Biden gospodarzem szczytu w USA: ogłoszenia na żywo

dług…Louis Antonio Rojas dla The New York Times

Los Angeles – administracja Bidena pospieszyła, by uniknąć zakłopotania, że ​​została zignorowana przez kluczowych przywódców przed szczytem w USA – odrzuciła jego rewelacje.

Urzędnicy amerykańscy od tygodni prowadzą rozmowy z rządem meksykańskim, próbując znaleźć sposób na zwabienie prezydenta Andresa Manuela Lபpeza Obradora na spotkanie w Los Angeles. Wiceprezydent Kamala Harris wezwał prezydenta Hondurasu do przyjazdu. Wysłano najlepszych doradców, by próbowali przekonać przywódców Salwadoru i Gwatemali.

Nic nie działało. Głowy państw wszystkich czterech krajów odmówiły udziału w spotkaniu, które zostało odwołane w celu promowania jedności i wspólnego celu na półkuli zachodniej. Jedna stopa do Pitana.

Prezydent Salvadoru Naib Bukele, minister spraw zagranicznych Anthony J. Według czterech osób, które nie mają uprawnień do publicznego wypowiadania się, nie będzie nawet komunikował się z Blingen przez telefon.

Nieobecność poddaje w wątpliwość stosowność szczytu, aby pokazać współpracę między sąsiednimi krajami, ale zamiast tego głośno nagłośniono podziały w regionie, które są gotowe obalić przywództwo USA.

„To pokazuje głębokie podziały na kontynencie” – powiedziała Martha Barcena, była ambasador Meksyku w Stanach Zjednoczonych. Przywódcy, którzy zrezygnowali z uczestnictwa, powiedziała Barsena, „rzucają wyzwanie amerykańskim wpływom, ponieważ amerykańskie wpływy na kontynencie maleją”.

Biden powiedział, że administracja mogłaby wiele osiągnąć bez prezydentów przy stole, a ministrowie spraw zagranicznych zostaliby wysłani, aby zastąpić ich możliwością podpisywania umów.

„Stany Zjednoczone są bardzo potężną siłą w motywowaniu działań na półkuli w celu sprostania kluczowym wyzwaniom stojącym przed mieszkańcami Stanów Zjednoczonych” – powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Karen Jean-Pierre.

Jednak mimo ignorowania programów regionu z różnych powodów, wszystkie one wydają się wyrażać niezadowolenie ze sposobu sprawowania władzy przez administrację.

READ  Shell, gigant naftowy, ujawnia plany podniesienia dywidendy, gdy podaje zysk za trzeci kwartał

Powiedział, że nie weźmie udziału, dopóki administracja nie zaprosi Kuby, Wenezueli i Nikaragui. Lopez Obrador telegrafuje od kilku tygodni. Lewicowy prezydent Hondurasu, Xiomara Castro, powiedział, że ukłoni się, jeśli jego grupa obejmie te kraje.

Pan, który wyrzucił ich ze szczytu. Lopez Obrador powiedział: „Kontynuacja starej polityki, ingerencji, braku szacunku dla narodów i ich ludzi”.

Liderzy Gwatemali i Salwadoru byli bardziej zaniepokojeni własnymi dobrymi stosunkami ze Stanami Zjednoczonymi niż lista gości.

Od czasu objęcia urzędu administracja Bidena nadal zwalcza korupcję w obu krajach, w tym najwyższych urzędników i Dzwoni Dostrzegane wysiłki Osłabienie instytucji demokratycznych przez dwa rządy Ameryki Środkowej.

Prezydent Gwatemali Alejandro Chiamate powiedział, że nie pojawi się na szczycie od jednego dnia. Pan Blingen powiedział Wybór prokuratora generalnego jego rządu został naznaczony „poważną korupcją”.

„Wysłałem wiadomość, że nie pójdę”, powiedział pan. Chiamate powiedział: „Dopóki jestem prezydentem, ten kraj będzie szanowany, a jego suwerenność będzie szanowana”.

Pan. Bukele nie ujawnił swoich racji, ale znający myślenie prezydenta Salvadoru mówią, że nie widział uścisku dłoni i fotografii, kiedy dialog między dwoma krajami załamał się tak fundamentalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *