Buffett’s Berkshire kupił udziały Activision Blizzard tuż przed umową z Microsoft

Według piłowanie późny poniedziałek w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Berkshire Hathaway (BRKB) kupił prawie 14,7 mln akcji Activision Blizzard (ATVI) w czwartym kwartale 2021 r. Udział był wówczas wart około 975 mln USD, średnia cena 66,53 USD za akcję.
Ale Activision Blizzard kosztuje teraz około 81,50 USD za akcję po akcji Microsoft (MSFT) Transakcja o wartości prawie 70 miliardów dolarów, ogłoszona w zeszłym miesiącu. Oznacza to, że udział Berkshire jest obecnie wart około 1,2 miliarda dolarów, co przekłada się na szybki wzrost o 22,5%.

A jeśli umowa zostanie zatwierdzona, Berkshire może zarobić jeszcze więcej. Oferta Microsoftu dla Activision Blizzard wycenia firmę na 95 dolarów za akcję w gotówce.

Inwestycja w Activision Blizzard jest trochę nie do przyjęcia dla Berkshire, biorąc pod uwagę, że Buffett jest bardziej znany z kupowania udziałów w ciężkich, bardziej wartościowych firmach, takich jak banki, podstawowe produkty konsumenckie, takie jak ukochany Buffett Coca-Cola (KO)oraz zapasy ropy naftowej.
Mimo to Activision Blizzard, przed przejęciem przez Microsoft, był również rodzajem klasycznych, nieprzychylnych akcji, które uwielbia Buffett. Akcje Activision Blizzard spadły o prawie 30% w 2021 r. z powodu skandal związany z molestowaniem seksualnym oraz opóźnione uruchomienie kilku kluczowych gier.
A w ciągu ostatnich kilku lat Berkshire poczyniło więcej kroków w kierunku technologii. jabłko (AAPL) jest obecnie największą inwestycją firmy, a Berkshire ma nawet niewielki udział w Amazonka (AMZN) i firma zajmująca się oprogramowaniem w chmurze Płatek śniegu.

Nie jest również jasne, czy Buffett był siłą napędową decyzji o zainwestowaniu w Activision Blizzard, czy też wezwanie zostało wykonane przez jednego z poruczników inwestycyjnych, którzy zarządzają ogromnym portfelem Berkshire z Buffettem: Ted Weschler i Todd Combs. Combs jest także dyrektorem generalnym firmy Geico, której właścicielem jest Berkshire.

READ  Tarzan ma kłopoty, ale nasze sprawy miejskie układają się dobrze.

Berkshire nie inwestuje w Microsoft, mimo że Buffett jest dobrym przyjacielem współzałożyciela Microsoft, Billa Gatesa.

Buffett ustąpił, gdy powiernik Fundacji Billa i Melindy Gates W zeszłym roku, wkrótce po tym, jak Bill i Melinda ogłosili plany rozwodu. Bramy zrezygnowałem z tablic zarówno Microsoft, jak i Berkshire Hathaway w 2020 roku.
Bill Gates również nie pełni już funkcji wykonawczej w Microsoft i przekazał dużą część udziałów, które posiadał w firmie, na cele charytatywne. Bramy oraz w formie bufetu są obecnie czwartymi i szóstymi najcenniejszymi ludźmi na świecie, według Forbesa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *