Amazon również zajmuje się grupą w walce z dostawami żywności

Kryzys finansowy otwiera nowe możliwości w branży dystrybucji żywności Amazonka.

W środę zawarł umowę z gigantem e-commerce Grupa Amazon Prime w Stanach Zjednoczonych umożliwia abonentom rezygnację z opłat za dostawę zamówień z niektórych restauracji. Raport Przez Just Eat Takeaway.com, holenderską firmę będącą właścicielem Grubhub.

Umowa daje Amazonowi opcję zakupu 2 procent udziałów w grupie za nieujawnioną, ale wyjątkowo niską cenę, czytamy w oświadczeniu. Amazon mógłby kupić dodatkowe 13 procent udziałów w firmie po nieokreślonej „cenie opartej na formule”, która zależałaby od osiągnięcia przez Grubhub określonych celów wydajnościowych, takich jak dodanie nowych klientów.

W 2021 Grubhub stracił 403 mln euro, czyli około 410 mln dolarów. Powiedział, że umowa z Amazonem zwiększy jego zarobki i przepływy pieniężne od przyszłego roku. Umowa z Amazonem odnawia się automatycznie co roku, chyba że jedna ze stron zdecyduje się zrezygnować.

JustEat bada sposoby zamontowania Grubhuba po dwóch latach płacenia, podkreślając zmieniające się poglądy na firmy dostarczające żywność. 7,3 miliarda dolarów Zdobyć. Perspektywy branży ucierpiały, ponieważ zniesiono ograniczenia pandemiczne i skurczył się popyt na zaopatrzenie restauracji. Niedobory siły roboczej i zwiększone Przepisy rządowe Dodano nowe koszty. W niedawnym raporcie badawczym analitycy Berenberg Bank oszacowali, że grupa przyniesie ze sprzedaży mniej niż 1 miliard dolarów.

Just Eat, największa europejska platforma dostaw żywności, poinformowała, że ​​nadal bada częściową lub pełną sprzedaż Grubhuba pod presją inwestorów, aby poprawić swoją działalność. Grubhub kontroluje około 13 procent amerykańskiego rynku dostaw żywności, w porównaniu z prawie 60 procentami w przypadku DoorDash i 24 procentami w przypadku Uber Eats, a Grubhub odnotowuje niższą sprzedaż na klienta niż jego główni konkurenci. Drugi ruch Bloomberga. Akcje Just Eat spadły w tym roku o ponad 60 procent, nawet po dużym wzroście w środowych wiadomościach Amazon.

READ  Bezpieczeństwo Buffalo Bills Tamar Hamlin wypisana ze szpitala | Rachunki Buffalo

Amazon posiada udziały w Deliveroo, brytyjskiej firmie dostarczającej jedzenie, której udziały spadły w tym roku o około 50 procent. Inna europejska firma dostarczająca żywność, Delivery Hero, odnotowała spadek kursu akcji o ponad 60 procent. Akcje Ubera i DoorDash spadły w tym roku o prawie 50 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *