Brytyjscy konserwatyści stracili swoje „bezpieczne” miejsce, pokonując Borisa Johnsona

LONDYN – Brytyjska Partia Konserwatywna przegrała piątkowe wybory w dystrykcie, który reprezentuje od ponad wieku, drugi cios zadany premierowi Borisowi Johnsonowi w ciągu tygodnia – trwający od tygodnia wstrząs polityczny.

Wyścig o wybór nowego posła do Parlamentu North Shropshire, w pobliżu granicy z Walią w północno-zachodnim Londynie, był w czwartek jednym z największych ostatnich sondaży, w których wyborcy opuścili Partię Konserwatywną i zagłosowali na centrowych Liberalnych Demokratów. Lata.

Helen Morgan, zwycięska kandydatka Liberalnych Demokratów, pokonała byłego ustawodawcę Partii Konserwatywnej Owena Pattersona o prawie 23 000 w ostatnich wyborach powszechnych w 2019 roku. Były minister gabinetu, który piastuje to stanowisko od 1997 roku, p. Patterson, w końcu zrezygnowany. Pan go uratować. Chociaż próba Johnsona nie powiodła się, miesiąc później kampania złamała zasady.

Awaria trwa nadal Bunt we wtorek W którym pan Około 100 prawodawców Johnsona odmówiło poparcia rządowych planów ograniczenia szybkiego rozprzestrzeniania się wariantu wirusa koronowego Omicron. Pan. Johnson był zakłopotany, a rebelianci polegali na wsparciu opozycyjnej Partii Pracy, aby przeprowadzić jego działania i uzurpować sobie władzę.

Kiedy ogłoszono wyniki w piątek wczesnym rankiem w North Shropshire, pani Morgan otrzymała 17 957 głosów; Konserwatysta Neil Shastri-Hurst miał 12 032; I Ben Wood, 3686 dla zespołu Partii Pracy. Głosować Liczenie głosów w czwartkowych wyborach odbyło się w nocy.

„Mieszkańcy North Shropshire przemawiali dziś w imieniu Brytyjczyków”. Pani Morgan powiedziała po swoim zwycięstwie. „Boris Johnson, impreza się skończyła”, powiedzieli głośno i wyraźnie.

Pan. Dodał, że wyborcy zdecydowali, że Johnson „nie nadaje się do przewodzenia i że chcą zmian”. Podziękował zwolennikom Partii Pracy, którzy na niego głosowali, mówiąc: „Wspólnie pokazaliśmy, że konserwatystów nie da się pokonać układami za zamkniętymi drzwiami, ale zdrowym rozsądkiem przy urnie wyborczej”.

Chociaż Liberalni Demokraci liczyli na niespodziewane zwycięstwo, liczebność ich większości była znacząca i nieoczekiwana. Lider partii, Ed Davey, określił tę decyzję jako „moment przełomowy”: „Miliony ludzi były wyczerpane wczoraj wieczorem przez wyborców z powodu Borisa Johnsona i niemożności zapewnienia przywództwa przez cały czas. North Shropshire przemówiło w ich imieniu.

READ  Kuba: huragan Ian zabija co najmniej 2 osoby i pozbawia energię na całej wyspie

Przed utratą mandatu, dwa lata po wygraniu miażdżącego zwycięstwa w wyborach powszechnych w grudniu 2019 r., pan.

Aby rozpocząć głosowanie nad wotum nieufności, jego 54 deputowanych musi napisać do Grahama Brady’ego, przewodniczącego komisji reprezentującej konserwatywnych backbencherów. Takie listy są poufne, ale analitycy nie wierzą, że taka okazja jest bliska. Parlament odpoczywa, dając Johnsonowi krótki polityczny oddech.

Mimo to piątkowe wyniki mogą spotęgować chaos na Downing Street, ponieważ North Shropshire było jednym z najbezpieczniejszych miejsc dla Partii Konserwatywnej, obszaru popierającego Brexit w Wielkiej Brytanii. Czy definiujący program polityczny Johnsona.

Pomimo swojego proeuropejskiego stanowiska, wspierani przez Partię Pracy Liberalni Demokraci w North Shropshire w wyborach powszechnych w 2019 roku z powodzeniem zaprezentowali się jako jedyne wiarygodne wyzwanie dla torysów w okręgu wyborczym.

Robiąc to, wydaje się, że przekonali znaczną liczbę wyborców Partii Pracy do nawrócenia się na siebie w celu pokonania konserwatystów. Liberalni Demokraci na początku tego roku Są to Pan Wygranie kolejnego miejsca na przyjęciu Johnsona wywołało kolejny wrzawę W dobrze sytuowanej dzielnicy Sesham i Amersham w północno-zachodnim Londynie.

Do pewnego stopnia panie Okoliczności, w których Patterson zrezygnował, były zawsze trudne do obrony w okręgu wyborczym North Shropshire dla Partii Konserwatywnej. Ale w zeszłym miesiącu, po nieudanych próbach ratowania Pattersona, Patterson stał się głównym architektem sytuacji. Krytycy twierdzą, że Johnson tam był.

Po tym Pan Pozycja Johnsona została osłabiona w zeszłym roku, gdy jego pracownicy rzekomo zorganizowali przyjęcia bożonarodzeniowe podczas zakazu kontroli wirusa koronowego na Downing Street.

Sekretarz gabinetu Simon Case bada zarzuty, a jego raport ma być wkrótce. Pan. Johnson staje również przed pytaniem, czy jego własna etyka wprowadziła konsultanta w błąd co do tego, co wiedział o źródle finansowania drogiego projektu jego mieszkania na Downing Street.

READ  Próbka DNA pobrana z wymytego ciała pasowała do zaginionego Merva

Według pana. Spadł również rating Johnsona. Analitycy polityczni stwierdzili, że biorąc pod uwagę transakcyjny charakter jego partii, może to narazić premiera na ryzyko.

„Partia torysów jest bezwzględną machiną do wygrywania wyborów” – powiedział Jonathan Powell, były dyrektor naczelny premiera Tony’ego Blaira. „Jeśli to się utrzyma w cyklu wyborczym, partia wkrótce go usunie”.

Jednak pomimo niestabilnego środowiska politycznego, większość wyborców coraz bardziej obawia się wpływu odmiany Omicron, przygotowując się do świąt.

Pan. Johnson ma nadzieję na ożywienie polityczne w szybkim wydaniu szczepionek wzmacniających wirusa koronowego. Jego szczęście odżyło, gdy wczesna brytyjska próba szczepień na początku tego roku była szybka i skuteczna, co pozwoliło krajowi na zniesienie wszystkich ograniczeń w lipcu.

Przemawiając przed wynikami North Shropshire, Matthew Goodwin, profesor polityki na Uniwersytecie w Kent, powiedział: Johnson mógł wyzdrowieć, ale powiedział, że jego błędy mogą narazić Partię Pracy na niebezpieczeństwo przekazania kolejnych wyborów.

„Nie sądzę, że dla Johnsona to już koniec”, powiedział profesor Goodwin. „Myślę, że jest to możliwe”. Dodał: „Ale Johnson wkroczył na tę granicę, aby opozycja nie musiała wygrywać wyborów, ponieważ rządy je przegrywają”.

Pan. Johnson został wybrany na lidera swojej partii w 2019 roku, ponieważ wygrał wybory i obiecał zapewnić wyjście Wielkiej Brytanii z UE.

W obecnym stanie jego pozycja może zostać naruszona, jeśli zostanie uznany za urzędnika wyborczego partii, powiedział profesor Goodwin, Mr. Za Johnsonem, powiedział, wśród konserwatywnych prawodawców panuje przekonanie, że „nie ma żadnego programu filozoficznego ani intelektualnego”. Premier.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *