Biden ma duży problem z olejem. Oto, co musisz wiedzieć o najnowszej decyzji OPEC+.

Wersja tej historii pojawiła się w biuletynie CNN What Matters. Zarejestruj się za darmo, aby otrzymać go w swojej skrzynce odbiorczej Tutaj.


Waszyngton
CNN

Już za kilka tygodni przed listopadowymi semestrami cztery listy prześladują prezydenta Joe Bidena i demokratów: OPEC.

W zeszłym tygodniu Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), kierowana przez Arabię ​​Saudyjską i Rosję, oraz jej sojusznicy, stwierdzili, że zmniejszy wydobycie ropy naftowej o 2 miliony baryłek dziennie, co jest największą obniżką od początku pandemii. Grozi podwyżką cen benzyny na zaledwie kilka tygodni przed wyborami śródokresowymi w USA.

Grupa ogłosiła ograniczenie produkcji po osobistym spotkaniu od marca 2020 r. Ta redukcja odpowiada 2% światowego zapotrzebowania na ropę.

Administracja Bidena W oświadczeniu skrytykował decyzję, twierdząc, że jest „krótkowzroczna” i zaszkodzi niektórym krajom, które już zmagają się z wysokimi cenami energii.

Ograniczenia produkcji rozpoczną się w listopadzie. OPEC+, skupiający kraje OPEC i sojuszników takich jak Rosja, spotka się ponownie w grudniu.

O perspektywę decyzji OPEC+ i lepsze zrozumienie jej wpływu na wszystkich, zwróciliśmy się do Ciebie Hossein AskariWykłada biznes międzynarodowy na George Washington University.

Nasza rozmowa, prowadzona przez telefon, została lekko zredagowana pod kątem płynności i zwięzłości.

Jakie rzeczy: Czy możesz przeprowadzić nas przez ostatnią decyzję OPEC? Co dokładnie się dzieje?

Askari: Więc kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, przykro mi to powiedzieć waszym słuchaczom, ale Stany Zjednoczone nie były do ​​końca przygotowane na to, co zamierzały zrobić. Pozwolił Rosji na to i owo. Więc cena ropy zaczęła rosnąć. Jednocześnie USA faktycznie nałożyły sankcje na rosyjską ropę, a nie na gaz, ale na ropę. Tak więc rosyjskiej ropy było mało na rynkach zachodnich.

Rosja faktycznie zaczęła sprzedawać coraz więcej swojej ropy do Chin i Indii oraz zaczęła obniżać ceny w tych krajach. Kupowali więc rosyjską ropę, ale jej brakowało.

READ  34 FB 1907 Egzamin na tablicę rejestracyjną Biznesmen Hakan Bilal Gudluwalp...

Innym powodem, dla którego powstał deficyt, są, jeśli mogę tak powiedzieć, sankcje, takie jak Ameryka jest szalonym kowbojem. Od lat pozwala Wenezueli.

Ale wraz z nowym zdolnym władcą Arabii Saudyjskiej, znanym jako MBS, sprzymierzył się z Putinem. Kiedy prezydent Biden odwiedził go kilka miesięcy temu i poprosił go o zwiększenie wydobycia ropy – przykro mi to mówić, muszę zająć się tą polityką – myślę, że Ameryka naprawdę się zawstydziła, robiąc to. .

Oczywiście MBS nie zareagował pozytywnie. Ale teraz naprawdę wyszedł poza granice. Zgodził się w OPEC – oczywiście jest głównym rzecznikiem OPEC w Rosji – że będą ciąć.

Jakie rzeczy: Co robi Decyzja OPEC Co to oznacza dla przeciętnego Amerykanina?

Askari: Z miejsca, w którym teraz jesteśmy, prognozuję, że do końca roku ceny ropy naftowej wzrosną co najwyżej do 5 USD za baryłkę. Teraz wiele osób myśli, że pójdą jeszcze dalej. Nie wierzę w to, ponieważ uważam, że światowa gospodarka będzie rosła mniej i myślę, że zobaczymy trochę wenezuelskiej ropy na rynku, i myślę, że zobaczymy pewne transakcje. Przyjdź na rynek.

W przypadku benzyny Amerykanie mogliby zobaczyć wzrost cen w porównaniu z obecnym stanem o 30 do 50 centów za galon, jeśli nic innego się nie wydarzy.

Amerykanie mają jednak inny problem, olej opałowy do domu, który również może zniknąć. Przeciętny Amerykanin, kimkolwiek by nie był, zapłacą więcej za galon benzyny na dystrybutorze. W rzeczywistości myślę, że olej opałowy, którego używają do ogrzewania domów, ma większy wpływ. Więc ściska przeciętnego Amerykanina. Nie ma na to dwóch sposobów.

Jakie rzeczy: Co powinna teraz zrobić Ameryka?

Askari: Myślę, że Stany Zjednoczone powinny być bardzo twarde w stosunku do Arabii Saudyjskiej, ponieważ jesteśmy zacofani, aby dostosować się do nich pod każdym względem. W inny sposób spojrzeliśmy na to, co robili. Teraz nadszedł czas, aby stać się twardym. Byli wobec nas szorstcy. Myślę, że prezydent USA powinien być twardy w stosunku do Arabii Saudyjskiej.

READ  Roszczenie: Pracownik rządowy otrzymuje gminne odszkodowanie

Jakie rzeczy: Co jeszcze może zrobić Ameryka, aby pomóc? Cena oleju W najbliższym czasie?

Askari: Myślę, że bez wątpienia ta administracja ma bardzo złe relacje z amerykańskimi koncernami naftowymi i energetycznymi. Myślę, że za kulisami potrzeba więcej współpracy z firmami naftowymi i zarządem, ponieważ teraz potrzebujesz ich do współpracy.

Wiem, że wielu ludzi nie wierzy we fracking, ale może czas zrobić więcej. Może czas zwiększyć produkcję. Mogą również zwiększyć produktywność w innych miejscach. Myślę, że będzie to bardzo przydatne.

Amerykańskie koncerny naftowe – i nie sądzę, żebym był ich zwolennikiem, proszę nie zrozumcie tego źle – ale uważają, że administracja zasadniczo chce ich z rynku.

Jakie rzeczy: Czy chcesz dodać coś jeszcze?

Askari: Niektórzy uważają, że decyzje OPEC są czysto ekonomiczne. Niektórzy myślą politycznie. Szczególnie w przypadku Arabii Saudyjskiej jest to zawsze jedno i drugie.

W rzeczywistości to Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie są motorem decyzji OPEC. Myślę, że Amerykanie muszą zrozumieć, że to nie inni członkowie, nie Nigeria czy Iran. Myślę, że Amerykanie muszą zrozumieć, kim są nasi przyjaciele, a kim nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *