Bezpłatnie oznacza dotarcie do Stambułu za 2,90 lira

CHP Według wyliczeń Özkana Yalıma, byłego posła Uzaka, dotyczących kosztów transportu przewoźników, cena za kilogram z Antalyi do Stambułu wynosi zaledwie 2,90 TL, nawet jeśli produkt jest zakupiony za darmo. Te produkty pochodzące z pola dodają opłaty produkcyjne, opłaty maklerskie, opłaty rynkowe, podatek VAT i opłaty za transport lokalny z rynku, zysk sprzedawcy, a cena podwaja się, zanim dotrą do lady.

Odległość między Antalyą a Stambułem wynosi około 800 kilometrów, aw drodze powrotnej 1600 kilometrów, Yalim obliczył kierowców ciężarówek przewożących towary w następujący sposób: „Ciężarówka lub ciężarówka zdolna do przewożenia 20 ton warzyw o nazwie Centipede spala około 40 litrów. Ten pojazd spala 320 litrów oleju napędowego na dystansie 800 kilometrów z Antalyi do Stambułu. Przeliczony na podstawie ceny oleju napędowego w Antalyi koszt podróży w jedną stronę między Antalyą a Stambułem to około 6 tysięcy 240 TL.

29 tys. dl ze wszystkimi wydatkami

Dodając do tego opłatę drogową, opłatę za przejazd mostem i codzienne wydatki kierowcy, koszt kierowcy ciężarówki w jedną stronę wynosi 11 800 TL, kontynuował Yalim:

„Jeżeli dodamy do tego zysk truckera, należne podatki i wydatki operacyjne, wychodzi to około 29 tys. TL na turę. Ten koszt podróży w obie strony wynosi 58 000 tysięcy TL. W przypadku pojazdu przewożącego 20 ton 1 kilogram produktu jest transportowany między Antalyą a Stambułem za 2 liry i 90 centów. Oznacza to, że nawet jeśli kupisz 10 kg arbuza za darmo z Antalyi, kiedy zamieni się w Stambuł, będziesz musiał zapłacić 29 lirów za 10 kg arbuza, z wyłączeniem kosztów transportu z miasta do sprzedawcy.

Spedytorzy zamknęli połączenie

Przewoźnicy działający pod przewodnictwem Işıkkent Transporters Site Prezydium działający w dystrykcie Bornova w Izmirze zamknęli komunikat przeciwko podwyżce podatku VAT-SCT i podwyżce cen paliwa. Ponad 300 kierowców ciężarówek powiedziało, że ich dochód poszedł na paliwo i nie mogli zarobić. Kierowcy, którzy domagali się wycofania podwyżki opłat, powiedzieli, że środki te powinny sprawić, że ich głos zostanie usłyszany poprzez zamknięcie kontaktów w całym kraju we współpracy ze wszystkimi izbami przedsiębiorców transportowych. Załoga ruchu zakończyła operację po interwencji sił bezpieczeństwa.

READ  Nie jest to konstrukcja, którą można łatwo zburzyć!

Data wydania: 05:00, 22 lipca 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *