnej oskarżył go później o bezczynnośćtam też stał pod ścianą. Burmistrz powiedział, że się nie odzywa i nikt go nie pytał.
McLaughlin po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę całego kraju, kiedy wykrzykiwał przekleństwa na pierwszej konferencji prasowej po strzelaninie. Beto O’Rourke, były prezydent i kandydat do Senatu, obecnie kandydujący na gubernatora, próbował zmierzyć się z Abbottem..

Powiedział, że nie był tym zdenerwowany, ponieważ na widowni były rodziny pogrążone w żałobie.

„To nie jest miejsce, w którym można wejść i zacząć krzyczeć. To po prostu doprowadzało mnie do szału, ponieważ to nie było miejsce ani czas” – powiedział.

READ  Sędzia odrzuca ofertę golfistów LIV do gry w playoffach PGA Tour FedEx Cup

McLaughlin powiedziała, że ​​sprzeciwiała się polityce z obu stron sytuacji, w której rodziny wciąż czekają na odpowiedzi.

Potępiał, jak wszystko jest podzielone według partyjnych linii politycznych i chciał mieć jakąś debatę, niezależnie od tego, czy była to Republikańska, czy Demokratyczna. Powiedział, że popiera podniesienie wieku, w którym ktoś może kupić karabin szturmowy, z 18 do 21 lat i zapewnienie ulepszonej kontroli przeszłości młodszym nabywcom. Powiedział, że kupił karabin szturmowy, kiedy myślał, że zostanie zakazany, ale nigdy go nie używał.

McLaughlin został zapytany o to, jak bardzo był otwarty.

Powiedział, że Arredondo zdecydował się złożyć przysięgę za zamkniętymi drzwiami na miejsce w radzie miasta, które zdobył przed strzelaniną, ponieważ nie chciał wystawnej ceremonii po śmierci tak wielu dzieci. Z Arredondo Zrezygnował z tego stanowiska i jest oddzielny Umieszczony na urlopie administracyjnym Z jego pracy.
Zdjęcia rodzinne pokazują sześciu zabitych w Robb Elementary.  W górnym rzędzie, od lewej do prawej: Xavier Lopez, Eva Mireles i Jose Flores Jr.  Na dole, od lewej do prawej: Uziah Garcia, Ameri Joe Garza i Lexi Rubio.

Na razie McLaughlin myśli o tym, jak uczniowie poradzą sobie w nowym roku szkolnym, który rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

Uvalde znajduje się w pobliżu granicy z Meksykiem, a szkoły są często zamykane z powodu imigracji i innych działań organów ścigania, powiedział.

„Jak się poczujemy 15 sierpnia, kiedy zaczniemy szkołę i kiedy te inicjatywy pojawią się w mieście?” on zapytał.

„Jak wyglądają te rodziny? Jak będą się czuć te dzieci? Jak będą się czuć ci rodzice?”

McLaughlin, którego kadencja burmistrza kończy się w 2024 roku, powiedział, że teraz skupia się na rodzinach tych, którzy nie wrócili do domu z Robb Elementary.

„Chcę, aby te rodziny się zamknęły. Nic nie uleczy ich bólu, nigdy nie uleczy tego bólu, ale muszą wiedzieć, co się stało, muszą znać prawdę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *