Katastrofa samolotu wojskowego: 4 marynarzy zginęło w katastrofie lotniczej na pustyni w południowej Kalifornii

Amerykański hydroplan przewożący pięciu marines rozbił się w środowe popołudnie u wybrzeży południowej Kalifornii.

Źródło federalne poinformowało CBS News, że zginęły cztery na pięć osób. Nie ma słowa o piątym przeznaczeniu.

Major Mason Englehart potwierdził dla CBS News, że MV-22 Osprey, należący do 3. Skrzydła Samolotów Morskich, rozbił się na pustyni w pobliżu Glamis w Kalifornii. Do wypadku doszło około godziny 12:25 czasu lokalnego.

Samolot przewoził pięciu marines, ale nie mógł od razu potwierdzić całkowitej liczby osób na pokładzie, w tym załogi, zgonów lub obrażeń.

Korpus Piechoty Morskiej USA napisał w środę wieczorem na Twitterze, że „poczeka na potwierdzenie” „statusu” pięciu marines.

„Prosimy o cierpliwość opinii publicznej, ponieważ pilnie pracujemy z pierwszymi służbami ratunkowymi i odpowiednim działem, aby zidentyfikować, co wydarzyło się dziś po południu” – napisał.

Instalacja Federalna Straż Pożarna i Imperial County Fire Department zareagowały na katastrofę za pomocą morskiej bazy lotniczej El Centro, mówiąc: „wbrew początkowym doniesieniom, na pokładzie nie było materiałów jądrowych”.

Chlamydia znajduje się w wiejskim hrabstwie Imperial, około 50 mil na północ od granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Englehard powiedział, że 3. Skrzydło Samolotów Morskich pochodzi z Marine Corps Air Station Miramar, podczas gdy Aspray Marine Corps Air Station działa z Camp Bentley. Obaj znajdują się w sąsiednim hrabstwie San Diego.

Przyczyna wypadku nie jest jasna.

Aspray to samolot typu tilter, używany do przemieszczania żołnierzy i zaopatrzenia. Do marynarki wojennej. Możesz startować i lądować jak helikopter, ale możesz też latać jak samolot.

READ  Novak Djokovic pokonał Stefanosa Tsitsipasa i zdobył swój 10. tytuł Australian Open.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *