Apple może zwiększyć sprzedaż iPhone’ów dzięki sztucznej inteligencji

Jabłkokonferencja programistów to coś więcej niż wyposażenie oprogramowania w najnowszą technologię AI, w tym ChatGPT. Jednocześnie ta innowacja oznaczała także sprzedaż większej liczby iPhone’ów.

W obliczu gwałtownego wzrostu wydatków konsumenckich i ożywienia konkurentów technologicznych, Apple zwrócił się w stronę sztucznej inteligencji, aby ożywić lojalną bazę ponad 1 miliarda klientów i odwrócić tendencję spadkową sprzedaży swoich najlepiej sprzedających się produktów.

Kilku analityków stwierdziło, że oprogramowanie, które do działania wymaga co najmniej iPhone’a 15 Pro lub Pro Max, będzie zachęcać do nowych zakupów. Niektórzy przewidują największy cykl aktualizacji na jesień, odkąd Apple wprowadziło iPhone’a 12 w 2020 roku, który przekonał konsumentów częściowo dzięki łączności 5G.
„To, co dzisiaj widzieliśmy, jest bardziej przekonujące niż wszystko, co widzieliśmy” – powiedział analityk DA Davidson Gil Luria.

Firma nazywa swoje podejście do sztucznej inteligencji Apple Intelligence, które może generować tekst, obrazy i inne treści na żądanie.

Apple pokazało, jak sztuczna inteligencja może tworzyć niestandardowe emoji, czyli zmiany, które sprawiają, że kreskówka lub e-mail do znajomych wyglądają bardziej profesjonalnie. Cyfrowy asystent Siri może zapytać użytkowników, czy potrzebują pomocy ChatGPT.

Część analityków wyraziła sceptycyzm, przewidując, że konsumenci nie będą spieszyć się do sklepów Apple, aby zaopatrzyć się w więcej sztucznej inteligencji do swoich telefonów.

„Nowe i ulepszone inteligentne urządzenia Apple z obsługą Siri mogą wystarczyć, aby zrównoważyć niedawne straty w przychodach z urządzeń, ale nie wystarczą, aby pozyskać nowych obserwujących” – powiedział analityk Forrester Dipanjan Chatterjee.

„Inwestorzy chcą od Apple bardziej wszechstronnej i ambitnej strategii dotyczącej sztucznej inteligencji” – powiedział Tejas Desai z Global X. Na tę wiadomość akcje spółki spadły o 2%.

Czy ci się to podoba, czy nie, funkcje sztucznej inteligencji Apple nie są dostarczane z każdym iPhonem. Firma stwierdziła, że ​​klienci smartfonów powinni przejść na iPhone’a 15 Pro lub Pro Max, którego sprzedaż Apple rozpocznie w 2023 roku. Sztuczna inteligencja zbudowana specjalnie do przetwarzania danych na urządzeniu użytkownika jest zintegrowana z chipami w nowych smartfonach Apple.

READ  Apple wyprzedza Microsoft: po raz kolejny najcenniejszy na świecie

Według analityka Wedbush Securities, Dana Ivesa, jest to ogromna szansa. Ives szacuje, że od czterech lat około 270 milionów iPhone’ów nie zostało zmodernizowanych.

„Szacujemy, że 15% zainstalowanej bazy Apple przejdzie na iPhone’a 16, ponieważ Apple Intelligence to zabójcza aplikacja, na którą wielu czekało” – powiedział Ives.

Premiera iPhone’a 16 ma nastąpić jesienią tego roku.

Gene Munster, jeden z partnerów zarządzających w Deepwater Asset Management, powiedział, że kolejnym sukcesem Apple była łatwa w użyciu integracja z ChatGPT. „Naprawdę eliminują problemy związane z używaniem sztucznej inteligencji” – powiedział Munster.

Jak wynika z najnowszego raportu rocznego firmy, przychody Apple z iPhone’a spadły do ​​200,6 miliarda dolarów w roku finansowym kończącym się we wrześniu 2023 roku z 205,5 miliarda dolarów rok wcześniej.

Jednak sztuczna inteligencja jest częścią atrakcyjności Apple dla klientów. Według Martina Yanga z Oppenheimer & Co konsumenci mogą przede wszystkim chcieć większego ekranu iPhone’a lub lepszego aparatu, ale aktualizacje sztucznej inteligencji przypadną do gustu wczesnym użytkownikom i będą wyróżniać się możliwością pracy w aplikacjach i między nimi.

„To działanie natychmiast uczyni Apple liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji dla konsumentów” – powiedział Yang.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *